Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

ja jestem strasznie wyluzowany i nadmiernie spokojny chociaż rok przygotowań wyczerpał mnie psychicznie.wybrałem ceramike bo mam tanio i tyle ,nie lansuje mojej opcji na siłę ale chce mieć tanio i solidnie.mam dobrą ekipę która nie za dużo chce pieniążków i lecimy z koksem.poprostu wiem gdzie mogę zaoszczędzić a gdzie nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No więc o to chodzi tym, którzy polecają silikaty - bo jest tanio i najsolidniej. I czysto.

Nie jest ten temat sposobem na "wciśnięcie silikatów" co zasugerowałeś raczej prostowaniem błędnych opinii, będących w pewnym stopniu efektem braku o nich wiedzy.

Takich, jak stawianie ich obok buldulca "afrykańskiego"

 

P.S. Jeśli wyczerpało Cię samo przygotowanie do budowy, to mam uzasadnione obawy co stanie się, kiedy nadejdzie etep budowy zwany dosadnie "wykończeniem"

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykończenie to akurat małe piwko bo jestem byłym budowlańcem i nie stanowi to dla mnie wyzwania .zmęczyły mnie papiery i buraki za biurkiem.to że wątek ciągnie na siłe w stronę silikatów to nie moja wina,ja czytam i wyciągam wnioski tylko.zbudowałem pare domów nie pytając dlaczego z tego czy z innego materiału bo nie ma sensu zaburzać wizji budowanemu.jestem bogatszy w doświadczenia,wiem co mogę i co mogę taniej kupić.u mnie pod opolem tania jest ceramika bo i tradycja są w tym budownictwie i ja w to wchodzę.a czemu nie.a powiedz mi czy do silikatów jak to w przypadku porotermu klej jest darmowy,tzn.wliczony w cenę czy nie?pytam z ciekawości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wliczony, bo niby po co ?

Kupujesz sobie klej, na jaki masz ochotę - szary, biały, standardowy, lub o zwiększonej wytrzymałości.

Tańszy, lub droższy :)

 

A z tą tradycja w przypadku ceremiki POROTYZOWANEJ na kleju, to bym nie przesadzał...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli po wyliczeniu i dodaniu ceny kleju ile kosztuje jeden bloczek silikatu z klejem?

 

Jeden m2, jak już.

 

Mnie kosztuje 49zł, ale buduję z bloczków pełnych. Jakbym chciał budżetowo, to byłoby około 40zł, tyle, że w przypadku wyboru materiału na ściany, cena odgrywała marginalną rolę.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postawiłem na jakość a nie cenę. Najpierw oglądałem materiały i szukałem czegoś pod kontem akurat mojej budowy. Ytong odpadł ponieważ zalezało mi na akumulacyjności , i wyciszeniu. Ale za to ytong jako materiał cieplejszy wykorzystałem do ścian zewnetrznych. Cerramika poszła na kopuły, ale pełna ceramika, niestety sprowadzana z litwy bo jak niektórzy wiedzą na naszych cegielniach zawiodłem się sromotnie na co dowodem jest moja sprawa sądowa. OT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Jestem na etapie przygotowań do budowy mamy zamiar budować według projektu Z124 w wariancie powiększonym o 60cm ( szerszy garaż ) + kilka przeróbek np. balkon nad wykuszem, niestety jestem kompletnie zielony ( wiadomo 1 budowa ) zresztą jak większość i stąd mój post.

Jaki materiał jest najbardziej odpowiedni jeśli chodzi o stosunek cena/jakość (przenikalność cieplna czy jak to tam się nazywa :) ), rozmawiałem trochę z kumplem to zalecał żeby ścianki budować z materiału 30cm tylko nie wiem czy jest sens ?. Wszystkie rady podpowiedzi mile widziane ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę i czytam forum i widzę że zachwalacie silikaty. Takie pytanie jaki powinien być maksymalnie współczynnik U dla ściany ? bo widzę silikaty z grupy silikaty dla bloczku "SILIKAT N18" i Lambdzie izolacji ( swoją drogą co to jest ?? ) 0,023 i styropianie 15 cm ma U= 0,14 ale ma też większe zależnie od lambdy. Czyli pewnie od materiału ocieplenia ?

 

w projekcie znalazłem coś takiego:

ściana:Gazobeton/Ceram.pustak szczelin. "U"(25cm )

Jeszcze nie kupiłem projektu więc to dane z rysunku szczegółowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na silikaty - ale co dalej.... Buduje dom Atrakcyjny 1 z pracowni domy z wizją - dach bez okapowy i do tego ściana 3W silka + ocieplenie + klinkier. I tu pytanie - w projekcje jest 24 cm silka + 14cm wełna + sczelina 4cm + 10cm klinkier - czy to jest dobra kombinacja? Chodzi mi o ocieplenie. Przestrzegano nie, że taka wełna po10 latach potrafi się zsunąć/zgnieść co skutkuje powstaniem mostów cieplnych. Można w takiej ścianie dać styropian?

A jeżeli koniecznie wełna- to warto dać grubszą jeżeli wełnę osłania jeszcze klinkier?

 

Proponowano mi też poroterm zamiast silikatów - bo nie nasiąka a przy dachu bez okapowym różnie ze szczelnością może być. Ale raczej zostanę przy silikatach - chyba że macie jakieś inne sugestie - wszystkie mile widziane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...