Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

Witam, zamierzam w tym roku ruszyć z budową. Wstępnie po rozmowach z architektem ustaliliśmy że dom będzie z sylikatów 18 cm + 22 cm styropianu. Jednak na pierwszym spotkaniu z Kierownik budowy zaczął kręcić nosem że jak w takich scianach "puścimy" rurę 100mm to zostanie tylko 80 to może byc różnie itd. Czy jego obawy są choć w jakimś stopniu uzasadnione?. Po przeanalizowaniu tematu na tym forum jestem zdecydowany w 99% na budowę z sylikatów, tylko caly czas gdzieś z tyłu głowy siedzimi mysl że 18 cm to może jednak okazać za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a u mnie w konstruktor poproszony o oświadczenie, że wyraża zgodę na budowę mojego domu z BK odpowiedział mi tak:

 

Zmiany dotyczące zastosowanych elementów drobnowymiarowych w ścianach, dobiera kierownik budowy w porozumieniu z projektantem (z zachowaniem odpowiedniej wytrzymałości) nie są istotnym odstępstwem od projektu i nie wymagają projektu zamiennego. Zmianę tą dokumentuje się odpowiednim wpisem do dziennika budowy.

 

Po przejrzeniu dokumentacji i konsultacji z szefem możecie Państwo zastosować bloczki komórkowe Solbet 600 (wykonałem obliczenia zapas bezpieczeństwa wynosi około 30%) do budowy ścian konstrukcyjnych i działowych. Sprawdziłem u producenta deklarowane wytrzymałości i okazuje się, że nie ma różnicy w średniej wytrzymałości bloczków na ściskanie odmiany 600 lub 700, która wynosi 4,0MPa (jest to wartość charakterystyczna natomiast obliczeniowa będzie wynosić mniej). Państwa domek został zaprojektowany zgodnie z wydanymi warunkami geologicznymi i zakładanymi obciążeniami statycznymi. Z reguły na terenie szkód górniczych stosujemy bloczki ceramiczne ze względu na ich wyższą wytrzymałość, przepraszamy za nieporozumienie, które wynikło z niedopatrzenia w opisie technicznym.

 

Dodam tylko, że od początku było mówione o BK a na końcowym etapie okazało się, że mam ujęte w projekcie porotherm. Poprosiłam o zmianę bo nie o tym materiale ciągle mówiłam i nie wiem czy ktoś robił mi wyliczenia czy tylko zapisy pozmieniał gdyż później okazało się tak jak tutaj ciągle piszę, że mój dom za ciężki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam i czytam i baranieję.Mam mętlik w głowie, w projekcie ściany zew. nośne mam porotherm 25P+W i styro 12cm, ale co ja się tu naczytałam.......Sciany działowe mam z cegły dziurawki.Myślałam nad ytongiem 36,5 ewentualnie 40cm. znajomy ma 40cm ytonga już 6 lat , nie ocieplony i nic się z nim nie dzieje, czy to jest kwestia samego murowania czy czegoś innego - nie wiem - w tej materii jestem zielona

.Pomóżcie.

Z czego najlepiej wymurować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam w tym roku ruszyć z budową. Wstępnie po rozmowach z architektem ustaliliśmy że dom będzie z sylikatów 18 cm + 22 cm styropianu. Jednak na pierwszym spotkaniu z Kierownik budowy zaczął kręcić nosem że jak w takich scianach "puścimy" rurę 100mm to zostanie tylko 80 to może byc różnie itd. Czy jego obawy są choć w jakimś stopniu uzasadnione?. Po przeanalizowaniu tematu na tym forum jestem zdecydowany w 99% na budowę z sylikatów, tylko caly czas gdzieś z tyłu głowy siedzimi mysl że 18 cm to może jednak okazać za mało.

 

Zgodnie z wytycznymi bruzdowanie ściany 18cm na taką głębokość nie jest dopuszczalne, więc Twój kierownik ma rację. Oczwiście, ,krótki odcinek w pionie szkód nie zrobi, ale generalnie, trzeba rozplanowć instalacje tak, aby bruzdować jak najmniej

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slomka a kto nie ma mętlika?

Przy projektowaniu mojego domu byłam pewna z czego chcę budować dom tzn Solbet Optimal 600 ale pierwszy kierownik budowy powiedział, że muszę mieć trzpienie żelbetowe, drugi go potwierdził... trzeci - boi się betonu komórkowego ale nie mów nic przeciwko. Konstruktor powiedział aby zrobiła trzpienie ale Ja mam kuźwa już fundamenty i nie będę i rozgrzebywała ( to tak jakby otwierać prawie zdrowego człowieka ) Najpewniej byłoby abym budowała z porothermu, którego to od początku nie chciałam... Byłam u konstruktora, pogadałam, potem do niego napisałam i w końcu dostałam odpowiedź którą to zamieściłam poniżej :(

 

Można zgłupieć... obecnie to mój maż został obarczony wyborem materiału na ściany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady, dlaczego tak boisz się silikatów? Przecież to dobry materiał. To że więcej zużyjesz energii aby nagrzać dom na początku sezonu odzyskasz na końcu sezonu gdy wyłączysz ogrzewanie. A latem będziesz bardziej zadowolona przy ekstremalnie gorących dniach.

 

eee Ja się tam nie boję ale mój M nie chce z silikatów i zupełnie nie wiem dlaczego :) Ja to już sama nie wiem z czego chcę....

na tę chwilę mi to tito :) mąż chce solbet a Ja już chcę porotherm :) dzisiaj dostałam ofertę na ceramikę pilcha hmmm i brzmi ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak ladyBird jestem rozdarty:D Chciałbym budować z sylikatów ale u mojej okolicy w składach mylą je z BK.:jawdrop: Ekipa która mam zamówioną otwarcie mi powiedziała że "raz czy dwa" miała z tym doczynienia. Więc to też trochę mnie martwi, no i wracając do składów jak juz wyjasniłem co to silka to cena i dostepnośc nie powalają na kolana. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc właśnie. O to mi chodzi. Przecież takie silikaty na budowę domu, przywiezie każdy skład czy hurtownia bo to nie będzie jedna paleta. Argument "niedostępności" jest bez sensu. Drugi argument o ekipie to też ciekawy :D

Jak by mi ekipa powiedziała że nie umie budować z silikatów, to bym ich wysłał do szkoły. To z czego umieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...