Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

wszystkie materiały mają swoje wady i zalety ciężko wypośrodkować tak aby nam wszystko pasowało silikat jest gęstym materiałem przez co twardym ale dość zimnym, bl. komórkowy cieplejszy zaś kruchy i słaby do tego nasiąkliwy ktoś zachwalał ceramike na klej niby ok bo nie wali zaprawy i może ocieplać szybko ale juz mam opinie że jak sie na dole puknie to słychać do samej góry właśnie przez to ze niema zaprawy i tak jest z wiekszościa materiałów co do

ścian trójwarstwowych jak ktoś pytał powyżej uważam że jest to bardzo dobre rozwiązanie techniczne choć jednak dość kosztowne napewno wełna będzie lepsza od styropianu w srodek ze względu na oddychanie tych murów a opinie że murszeje czy też opada po czasie są pewnie prawdziwe ale uważam że to poprostu wina wykonawców czyli złe przytwierdzenie tej wełny jak i również często danie złej jakości wełny która sie do tego nie nadaje ,gdy sie wszystko zrobi książkowo nic takiego sie nie dzieje.

To są moje prywatne spostrzeżenia po 15 latach w branży budowlanej jak i wielu szkoleniach.

----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
jeszcze rok temu kiedy zastanawialem sie z jakiego materialu budowac dom, wszyscy zachwalali beton komorkowy i ytong. ,,znawcy tematu,, rozpisywali sie ze z silikatow to buduje sie chlewnie i smietniki. a teraz... a teraz to chyba sprzedawcy i marketingowcy maja wolne. :) Edytowane przez www111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy musi sam podjąć decyzję z czego budować, rozważyć wady i zalety każdego z materiałów. Nie można powiedzieć, że któryś materiał jeste lepszy lub gorszy... wszystko zależy od konkretnych warunków. Dla jednych najlepszym rozwiązaniem będzie BK, dla innych silikaty a dla innych ceramika. Wszystko zależy od kryteriów oceny, i wag jakie się konkretnym cechą nada. Ja akurat buduję z silikatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Każdy musi sam podjąć decyzję z czego budować, rozważyć wady i zalety każdego z materiałów. Nie można powiedzieć, że któryś materiał jeste lepszy lub gorszy....

 

To prawda, nie ma materiału, który byłby do wszystkiego. Ale z tym że nie można powiedzieć który materiał jest lepszy czy gorszy to już można :) Ale oczywiście wszystko zależy od potrzeb inwestora i moim zdaniem trochę też od opinii i przyzwyczajeń odnośnie materiałów. Jak np. ktoś się wychował na starych blokowiskach z wielkiej płyty, to nigdy sobie nie postawi domu z betonu komórkowego, chociaż to już oczywiście zupełnie inny beton niż kiedyś...

 

Ja się z kolei wychowałem w domu w ceramiki i teraz dla mnie to jest jedyny właściwy materiał do budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo szczerych chęci nie za bardzo jarzę dlaczego materiał domu z Twoich młodych lat miałby determinować to, z czego teraz (ewentualnie) dom budujesz

idąc tym tokiem rozumowania to musiałbyś też mieć u siebie stary kocioł gazowy albo na węgiel, no i zapewne brak ocieplenia, że o czerwonej dachówce bez żadnej powłoki nie wspomnę

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
mimo szczerych chęci nie za bardzo jarzę dlaczego materiał domu z Twoich młodych lat miałby determinować to, z czego teraz (ewentualnie) dom budujesz

 

A ja to trochę rozumiem - jak gość mieszkał w bloku z surowego betonu to potrafię sobie wyobrazić tą traumę. Akustyka tych budynków była (jest?) po prostu tragiczna i bez problemu można było słuchać Wiadomości z telewizora sąsiadów :D Ja w sumie z podobnego powodu odrzuciłem beton komórkowy, który z trójki BK/Silikat/ceramika ma zdecydowanie najsłabszą akustykę. Zdecydowałem się na pustaki ceramiczne + ocieplenie - moim zdaniem to jest materiał który daje jakiś kompromist pomiędzy właśnie akustyką a trzymaniem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no mam trochę inne doświadczenia - akurat w starym, wielkopłytowym budownictwie hałas wydaje mi się dobrze tłumiony, na pewno 10 x lepiej niż w nowych "deweloperskich" blokach, gdzie autentycznie wszystko słychać. Współcześni budowlańcy przemianowawszy się na kosmopolitycznych deweloperów i uzbroiwszy w działy markietingu i PRopagandy budują z takch badziewnych i tanich materiałów, że wcale nie dziwią mnie historie opowiadane przez znajomych mieszkających w nowych blokach. Być może to kwestia konkretnych lokalizacji, ale taką prawidłowość widzę. W "starym" mieszkaniu żony (wynajmujemy bo nie idzie sprzedać hehe), jeszcze jak się spotkaliśmy "przed", to pamiętam że nawet podczas mundialu w RPA nic nie było słychać - no chyba, że sąsiedzi nie kibicowali ;)

 

Co do tłumienia hałasu w domku jednorodzinnym - no o ile ktoś nie mieszka zaraz przy ruchliwej ulicy, to o jakim hałasie tu mówić? Zresztą i tak najwięcej hałasu przedostaje się przez okna, drzwi, wentylację, a nie przez ściany. Kolejna sprawa - hałas w środku, np. z pokoju zbuntowanego nastolatka - to dopiero kłopot, i na to ciężko coś poradzić. Tu nawet silka 24 + warstwa waty nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie na temat budowania domu z bloczków betonowych Termalica? Znajomy mi mówił, że bloczki są bardzo równe, a klei się zaprawą o grubości ok. 3mm, więc całkiem mało. Dodatkowo powiedział, że mają bardzo dobrą izolację cieplną przy tych bloczkach, tylko pewnie mają różne rodzaje tych bloczków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, nie ma materiału, który byłby do wszystkiego. Ale z tym że nie można powiedzieć który materiał jest lepszy czy gorszy to już można :) Ale oczywiście wszystko zależy od potrzeb inwestora i moim zdaniem trochę też od opinii i przyzwyczajeń odnośnie materiałów. Jak np. ktoś się wychował na starych blokowiskach z wielkiej płyty, to nigdy sobie nie postawi domu z betonu komórkowego, chociaż to już oczywiście zupełnie inny beton niż kiedyś...

 

Ja się z kolei wychowałem w domu w ceramiki i teraz dla mnie to jest jedyny właściwy materiał do budowy :)

 

Hova piszesz, że wychowałeś się z domu z ceramiki. A konkretnie? Pytanie nie bez przyczyny. W moim wypadku w grę wchodzi gazebeton i ceramika, a konkretnie porotherm. Ale widzę, że tu się bardziej skłaniacie do silikatów... Co więcej porotherm z suchą zaprawą i to może być dla niedoświadczonej ekipy wyzwanie, chociaż może moje obawy są nieuzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

A co sądzicie drodzy forumowicze o tych pustakach??

http://www.jadar.pl/sunblock/pustaki_kermazytowe

nosze sie z zamiarem budowy z tego materiału - sciana grubosc 30 cm. Nurtuje mnie tylko jedno dlaczego wszystkie wielkie firmy nie eksploatują keramzytu skoro podobno ma takie cudowne własciwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hova piszesz, że wychowałeś się z domu z ceramiki. A konkretnie?

 

Obawiam się że to już nie do sprawdzenia... :D

 

Kolego powyżej: pustaki keramzytowe nie są jakimś cudem techniki: przede wszystkim są bardzo kruche i na budowie bankowo kilkanaście się popsuje. Poza tym są droższe - 13 zł za sztukę to jest szalona cena, za którą będziesz mieć najlepszy Porotherm... Budowa też jest trochę problemowa i czasochłonna, bo pustaki trzeba dodatkowo zbroić. To raczej technologia przyszłości - pewnie zostanie dopracowana za kilka kilkanaście lat. Ale póki co bezpieczniej i sensowniej jest trzymać się sprawdzonej ceramiki. Po co eksperymentować takie bloczki na własnej skórze? Ja bym w każdym razie nie chciał się dowiedzieć po kilku latach, że mam dom do generalnych poprawek budowlanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Forumowiczów :)

Jestem na tym forum nowym użytkownikiem, chociaż podglądam Was od dawna :) W tym roku zaczynamy budowę czyli fundamenty, dom w Rododendronach 14 i zastanawiam się nad materiałem na ściany i ociepleniem. Prosta bryła dach dwuspadowy, pow ok 140 metrów. Może mi coś doradzicie, bo widzę że na pewno macie pojęcie większe niż ja :p Na dzień dzisiejszy skłaniamy się raczej ku BK. Ściany dwuwarstwowe. Zależy nam przede wszystkim na tym żeby dom był ciepły, żeby zimą nie było dużych strat ciepła i kosmicznych rachunków za ogrzewanie. Nie zależy mi na akustyce ścian zewnętrznych, bo działkę mamy w malowniczej i cichej okolicy. Zależy nam na cenie zarówno materiału jak i roboty, ale oczywiście nie najniższej i najgorszej ale proporcjonalnej do swojej jakości. Zastanawiamy się czy nie budować na kleju. Budujemy na Podkarpaciu.

Bardzo proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...