Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam AniaK

my tez ruszamy z budowa w Zielonkach, ale dopiero w kwietniu. Czy budujesz sie po prawej stronie od Warszawskiej, czy po lewej? My w Zielonkach Parcele, po lewej stronie, na ulicy Poludniowej.

 

A propos drog... Sa same dziury, szczegolnie jadac od Moscisk do Janowa i Kwirynowa, po prostu koszmar :evil:

No nic, nie nalezy sie poddawac.

Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ozzie,

 

Nasza dzialka lezy po prawej stronie Warszawskiej (jadac z W-wy), to sa chyba Zielonki Wies, lub Zielonki (ale nawet w Gminie istnieja rozne wersje :-).

Juz sie nie moge doczekac, teraz urwanie glowy z dogrywaniem spraw, porownywaniem ofert, dogadywaniem warunkow.

Jestem strasznie meczaca klientka, podobno wierce dziure w calym jak szukam najlepszych cen! Nie polecam sie jako petenta! :-)

Trudno, kaski nigdy nie za wiele, a ambicje mamy na wprowadzenie sie przed Swietami Bozego Narodzenia. Motywacja jest: juz zaprosilismy przyjaciól na Sylwestra, a to zobowiazuje :-)

Budujemy w szybkich technologiach (Legalett, Ytong) wiec mam nadzieje, ze wielkich opoznien nie bedzie. O ile ... Bank pozwoli :-)

 

Pozdrawiam wszystkich,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOHO,

 

Twoja Tulipanowa to niezly wybor! Brawo! W sobote jezdzilismy po tych okolicach szukajac dachowki, takiej jaka chcemy zamowic: Euronit S w kolorze grafitowym i tam mnie skierowali. Faktycznie, jest tam budynek w budowie z taka dachowka, wyglada calkiem niezle :-)

 

Co prawda na razie sporo domow na Tulipanowej w budowie, ale za 2-3 lata bedzie tam naprawde wyjatkowo!

 

Powodzenia :-)

 

P.S. Czy Ktos odradza moze te dachowke lub rekomenduje inna, w przystepnych warunkach cenowych?...

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich ! ja niedawno dopiero kupiłem działeczkę na Tulipanowej ( co za nazwa ! ) w Kwirynowie, co wykończyło mnie lekko, więc budował będę za 2 - 3 lata..... ale chetnie sobie tu zaglądam........

No to górą Kwirynów! Witam! Jest już ManieQ, Kateb i niżej podpisany. Fazy zaawansowania różne. Ale Tulipanowa to już jest nieźle zawansowana, nie to, co moje nieszczęsne pole.

A "Pod Sosną" to już chyba za mały lokal, jak na spotkanie tak dużej grupy. Za jakiś czas będzie w Babicach basen, ale jesczcze nie zaczęli budowy. Tej dużej sali na Grotach nie śmiem wynajmować. Ostatnio był tam proces mafii. :wink: :lol: Jeszcze się komuś skojarzy. Dom Perszinga niedaleko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

 

No muszę się zebrać i częściej zaglądać na forum - tyle nowych twarzy z okolic! Zrobiłem sobie małe podsumowanko i okazało się, że do tej pory na naszym wątku gościło już 18 osób!!!

 

(in order of apperance:)

 

KrzysiekSw

Corwin

mbz

ManieQ

jprzedworski

Joasia

rybka

opal

Agata75

Marsjanka

Cezarr

Jonas

kateb

ckwadrat

ozzie

Karorka

AniaK1

BOHO

 

Słuchajcie, to może zmobilizujemy się i spotkamy? Oczywiście tradycyjnie "Pod Świerkiem". Na tę sobotę to już pewnie część ma jakieś plany, ale za 2 tyg.? Tym bardziej, że sezon budowlany się zbliża wiekimi krokami, i potem może nie udać się zebrać wszystkich w jednym miejscu o tej samej porze. Zatem propozycja jest taka:

miejsce - "Pod Świerkiem" (Latchorzew)

dzień - 13 (sobota) marca br.

godzina - 16:00 CET

 

BTW: A gdzie jest ta Tulipanowa? Bo na razie kojażę tylko Pohulankę, Maczka, Sikorskiego, Graniczną i mój Plac Kwirynowski. A dodatkowo: może ktoś jeszcze ma ochotę zagościć na mapce?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mówiąc inaczej, idąc od szkoły w Babicach wchodzi się na Plac Kwirynowski, gdzie, na początku buduje ManieQ. Potem plac się zwęża i na jego końcu w poprzek (w lewo i prawo) jest Tulipanowa. Tam jest już prawie wszystko zabudowane, ale właśnie tam niedawno widziałem dorodnego zająca. Pełna symbioza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym "wszystko zabudowane" to przesadziłeś......... po lewej stronie prawie nic nie jest zabudowane - stoi jeden dom-olbrzym na rogu, a potem dopiero dwa inne już na końcu Tulipanowej.... w drugim rzędzie od ulicy stoja tam jakieś nieużywane od stuleci hale... są otoczone ogrodzeniem z siatki... jak przed sprzedażą geodeta wyznaczał mi działkę , to okazało się, że kończy się ona dobry metr za ogrodzeniem... przy szerokości 23 metry, daje to 23m2 za siatką - u sąsiada przy hali..... ciekawe co kiedyś powie, jak się o tym dowie...... :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na polu ludzie też sprzedają działki .... nawet rozmawiałem z jednym małżeństwem ..... wywieźli mnie na środek tego pola, bez żadnej drogi, pokazali kilka słupków i powiedzieli "to tutaj ! - 45$ za metr!" , gdy zapytałem o media, to okazało się, że woda, prąd i gaz będą........no kiedyś będą......nawet chyba już niedługo..... ale na pewno będą ! ... i to nie jest ta działka, którą kupiłem........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam właśnie "siedzę". Za to mamy skowronki! :wink:

Płaciłem mniej, bo i metraż mniejszy. A media rzeczywiście będą, choć z pewnością nie jutro. Tam nawet pod ziemią wody nie ma. Ze 2 metry piasku, potem iły, a woda może gdzieś na 50m. Ale gmina wzięła od sprzedających opłaty adiacenckie, stąd takie ceny, bo działki są traktowane jako "z mediami". Gmina tam zrobi infrastrukturę, a na razie wzięli kredyt w postaci opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam przy okazji pytanie - czy robiliscie kosztorysy?

Czy jest sens?

 

Robiłem skrócony kosztorys rękoma rzeczoznawcy (do kosztorysu przyjąłem "normalny" standard wykończenia, chociaż teraz sądzę, żepowinienem chyba wybrać "podwyższony") na podstawie biuletynu Sękocenbudu na potrzeby banku - kredyt (okazało się jednakowoż, że nie był potrzebny). Robiłem też szacunkowy kosztorys własnymi siłami. Baaaardzo ogólny - raptem kilka, za to dużych pozycji: roboty ziemne, bloczki, system kominowy, stropy, więźba, pokrycie, robocizna. Zdecydowanie zaokrąglałem w górę, plus 5..10% rezerwy do każdej z pozycji. No i na koniec okazało się, że stan surowy miałem droższy: ok. 5-10% od kosztorysu rzeczoznawcy, i ca. 20% w stosunku do moich wyliczeń. Dlatego proponuję zastosować jedno z praw Murphy-ego lub pokrewnych: do tego co uczciwie i bez upustów policzycie, dodajcie... +50%. Dopiero wtedy prawdopodobieństwo uzyskania oszczędności powinno być większe niż szansa na dodatkowe koszty. Zwracam uwagę: prawdopodobieństwo, nie pewność.

 

A to prawo Murphy-ego brzmi: "Każdy przewód przycięty dokładnie na długość okaże się za krótki"

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...