Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

Witam

Jakiej firmy wybrać pustak ceramiczny (24-25 cm szer. ściany) nie szlifowany na zaprawę do budowy domu jednorodzinnego. Rozchodzi mi się o jakość wykonania. Mam do wyboru ROBEN, LODE, WIENERBERGER i EDER ( droższy od pozostałych o ok. 0,60zł na sztuce). Pozdrawiam

Edytowane przez romanzc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też ogładałem ten odcinek ale takiemu laikowi jak ja nie daje jednoznacznej odpowiedzi poprostu każdy materiał jest pokrótce scharakteryzowany i tyle. Więcej dowiedziałem się studiując te forum temat po temacie niż z tego filmu. Wybór padł na silikat, a co ! Za parę lat okaże się czy to dobry wybór...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oslo - chyba najważniejsze jest postawienie pytanie - jakie mamy oczekiwania wobec ściany :)

Akumulacyjność - to albo Silka albo beton,

Tylko izolacja - Ytong

Cena - to poroterm badziew nad badziewy, może gdybym nie poznał opinii murarzy i sprzedawców to bym w to g... jeszcze uwierzył i się może i skusił, własnie z powodu ceny

Takie postawiłem sobie pytanie i uzyskałem odpowiedzi, a że na akumulacyjności mi zależy najbardziej to albo silka albo beton. Przemawia do mnie beton ale czy znajdę dobrego wykonawcę ? Póki co szukam, i chwilami zastanawiam sie nad postawieniem domu z "wielkiej płyty", gdzieś na Śląsku widziałem domek postawiony z gotowych betonowych ścian i to do mnie przemawia - rozpracowuję teraz wykonawców i koszty - każda sugestia mile wskazana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W sieci można znaleźć wszystko podobno :) ale ile czasu na to trzeba poświęcić!!

osobom zainteresowanym uzyskaniem odpowiedzi na pytanie "z jakiego materiału" chętnie pomogę przy wyborze tego najlepszego materiału na ściany (w zależności od wymagań i preferencji inwestora - może z ograniczeniem do woj mazowieckiego- tu jestem "u siebie") .

wszystkie materiały - niezależnie czy to silikaty (wspomniana powyżej SILKA) , beton komórkowy (YTONG) czy czerwona cegła (WIENERBERGER) o WIELKIEJ PŁYCIE już nie wspomnę ;) - mają swoje plusy i minusy. Chcesz wiedzieć więcej - chętnie pomogę w miarę swoich możliwości- najlepiej pisz na priv: (na forum zaglądam sporadycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam pytanie odnośnie BK lub Silikatów. Czy taki stan surowy z tych materiałów postawiony w tym roku z dachem przykrytym, ale bez okien i drzwi może sobie stać do wiosny 2015 roku? Żeby wtedy dokończyć budowę? Trzeba jakoś zabezpieczyć ściany żeby nie złapały wilgoci? Czy jak się zrobi ściany to jak najszybciej ocieplać koniecznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dach będzie. Właśnie pytanie bo ogólnie planowałem ceramikę ale chyba zmienię na bk + silikat. Lub sam silikat. Tylko właśnie się obawiam czy przez zimę mi nie nasiąkną ściany (zwłaszcza z bk) na tyle że wiosną nie będzie dalej szło iść z budową tylko trzeba będzie jakoś suszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dom z keramzytu, moim zdaniem mimo iż nie najtańsza ale najkorzystniejsza opcja. Materiał do murowania super (prosta obróbka), duże bloczki (czy pustaki) ok 7 na m2 oszczędziłem na zaprawie i szukając i porównując współczynniki przewodzenia ciepła konkurencję pozostawia daleko w tyle. Piwnicę mam również z keramzytu (bloczek fundamentowy z keramzytobetonu) w te lato zalało mi piwnicę jak i sąsiadom ja po tygodniu wietrzenia miałem sucho i zero grzyba sąsiedzi przy betoniaku lub innych wymysłach wilgoć mieli jeszcze wiele miesięcy. W zimę cieplutko a latem domek trzyma fajny klimat (przy zasłonietych roletach nie chłonie gorąca z dworu.

Pozdrawiam

Co do producentów materiały brałem od producenta ze szczecina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś budował z betonu komórkowego termalica bo jest podobno cieplejszy od ytonga no i tańszy

Szukałem w necie o termalice,ale nie ma tego wiele ,a mam teraz zagwozdkę co wybrać bo chciałem z ytonga a teraz znalazłem termalice.Może ktoś ma doświadczenie z termalicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...