Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

Kierownik budowy co się boi betonu? Hmm to może warto poszukać jednak kogoś innego? :)

 

Z wyborem materiału na ściany zawsze jest krzyż pański. Ludzie z reguły wybierają coś tam i potem z miejsca stają się ewangelistami tego rozwiązania - to w końcu kupa kasy (mniejsza albo większa, ale i tak kupa!), więc tym trudniej jest się przyznać do błędu :) Ja wybrałem akurat to rozwiązanie, którego unikasz (porotherm dryfix) i jestem mega zadowolony, bo ściany powstały w kilka tygodni, nie było żadnego osuszania ścian przed tynkowaniem i problemów z osadzaniem stropów. W domu mam ciepło i cicho, nie mam jakichś koszmarnych rachunków za ogrzewanie i wszystkie kąty mam proste :) Wybierzcie jakieś konkretne rozwiązanie i będziecie pewnie zadowoleni. Na tym forum nie ma za bardzo ludzi, którzy budowali i mieszkali w domach wykonanych z różnych materiałów. A skoro nikt nie ma skali porównawczej, to broni swojego i doradza po swojemu...

 

Poza tym są ważniejsze sprawy niż wybór materiału na ściany - na przykład kolor glazury w łazience czy dźwięk dzwonka do drzwi... :)

 

Sciany jakby powstaly w kilka dni to byloby cos, moglbys je samemu razem z izolacja wystawic w te kilka dni z thermomuru czy podobnych, tam sie mozna pochwalic szybkoscia:)

 

To, ze masz cieplo nie ma nic wspolnego z materialem nosnym sciany ktry izoluje nie lepiej niz 1 cm styropianu.

 

A, ja mieszkam w domu z silki ale drugi raz tak dlugo budowac i tak ciezko tyrac nie mam zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
więc tak próbuję zrobić rozeznanie z czego budować? .Dom jest z użytkowym poddaszem a materiałów do wyboru że nie wiadomo na co się zdecydować pustak ceramiczny ,bk,ytong, gazobeton,suporex a w projekcie silka którą odrzuciliśmy bo:zimna,ciężka i mało które firmy chcą z tego budować .Stąd moje zapytanie do forumowiczów co polecają o jakiej przepuszczalności i dlaczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zimna" czy "ciepła" nie ma znaczenia bo i tak na nią pójdzie izolacja. Jeśli masz cichą okolicę to gazobeton - najlepiej taki który da się murować na klej i z pionowymi spoinami.. Jeśli jest głosno to silka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady z pewnością wezmę je pod uwagę. Okolica w której chcemy budować jest obecnie aż za cicha co jest plusem w rzeczy samej.Podzielcie się proszę info z czego budowaliście jakie rozwiązania zastosowaliście jakich grubości izolacje co polecacie co odradzacie mamy coraz mniej czasu na podjęcie decyzji z czego budować a wiedza praktycznie jeszcze zerowa temat jest tak bardzo obszerny że nie wiadomo jak go ugryźć:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale koszty obliczeń są tak niskie że to nie ma żadnego sensu. A dostarczona wiedza jest przydatna i pożyteczna.

Moje zapotrzebowanie to 15kw a hydraulik od razu na wstępie zaproponował ponad 30kw piec gazowy. Przy czym nie interesowało go z czego dom zbudowany, jakie okna itd tylko ile m2. Gdzie tu sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wiem, ale mi nikt nie wierzy i w zasadzie nikogo to nie interesuje, i tak większości to wszystko jedno bo kupuje piec na węgiel, w którym można spalić wszystko. tak jak sąsiad moich rodziców - kupił piec z podajnikiem z rusztem, na którym można dodatkowo spalić wszystko i który kosztuje tyle ile planuję u siebie wydać na kompletną instalację z kotłem elektrycznym (materiały). do tego instalacja 200% normy = podłogówka 100% + grzejniki 100%, bo wie że u jego siostry podłogówka nie zawsze się sprawdza i trudno na węglu utrzymać odpowiednią temperaturę. a jak mróz, to żeby nie było zimno podłogówka parzy w stopy, stąd te kaloryfery. dom ze ścianą jednowarstwową niezbyt dokładnie wykonaną. drzwi wejściowe nie muszą być ciepłe, bo przecież jest jeszcze wiatrołap po drodze. itd...

 

o OZC, projekcie podłogówki i takich tam nikt nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak próbuję zrobić rozeznanie z czego budować? .Dom jest z użytkowym poddaszem a materiałów do wyboru że nie wiadomo na co się zdecydować pustak ceramiczny ,bk,ytong, gazobeton,suporex a w projekcie silka którą odrzuciliśmy bo:zimna,ciężka i mało które firmy chcą z tego budować .Stąd moje zapytanie do forumowiczów co polecają o jakiej przepuszczalności i dlaczego.

 

Obecnie najkorzystniejszy wsp przenikania ciepła ma beton komórkowy...a to w sumie mieści w sobie pojęcia ytong i gazobeton.

To dobry materiał i szybko się z niego stawia.

Ja bym w Ytonga sie nie pchał bo za tą cenę kupisz XXX [usunięto reklamę] , które będą o 20% wyższe czyli zaoszczędzisz na ilości bloczków oraz robociźnie a dodatkowo maja jeszcze lepszy wsp przneikania ciepla.

Akustyki bym sie tak mocno nie obawiał.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wiem, ale mi nikt nie wierzy i w zasadzie nikogo to nie interesuje, i tak większości to wszystko jedno bo kupuje piec na węgiel, w którym można spalić wszystko. tak jak sąsiad moich rodziców - kupił piec z podajnikiem z rusztem, na którym można dodatkowo spalić wszystko i który kosztuje tyle ile planuję u siebie wydać na kompletną instalację z kotłem elektrycznym (materiały). do tego instalacja 200% normy = podłogówka 100% + grzejniki 100%, bo wie że u jego siostry podłogówka nie zawsze się sprawdza i trudno na węglu utrzymać odpowiednią temperaturę. a jak mróz, to żeby nie było zimno podłogówka parzy w stopy, stąd te kaloryfery. dom ze ścianą jednowarstwową niezbyt dokładnie wykonaną. drzwi wejściowe nie muszą być ciepłe, bo przecież jest jeszcze wiatrołap po drodze. itd...

 

o OZC, projekcie podłogówki i takich tam nikt nie słyszał.

 

no cóz - pewne rzeczy w budowlance sa niezmienne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czym będziecie grzać i jakie macie oczekiwania co do rachunków. U mnie silikat 24 cm + 30 cm styropianu grafitowego

 

Ściana 54 cm? Toż to prawdziwy nowożytny bunkier... Z pewnością masz piękny widok z okna przy takich parametrach. Bo w to że masz ciepło to nie wątpię :D U mnie jest tego styro raptem 12 cm przy ścianie Porotherm 25 i współczynnik U na poziomie 0,2. U ciebie to chyba dążysz żeby wyjść na zero?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...