Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy Sąsiedzi i Goście z dalszych stron!

 

Życzę Wam, w nadchodzącym Nowym Roku: deszczu pieniędzy, bogatego sponsora, wygranej w Totka, 100% rabatów w hurtowni, trzeźwych, tanich i pracowitych wykonawców, prostych ścian, więźby bez robali, łagodnej zimy, wszystkich mediów na działce, złodziei kradnących tylko śmieci, serdecznych sąsiadów, serdecznych urzędników w Starostwie, nieupierdliwych kretów na działce, autostrady odległej w czasie i przestrzeni, obniżki VATu i wszelkich innych podatków, wspaniałej zabawy w Sylwestra i w karnawale, dużo wolnego czasu .... (*)

 

(*) Niepotrzebne skreślić, inne dopisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ta trasa szybkiego ruchu ma przebiegać w okolicy Klaudynu? Czy warto podejmować budowę przy autostradzie? :(

 

Izela

 

Jak widzisz na zalaczonej przez Manieq'a mapce ja bede mial najblizej do trasy szybkiego ruchu w wariancie "czerwonym" - okolo 800 m. Absolutnie nie boje sie takiej odleglosci - tym bardziej ze trase szybkiego ruchu oddziela ode mnie las, trasa bedzie na wschod ode mnie - przy zachodnich wiatrach, ktore przewazaja w Polsce odpada problem spalin i halasu.

Przy wariancie pomaranczowym w Klaudynie bedzie cichutko - trasa jeszcze dalej, oslonieta ekologiczna gora.

Przez ostatnie 7 lat mieszkalem w Warszawie na Powislu - pociagi tramwaje Wislostrada pod nosem - na pewno nie bede narzekal, ze w Klaudynie jest glosno czy gwarno ...nawet jakby droga szybkiego ruchu bylaby o 500 m od mojej chaty.

Jesli ktos ostatnie kilka lat spedzil w Bieszczadach - moze odczuwac dyskomfort z powodu halasu. ;-)

Manieq napisal w swojej mapce ze "niestety bedzie trasa". Jezeli beda zjazdy z tej trasy w odpowiednich dla mnie miejscach - jestem za budowa trasy - najchetniej w jej "pomaranczowym" wariancie.

Uwazam, ze ta trasa paradoksalnie moze wplynac na to, ze w Klaudynie bedzie ciszej - gdyz czesc ruchu (wcale niemalego) z ul. Sikorskiego (ST. Babice - Klaudyn) przeniesie sie na obwodnice.

 

Oczywiscie nikogo nie przekonuje i nie przekonam, ze "warto budowac kolo autostrady" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric,

To ty przy tej przelotówce na Mościska? No to w twoim przypadku autostrada niewiele zmieni.

Ankalenka,

Planujesz jakieś prace na koniec stycznia? Bo ja bym chętnie wyjechała na narty a tu widzę wszyscy zaklinają wiosenną pogodę :wink:

Ludziska w koło narzekają, że zima latoś jakaś nie taka, a naród budowlany się cieszy :lol: . Może wszyscy powinni budować to by im się humory poprawiły.

Tylko przydałby się z tydzień śniegu dla dzieciaka co by sobie z górki pozjeżdżał (please?).

Janek,

Jak postępują roboty wykończeniowe? A może już mieszkacie? Świąteczne pozdrowienia dla żony i psa.

Pozdrowionka dla wszystkich

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek,

Jak postępują roboty wykończeniowe? A może już mieszkacie? Świąteczne pozdrowienia dla żony i psa.

Pozdrowionka dla wszystkich

jj

Dołek finansowy bez dużych szans na sasypanie! Mam już elektrykę i zapłacone z 95% wod-kan/CO. Tylko to dokończyć, wyrównać ściany i można malować. Podłogi, kafelki, biały montaż i wyposażenie. Niby mało, ale za darmo się nie da. A w pracy znów wir reorganizacji - albo wessie, albo wyrzuci na zewnątrz. Nie wiadomo, co gorsze.

Ale co tam - idzie Nowy Rok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzysio - dostałem cenę na okna - 15. tys. na biały profil, wobec 13. tys za kolor u konkurencji (na profilu Rehau) nie powala na kolana, ale pożyjemy, zobaczymy.

Okna w standardzie w takiej cenie, to jednak chyba troszkę przegjęcie ze strony handlowca :wink: - a nóż widelec uda się sprzedać...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie życzenia dostałem mailem, trochę tendencyjne, ale finał pozytywny, więc przekazuję dalej:

 

Ile razy Miler sklamal,

Ile Kwach obietnic zlamal,

Ile owsa Berger zjadla,

Ile Kalisz nosi sadla,

Ile Kulczyk kradł na boku

Tyle szczescia w Nowym Roku

 

Miałem 'szczęścia' zmienić na 'forsy', ale chyba to pierwsze jest lepsze, bo poniekąd implikuje to drugie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManieQ

 

... a Tobie dwa wory piniędzoli .. :D

 

Ankalenka

 

Nazwa ulicy :

1. Wymyślasz nazwę - nie może być taka, która istnieje w naszej gminie

( najlepiej związana historycznie z miejscowością - dlatego Kontuszowa -

a nie np. Prosta czy Krzywa ) odpada Zagłoby, ale chyba może być Bohuna. Sprawdzić można w geodezji na górze.

2. Łapiesz paru chętnych którzy mieszkają na owej ulicy, składają podpisy pod prośbą skierowaną do gminy, o nadanie nazwy ulicy

( z krótkim umotywowaniem !).

3. Idziesz do Rady Sołeckiej wsi ( tj. do sołtysa ) on ( jak mu się nazwa spodoba :D ) podpisuje Wasz wniosek.

4. Składasz w gminie

5. Czekasz na posiedzenie Rady Gminy, na którym nadadzą nazwę.

Kiedy to będzie, możesz sprawdzić w sekretariacie Rady ( drzwi w drzwi z sekretariatem wójta ).

... a potem to Wam nawet tabliczkę przybiją :D

 

i hepy nju jer 2005 ewry łan :D :D :D

J

 

A Sylwester u przyjaciół w Lipkowie, nastepny u nas. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tak Jerzysio - tez bym chciala nastepnego sylwestra u nas - wreszcie zaden sasiad nie marudzilby - a teraz czlowiek musi sie gdzies tulac :wink:

 

no to wykapcie sie dzis w szampanie :wink: - ja juz wczoraj zaczelam :wink: i na razie mam srednie checi na dzisiejszy cd. ale chyba sie zmobilizuje :wink:

 

wszystkiego naj .... i jeszcze wiecej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzysio, właśnie pokazywałam mężowi mapkę forumowiczów i zauważyłam, że nie jesteś tam zaznaczony! a takie piękne zagęszczenie kropek w Lipkowie by powstało.....

 

noworoczne życzenia dla wszystkich gminnych sąsiadów: oby domy stały równo, ogrody rosły prędko i żeby następne pokolenia korzystały z kampinoskiego powietrza.

 

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

 

.. no to normalka, a nuż się uda 8)

Ja za okno RU 865x1435 zapłaciłem 589,84 - 10%,a za balkonowe podwójne R+RU 1780x2310 - 1876,14 - 10% z kluczykami, aluminiowym progiem, zatrzask i pochwyt.

Szyba TOP-GLAS 1.1

No to negocjuj, negocjuj..... :D

Pozdro

J

 

Dzięki za odzew!

Tylko jeszcze dwa pytanka ( 8) narazie). Cena netto, czy z 7% VAT?

Mogę się powołać na Ciebie i Twoje ceny, czy lepiej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek,

Jak postępują roboty wykończeniowe? A może już mieszkacie? Świąteczne pozdrowienia dla żony i psa.

Pozdrowionka dla wszystkich

jj

Dołek finansowy bez dużych szans na sasypanie! Mam już elektrykę i zapłacone z 95% wod-kan/CO. Tylko to dokończyć, wyrównać ściany i można malować. Podłogi, kafelki, biały montaż i wyposażenie. Niby mało, ale za darmo się nie da. A w pracy znów wir reorganizacji - albo wessie, albo wyrzuci na zewnątrz. Nie wiadomo, co gorsze.

Ale co tam - idzie Nowy Rok!

No to trzymam kciuki żeby w pracy się poukładało. Ceny mamy wprawdzie warszawskie ale za to rynek pracy trochę lepszy niż gdzie indziej. A domek bardzo fajny.

Jeszcze raz wszystkiego dobrego w nowym roku.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...