Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

decyzja podjęta przez mojego męża choć Ja nadal jestem za BK... Cenowo mam mocny rabaty dla firm budowlanych ale niestety na to co na składzie :(

 

vega jeśli uważasz, że dostępne wszędzie zapraszam do mojego miasta... tam składów nie brakuje ale materiałów tak... głównie to Thermalica, leier i porotherm do kupienia od ręki - resztę trzeba szukać... różnica cenowa to prawie 4 tyś za całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja podobnie jak ladyBird jestem rozdarty:D Chciałbym budować z sylikatów ale u mojej okolicy w składach mylą je z BK.:jawdrop: Ekipa która mam zamówioną otwarcie mi powiedziała że "raz czy dwa" miała z tym doczynienia. Więc to też trochę mnie martwi, no i wracając do składów jak juz wyjasniłem co to silka to cena i dostepnośc nie powalają na kolana. :/

 

Jeżeli jesteś zdecydowany na silikaty a nie możesz ich znaleźć w Twoim regionie to wyślij maila do producenta .Odpiszą Ci gdzie je dostaniesz. Na stronie Grupa silikaty jest lista współpracujących z nimi sprzedawców.

Fachowcy nie przepadają za silikatami bo są ciężkie.:rolleyes:. Jak już mieli z nimi do czynienia "raz czy dwa " to sobie poradzą:)

Nie są poularne:no: . Ludzie się boją wszystkiego co nie jest czerwone lub szare;):rolleyes:

 

Mój małżonek kupował coś w jednej hurtowni i zapytał przy okazji czy mają w sprzedaży silikaty. To się biedny nasłuchał od pani tam pracującej że silikatów to by nawet wrogowi nie poleciła :lol2:

Argument nie do podważenia;):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ja boję się czerwonego koloru wrrr

modena a Ja dzwoniłam do przedstawiciela np solbetu i dostałam namiary na składy gdzie go mogę kupić i zooonk cenowy :( a teraz właśnie zadzwoniłam na jeszcze jeden skład ok 20km ode mnie i za np jeden bloczek 24cm policzono mi 9,6 brutto z hds i transportem co daje 67,2 bruto m2 czyli na 250m2 ścian musiałabym zapłacić 16800 :( a gdzie reszta? :( masakra jakaś... porotherm za 7tysięcy taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ja boję się czerwonego koloru wrrr

modena a Ja dzwoniłam do przedstawiciela np solbetu i dostałam namiary na składy gdzie go mogę kupić i zooonk cenowy :( a teraz właśnie zadzwoniłam na jeszcze jeden skład ok 20km ode mnie i za np jeden bloczek 24cm policzono mi 9,6 brutto z hds i transportem co daje 67,2 bruto m2 czyli na 250m2 ścian musiałabym zapłacić 16800 :( a gdzie reszta? :( masakra jakaś... porotherm za 7tysięcy taniej...

 

Poszukaj jeszcze po bliższej i dalszej okolicy.

No rzeczywiście 7 tys. to strasznie duża różnica. Już rozumiem dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.6 za bloczek? masakra...

 

Ja dostałem cenę 7.30 brutto z transportem za Solbet biały 600, tyle, że gładki (bez uchwytów czy pióro-wpust).

Buduję się pod Krakowem.

 

Przy takiej cenie różnica na materiale między Porotherm a Solbet wyszła jakieś 500zł na niekorzyść Solbetu.

Potem można sobie przeliczyć ile zaprawy pójdzie na jedno, ile kleju na drugie i... i nie wiem co wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modena to jak coś znajdziesz taniej daj znać... choć znajomi mi skład przywiezie i rozładuje za 13tyś a porotherm za 11tyś... oczywiście muszę oddzielnie doliczyć zaprawę do tego i do tego i zobaczę jaka różnica powstanie... Interesuje mnie jeśli Solbet to tylko z uchwytem montażowym a to ze względu na to, że buduję w pobliżu kopalni... i z tego co się dowiedziałam i o ile to prawda to lepiej w takim wypadku wzmacniać ściany również zaprawą w pionie unikając PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja podjęta przez mojego męża choć Ja nadal jestem za BK... Cenowo mam mocny rabaty dla firm budowlanych ale niestety na to co na składzie :(

 

vega jeśli uważasz, że dostępne wszędzie zapraszam do mojego miasta... tam składów nie brakuje ale materiałów tak... głównie to Thermalica, leier i porotherm do kupienia od ręki - resztę trzeba szukać... różnica cenowa to prawie 4 tyś za całość

znaleźć Ci silikaty z dowozem do Ciebie do domu? Kupisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem poroterm 25 szlifowany z paru względów.mieszkam na sląsku a tu często używany jest stąd cena jest ok a i o rabatach można pogadać.po za tym jestem 3 lata po jednej budowie i jezeli mam znowu wybrać tani bloczek lub inne g... i mieć na podwórku wieczny bałagan w postaci przewalanej przez wiatr wielkiej kupy piachu,bo przecież tam gdzie budujemy jeszcze nic nie rośnie albo to wykopaliśmy.bez wielkiej sterty worków po cemencie,użycia prądu budowlanego,wody i chodzacej non stop betoniary.resztek z tejże betoniary.dziękuje bardzo.po takim budowaniu "tanim",mamy bałagan i rachunki.ja poprzedni dom zacząłem w lutym ,we wrześniu mieszkałem ,a na swięta przyszło wyrównanie za prąd budowlany 3.500.święta były skromne.do mnie juz teraz przemawia tylko budowa na klej,może być poroterm.szybko,sucho,czysto i dobrze cenowo.po za tym można od razu ocieplać bo nie zalewamy materiału wodą tylko klejem.brak dodatkowych rachunków .wybierajcie materiał poprzez całe spektrum sprawy a nie tylko tanio bo są też wydatki które temu towarzyszą a o nich się nie mówi tylko tanio,tanio,tanio.ważna jest też lokalizacja bo w różnych częściach polski pewne materiały będą się różniły cenowo.np.u mnie na śląsku poroterm i dachówa to podstawa i tu mam rabaty a na czym innym tracę choć wiem że przypuśćmy w poznaniu miałbym na odwrót.tak to już jest.pamiętajcie.całe spektrum ścian a nie tylko najtaniej.pozdrawiam budujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
.u mnie na śląsku poroterm i dachówa to podstawa i tu mam rabaty a na czym innym tracę choć wiem że przypuśćmy w poznaniu miałbym na odwrót.tak to już jest.pamiętajcie.całe spektrum ścian a nie tylko najtaniej.pozdrawiam budujących.

A bo ludzie na Śląsku nie wiedzą co dobre i gdzie i jak tanio ;)

Ja tam nie miałem sterty piachu i niczego o czym wyżej piszesz na budowie a nie budowałem z porothermu tylko z silikatu na kleju.

Materiały budowlane nie koniecznie kupujemy w najbliższym składzie budowlanym.

Ja zaopatrywałem się po całej Polsce i mimo kosztów transportu wyszło taniej niż w składach budowlanych w promieniu 30km :)

U mnie ceramika poryzowana a wtym także porotherm była i jest na ostatnim miejscu wśród materiałów konstrucyjnych do budowy domu.

he to zależy za ile? :)

http://allegro.pl/silka-silikat-silikaty-n24-super-cena-i3071115281.html

Z Włoszczowy nie masz daleko.

Gdybyś zdecydowała się na 18cm a jest to naprawdę korzystna zmiana to wyjdzie znacznie taniej,w moim przypadku m2 ściany wyszedł 36zł.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też silikat na klej, zobaczymy jak będzie. Generalnie jednak uważam, że lepiej na tradycyjną zaprawę :p. Jest z tym dużo kłopotu, ale nie da się zaprzeczyć że jest to lepsze rozwiązanie, o czym świadczy m.in. brak konieczności dozbrajania pod oknami (a przy klejach należy to teoretycznie robić) i lepsza szczelność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A embo ludzie na Śląsku nie wiedzą co dobre i gdzie i jak tanio ;)

Ja tam nie miałem sterty piachu i niczego o czym wyżej piszesz na budowie a nie budowałem z porothermu tylko z silikatu na kleju.

Materiały budowlane nie koniecznie kupujemy w najbliższym składzie budowlanym

aha,i napewno jestesmy też prymitywni i kupujemy w castoramie,świetne podejście do sprawy oświecona góro olimpu.widzę że z tematu o ścianach zrobił się jak wcisnąć silikat,świetnie.można z wszystkiego budować,w afryce robią to nawet z gówna ale warto za każdą cenę iść na tanie ?

Edytowane przez kroni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
aha,i napewno jestesmy też tępi i kupujemy w castoramie,świetne podejście do sprawy oświecona góro olimpu.widzę że z tematu o ścianach zrobił się jak wcisnąć silikat,świetnie.można z wszystkiego budować,w afryce robią to nawet z gówna ale warto za każdą cenę iść na tanie ?

Sztuką jest wybrać tanie i dobre,dla mnie porotherm nie jest ani tani ani dobry,po prostu nie ma zalet i tyle.

Poza tym są inne materiały,wg mnie lepsze od ceramiki poryzowanej i nie koniecznie silikaty.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,i napewno jestesmy też tępi i kupujemy w castoramie,świetne podejście do sprawy oświecona góro olimpu.widzę że z tematu o ścianach zrobił się jak wcisnąć silikat,świetnie.można z wszystkiego budować,w afryce robią to nawet z gówna ale warto za każdą cenę iść na tanie ?

 

Może wyluzuj trochę, co ?

Podałeś swoje argumenty za ceramiką szlifowaną... Że na Śląsku dobry rabat, że przy tym czysto...

Ale czy tylko dzięki ceramice ?

Ja silikaty kupilem z rabatem kilkunastoprocentowym ( czyli w cenie lepszej, niż za ceramikę), a na budowie będzie czysto, bo to też przecież lączy się na klej.

Zresztą silikaty robią się sie u nas coraz bardziej popularne, co powie ci każdy sprzedawca w hurtowniach.

I wierz mi - nie dlatego, że wszyscy chca " za wszelką cenę iść w tanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...