Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"mój" geodeta wziął 900 zł za 13 mapek (do dzisiaj nie wiem po co mi aż tyle, 9 powinno wystarczyć) i w tej cenie było wytyczenie działki. Do tego jest atrakcyjny cenowo przy wyznaczaniu ław fundamentowych - wziął 600 zł za dom i garaż. UWAGA: nie ograniczył się jak większość geodetów do wyznaczenia narożników, lecz wytyczył WSZYSTKIE ławy. Wykonawca i kierownik budowy (mój wujek) byli w szoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje tak coś koło 700-800.

jeśli jest to cena za usługi geodezyjne (mapki), to pan Dominik Marchliński (ze 3-4 lata temu dostełem wizytówke w gminie) chciał 600pln - 4 mapki.

Właśnie dlatego napisałem, że warto porównać ceny. Telefon do tej firmy w Babicach jest pod podanym linkiem. A te 600 to cena aktualna - jest atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankalenka 9???? mapek podzwoniłam po gedotach własnie i powiedzieli ,że max 4 wystarcza i to rózni z róznych firm. w jajo nas robia???

Pewnie, że 4 wystarczą. Zwykle jedna jest do projektu posadowienia budynku i po jednej do projektów przyłączy. Niby powinno się chyba używać oryginały, ale każdy projekt mam zrobiony tak, że 1 mapka oryginalna, a trzy kopie.

Ta ilość egzemplarzy nie ma może dużego wpływu na cenę całości, ale ....

Poza tym nie ma sensu trzymać dużej ilości mapek, bo mogą się zdeaktualizować, zanim się po nie sięgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie kiedy firmy proszą się, żeby kupić u nich towar, czekanie na kabel 2 miechy to chyba przesada :evil: :wink:

bo zamowienie to pewnie szybko jest realizowane, tylko zanim zamowienie trafi do kontrahenta, to gdzies sie zapodziewa regulaminowe 2 miechy na biurku pracownika telepsa :) bo im sie nie spieszy przeciez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankalenka 9???? mapek podzwoniłam po gedotach własnie i powiedzieli ,że max 4 wystarcza i to rózni z róznych firm. w jajo nas robia???

Nie wiem jakim cudem miałyby wystarczyć 4. 1 idzie do projektu zagospodarowania, 1 czy 2 już nie pamiętam, do ZUDu z przebiegiem przyłączy, 2 wziął gazownik plus tę z ZUDu do wglądu, do projektu Wod-Kan też poszła chyba jedna, do prądu również. to już podchodzi pod 7. Może to z uwagi na to że oprócz przyłączy mam wszędzie przedłużanie sieci i na to są osobne projekty i pozwolenia na budowę a nie same zgłoszenia.. za to nikt mi nie zakwestionował przeterminowania mapy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się zgadza. Ale ja np. robiłem wodociąg >100m i mapka do pozwolenia na budowę domu nie obejmowała całego terenu. Trzeba zrobić nową. I nie chodzi mi też o "przeterminowanie" w sensie czasu. Ale np. Energetyka w 3 miesiące zelektryfikowała cały teren. I już nowa mapka, bo na starej tego nie było. Stąd nie ma chyba sensu robienia np 9 mapek na zapas, bo teren się zmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 map to chyba lekka przesada - mialem "tylko" 4 i jeszcze jedna mi zostala ....

istnieje wszak cos takiego jak ...hm ...jak to sie nazywalo ...zero ...gziero ..o!

KSERO!

XERO!

 

GEODETA - firma GEOBAX z BABIC tel 722 97 24, 722 97 25

Za 4 mapki zaplacilem 600 zl.

Wytyczenie budynku - 500 zl.

 

pozdro dla tych, co jeszcze przed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniś

 

 

A kiedy Twoja sunia będzie miała młode....................? :roll: :wink:

 

 

Jest cudna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Badi ona ma dopiero rok, wiec mysle ze jeszcze z tym poczekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanka do do tych, którzy już to mają za sobą:

 

1. Czy projekt budowlany (ja robię indywidualny) składany w Starostwie, w celu uzyskania pozwolenia na budowę, musi zawierać projekty branżowe instalacji wewnętrznych tj. elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej i gazowej.

 

2. Jakie jest kolejność czynności przy podłączaniu mediów (woda, kanaliz.,gaz, elektryka). Wiem, że trzeba uzyskać warunki przyłączenia i co dalej? Projekt przyłącza, ZUD itp. ... ?

 

Pytam, bo mam mętlik w głowie po przeczytaniu iluśset postów zamieszczonych na tym forum.

 

Proszę Was o pomoc w tej kwestii i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie są wymagane projekty instalacji wewnętrznych.

2. Piszesz o wydanie zgody i warunków tech. dla przyłączy

( woda i kanalizacja Eko Babice przy oczyszczalni, wcześniej trzeba wpłacić haracz na rozwój gminnej sieci wod.-kan., energia ZE Pruszków,

gaz - nie wiem gdzie teraz ).

Geodeta w porozumieniu w projektantami załatwia ZUD przyłączy,

projekty do uzgodnienia j.w. i gotowe.

Generalnie po uzyskaniu danych będzie wiadomo jakie są wymagania.

Pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

2. Piszesz o wydanie zgody i warunków tech. dla przyłączy

( woda i kanalizacja Eko Babice przy oczyszczalni, wcześniej trzeba wpłacić haracz na rozwój gminnej sieci wod.-kan.,

J

 

Poprawka

Ja do pozwolenia na budowę uzyskałam "zapewnienie o możliwości o przyłączeniu" a nie warunki (po co mam wpłacic, a jak nie dostanę pozwolenia na budowę), to wystarczyło w starostwie.

 

a od 1 maja (I ja padłam ofiarą) podobno gmina nie ma prawa żądac tego haraczu (prawo UE zabrania), może warto o to zawalczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...