Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

Ceramika na pewno jest lepszym materiałem akustycznym niż beton komórkowy. Co do dobrych drzwi i okien - tu oczywiście pełna zgoda, ale to tylko przy izolacji dźwięków z zewnątrz. Ściany wewnątrzlokalowe też mają spory wpływ na komfort i jak mają po 35 db to też będzie lipa. Ceramika aż tak słabych parametrów mieć nie będzie, a beton komórkowy może mieć jak najbardziej

 

To jaki BK wg. Ciebie będzie miał dobre parametry akustyczne ?

 

Co do silikatu 18 cm - większość projektów ma 24 cm ściany i odstępstwo od tego jest 2-3 % - jeśli zmieniamy na 18 cm to już trzeba chyba robić adaptację u projektanta, silikat waży i to sporo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Musze właśnie podjąć bardzo ważną decyzję - czyli wybrac materiał na mury i czytając kilka stron postów zgłupiałam jeszcze bardziej.

Mam konkretne pytanie co polecacie na sciany - wg projektu ściany zewn szer 24 + 15 styropian, dom duzy ok 300 m2 parter, pietro,poddasze użytkowe. (ścian zewnętrznych ok 400 m2, wewn ok 300m2 szer 12)

 

Zastanawiałam sie nad Prefabetem z Bielska-Białej a Termaliką ale czytam że silikaty polecacie(np silka) (gestość podobno 500-600 powinna być)

Prosze o podpowiedz z informacją dlaczego, co polecacie.

 

Oczywiście determinujacym czynnikiem jest cena i przenikalność cieplna.

Może ktos potrafi mi napisac jakie będzie U dla tych 3 materialów bez i ze styropianem 15 (wiem że prod podaje - ale czy to prawda?)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez D0ti_01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mieszkam w domu z lat 80 który zbudowany jest z cegły ceramicznej + 1/2 pustaka od wewnątrz, nie ma ocieplenia. Jestem na etapie wyboru materiału budowlanego :bash: do projektu domu, zastanawiam się czy można by zrobić podobne rozwiązanie np. Ceramika 30 cm i + beton komórkowy 24 cm by spełnić normy przenikalność cieplnej ?

Ewentualnie jakieś inne propozycje jak zbudować dom bez styropianu i wełny ?

Edytowane przez mBudowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie by nie ocieplać niczym, ale by nie ocieplać styropianem i wełną.

 

Zbuduj ścianę trójwarstwową i wypełnij przestrzeń środkową perlitem. Ale skonsultuj to rozwiązanie z projektantem bo będzie trochę zabawy z eliminacją mostków termicznych wieńców i nadproży.

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam

Przymierzam się do rozpoczęcia budowy i jak wielu z was stanąłem przed decyzją z czego budować.

Wstępnie zdecydowałem się na bloczki keramzytowe 24 cm + 12 cm styropianu/wełny. Czy ktoś ma zbudowany dom w takiej technologi i może mi napisać o jego wadach i zaletach ?

Jeżeli nie to co innego polecacie - silka ?

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku rozważałem dom albo z silki albo z keramzytu,.Dzieciaki maja silne alergie i chcemy dom jak najbardziej eko bez grzybów. Oba materiały sie pod tym względem nadają. Natomiast w karazycie martwi mnie niska odparonośc na ściskanie ale są ciepłe a odwrotnie w silce.

Czytam już od jakiegoś czasu no i jak to na początku zawsze są wątpliwości dlatego liczę na doświadczenie forumowiczów.

Czytałem że przy keramzycie lepiej stosować wełnę jako ocieplenie czy to prawda ? Bo przy silce chyba nie ma różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...