Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak jak napisała Ozzie ja się buduję w Zielonkach. Miałam podobny dylemat do Twojego, bo kontr-oferta była w Koczargach. Wybrałam Zielonki bo było taniej i była asfaltowa droga a w Kochargach w tym miejscu akurat nie. Dla mnie kryterium były też media. Jeśli są identyczne na obu działkach to może zwróć uwagę jeszcze na strony świata (generalnie ideał to wjazd na działkę od północy - chociaż może dla Ciebie nie jest to priorytetem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pod centralkę telefoniczną.

Centralka 1 lub 2 linie zew. i 6 wew. w wersji podstawowej koszt ok 600,- pln.

Sporo różnych funkcji, włącznie z otwieraniem furtki z każdego telefonu,

intercom, dzwonienie na konkretny wew. numer, etc.

I nic więcej

Miłej niedzieli

J

 

A mogę prosi o namiary na specjalistów w tej branży, bo mój elektryk się tego nie podejmuje.

 

Ozzie, może ty też możesz mi dac namiary?

Ozzie będziesz wykańczac z zewnątrz teraz, czy czekasz do wiosny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kryterium jest szkoła. W klasie Macka są dzieci z Zachodniej z Zielonek. Rodzice mają problem bo tam nie jeżdzi autobus. Początkowo mówiłam, że będę wozic sama, ale czasem to się cieszę widząc że Gimbus zatrzymuje się przy mojej działce.

Ale w Zielonkach mają chodnik i ścieżkę rowerową.

 

Też uważam że strony świata są bardzo istotne, to było moje podstawowe kryterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy post wiec witam wszystkich :)

 

Planujemy wraz z zona wybudowac dom w gminie Stare Babice. Na razie intensywnie zaczynamy poszukiwania dzialki, tak wiec za wszelkie namiary bedziemy wdzieczni. Ze wzgledu na zasoby finansowe gorna granica ceny dzialki to ok. 120tys. Wazne, aby mozna bylo rozpoczac dosc szybko inwestycje. Rozmiar: minimalny do rozpoczecia budowy czyli 800/1000.

 

Moniś czy mozesz mi podac namiary na te dzialki w Klaudynie?

Joasia czy mozesz mi podac namiary na "Twojego" ;) rolnika?

Tomasz Kowalczyk jak sie nie zdecydujesz na Zielonki to chetnie bym sie przyjrzal tej dzialce :)

 

jeszcze raz serdecznie witam i pozdrawiam

 

DMK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ale sie zrobila fajna dyskusja na temat dzialek :) My tez poczatkowo szukalismy dzialki w Izabelinie, ale ceny byly tam bardzo wysokie, wiec postanowilismy wybudowac sie w Zielonkach, choc na poczatku niezbyt bylam przekonana do dzialki rolnej. Teraz to sie ciesze, bo owszem, w Izabelinie jest pieknie, ale w wielu przypadkach sa restrykcje na wycinanie drzew iglastych, ktore mimo wszystko zabieraja duzo swiatla.

Kasiu, poszukam telefonu do eletryka i wysle ci na priva.

Tynki zewnetrzne, prace ogrodowe, etc bedziemy robic dopiero na wiosne, chociaz teraz to chyba juz wiosna 8) Pod koniec stycznia robimy wylewki i tak ogolnie to koncentrujemy sie nad pracami wewnatrz domu, bo do sierpnia musimy sie wprowadzic. Nie wiem jak to sie uda, ale musi sie udac, bo wyjscia nie mamy.

 

Czy widzieliscie artykul z Rzeczpospolitej (wczorajszej, lub dzisiejsze, brat mi pokazal). Podobno straszny boom budowlany w gminie Stare Babice, a to dlatego, ze nasz gmina jako jedna z niewielu ma plan zagospodarowania. Pisali, ze najdrozej jest w Kwirynowie, a w okolicach Zielonek 160zl/m2.

ozzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich podaję link do Rzeczpospolitej. Trzeba czytać szybko, bo pózniej archiwum jest płatne: http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/nieruchomosci_050110/nieruchomosci_a_10.html?k=on;t=2005011020050116.

 

DMK

widziałam działkę w Twoich granicach finansowych w Kaludynie, ale był to staw razem ze szklarnia w niezbyt ciekawym otoczeniu. Kwirynów jest drogi. To co nappisali W Rzeczpospolitej przynajmnie w częsci, która znam jest prawda.

Zyczę wytrwałosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu mam do Was pytanie: gdzie kupowaliscie swoje dachowki, czy mozecie polecic mi jakies miejsce??? Chodzi o dachowki cementowe.

No i czy macie jakies sprawdzone ekipy dekarskie???

 

my kupowalismy w dachluxie na warszawskiej 10, blizne - ale juz b. blisko wjazdu do w-wy - prawie na przeciwko HMB

chyba duzo osob tam kupuje

w kazdym razie na euronit mieli najlepsza cene

rynny, okna dachowe i wylaz tez tam kupowalismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia

Co do centralki tel. to żadna filozofia, elektryk pociągnął kabelki z gniazdek w miejsce gdzie ma być umieszczona centralka ( nie zapominając o kablu do furtkofonu ) i dodał zasilanie. I eto wsio !

Podłączenie i zaprogramowanie można zamówić u sprzedawcy, jeśli chcesz namiar, poszukam.

pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

las tez jest ZIELONY :wink:

no i ...wlasnie dlatego za koczargami jestem ;-)

 

i jeszcze jedna sprawa:

Nie bralbym dzialki przy glownej drodze - teraz to zaleta ..ale jak sami widzicie idzie boom budowlany - natezenie ruchu bedzie wzrastac i to niefajnie mieszkac tak z pedzacymi samochodami pod nosem.

Kiedys z zazdroscia patrzylem na dzialki w Janowie (palacyk z miedzianym dachem) ...przy asfalcie ..po drugiej stronie ulicy lasek, do Warszawy bliziutko a cicho ...spokojnie. A teraz ...duzy ruch, halas, zeby wyjsc przez furtke ze 3 razy sie trzeba obejrzec czy nic nie jedzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zielony :wink: więc dzięki za odzew i rady :D

Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, myśle jednak że zdecyduje cena i będą to Zielonki. Wydaje mi się, że działka nie znajduje się chyba w Zielonkach o których piszecie a trochę dalej w kierunku Borzęcina, zdaje się że to osiedle nazywa sie Bugaj. Odległośc do Warszawy jest chyba taka sama z obu działek.

Sprzedający z Koczarg twierdzi, ze w przyszłym roku ma tam być kanalizacja i autobus miejski (w tej chwili do przystanku jest ok.500m). Słyszeliście może cos na ten temat? Z Zielonek do przystanku mam jakis 1,2 km więc róznica spora. Co do stron świata to w Zielonkach wjazd jest od północy, w Koczargach od południa...

No i ta ulica w Koczargach, zreszta Trakt Królewski rokuje na lokalna droge ekspresową, zakładając ten boom inwestycyjny :wink:

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie przy wyborze działki najważniejsza było:

- okolica. zależało mi na nowych domach i otoczeniu o podobnym rozmiarze działek.

- ze względu na dzieci potrzebowałam autobus w pobliżu,

- a z powodu może nieuzasadnionej obawy przed posiadaniem szamba i gazu w zbiorniku brałam pod uwagę tylko tereny z mediami

- odległość też była ważna - im bliżej tym lepiej

- i ostatni niewytłumaczalny lecz najważniejszy dla nas argument to poczucie, że to jest właśnie miejsce w którym spędzimy resztę życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej kanalizacji w koczargach to na pewno kiedys bedzie ale chyba trzeba uzbroic sie w cierpliwosc - moze Krzysiek wie cos wiecej :wink:

my na razie nastawiamy sie na szambo

 

jezeli bedziesz potrzebowal korzystac regularnie z autobusu to w zielonkach rzeczywiscie troche daleko

 

wjazd od polnocy jest rzeczywiscie idealny bo wiekszosc domow tak jest projektowana ze salon maja po przeciwnej stronie od wejscia wiec pn-pd lub wsch-zach - no chyba ze ktos chce miec salon od pn

my mamy wjazd od poludnia ale udalo nam sie znalezc taki projekt ze wszystkie okna mamy na te strony swiata ktore chcielismy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie !

Jeżeli chcecie znać konkrety odnośnie spraw wod.-kan. w naszej gminie

to śpieszę powiadomić, że w Eko Babicach powstał długoletni plan ( zatwierdzony przez gminę ) budowy ww. sieci. Jest to dosyć szczegółowo rozpisane. Podobna informacja znajduję się w gminie i jeżeli jest w projekcie budżetu na ten rok, to będą budować. Najlepiej pytać o budżet

w sekretariacie rady ( drzwi w drzwi z sekretariatem wójta ).

Można poprosić i poczytać ( w Eko Babicach wisi na dole na tablicy ).

pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie !

Jeżeli chcecie znać konkrety odnośnie spraw wod.-kan. w naszej gminie

to śpieszę powiadomić, że w Eko Babicach powstał długoletni plan ( zatwierdzony przez gminę ) budowy ww. sieci. Jest to dosyć szczegółowo rozpisane. Podobna informacja znajduję się w gminie i jeżeli jest w projekcie budżetu na ten rok, to będą budować. Najlepiej pytać o budżet

w sekretariacie rady ( drzwi w drzwi z sekretariatem wójta ).

Można poprosić i poczytać ( w Eko Babicach wisi na dole na tablicy ).

pozdro

J

 

o to chyba pojade poczytac

 

dzieki Jerzysio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...