Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tu mam dylemat, czy chcę mieć dobrze wyciszone, czy wolałbym słyszeć, jak dziecku przyśnią się koszmary. Ale układ pomieszczeń mam taki że wewnątrz tylko sypialnie dzieci będą bezpośrednio sąsiadowały. Więc tylko tu inny materiał prawdopodobnie zrobiłby różnicę.

To kup elektroniczną nańkę, albo zamiast ściany zrób zasłonkę. Izolacyjność akustyczna podobna. A taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam dylemat, czy chcę mieć dobrze wyciszone, czy wolałbym słyszeć, jak dziecku przyśnią się koszmary. Ale układ pomieszczeń mam taki że wewnątrz tylko sypialnie dzieci będą bezpośrednio sąsiadowały. Więc tylko tu inny materiał prawdopodobnie zrobiłby różnicę.

 

A dołożenie 3cm wełny... Jaki jest wybór wełny o grubości 23cm? W teorii wygląda łatwo i prosto - pytanie jak inaczej osiągnąć takie parametry i o ile drożej to wyjdzie?

Wiesz że to działa w obie strony - cały czas będziesz czekać aż dzieci zasną aby żonę ,,przytulić '' :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak większość tutaj piszących też mam dylemat: silikat vs ceramika. na 90% jestem zdecydowany na silikat, ale:

1. Trochę boję się jego chłodu (ocieplenie 20cm, grafit)

2. Dom ma być podpiwniczony i jako pierwsza warstwa parteru (nad piwnicą) ma być ceramika zasypana perlitem. Nie wiem czy jest sens potem jechać do góry silikat i de facto mieszać materiały (widziałem, że niektórzy tak robią).

Znam parametry obu materiałów, ale mimo wszystko mam jeszcze małe wątpliwości. Co byście radzili? Z góry dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie widziałem wypowiedzi na forum - wybudowałem z silki i żałuje, lepiej by było z BK. Natomiast jest kilka wypowiedzi, że BK jest słaby i jak jeszcze raz bym budował to z silikatu.

U mnie przeważył argument akustyki ścian (wybudowałem z silki). W okolicy mam jeszcze kilka działek wolnych i nie wiem czy nie zamieszka tam osoba, która amatorską gra na młotach udarowych lub innych głośnych urządzeniach. Chciałem w domu mieć cisze i spokój - i mam. Bywałem w domu z BK oraz z ceramiki i nie odpowiada mi, że jak ktoś głośniej na piętrze słucha muzyki to na dole wszystko słychać. Dzieciaki niedługo dorosną a ja nie mam ochoty bez przerwy chodzić i mówić żeby ciszej byli.

 

Kolejny argument to akumulacja ciepła - w lato przyjemny chłodek - w zimę chałupa tak szybko się nie wychładza.

 

W dużej mierze murarze przekonują do BK bo jest lekkie i łatwo się docina - ale to ja inwestuje i mnie nie interesuje ich wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument "łatwo się muruje" mnie nie obchodzi ;) Tak jak większości z Was.

Jak murujecie z silki, to w jaki sposób likwidujecie mostek na pierwszej warstwie? Czytałem na FM, że pierwsza warstwa idzie np. z ceramiki zasypanej perlitem lub bardzo drogiego isomuru. Co Wy dawaliście na pierwszą warstwę, jeśli cokolwiek dawaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grzejesz PC czy węglem może nie aż tak jak prądem ma znaczenie.

No właśnie, nigdy nic nie wiadomo czym nam przyjdzie grzać za 10 lat, a miejsca na poprawki już nie będzie...

Planuję dom z nieogrzewaną, ale dobrze ocieploną piwnicą i ciągle mam dylemat czy dawać na pierwszą warstwę parteru ceramikę z perlitem, czy jechać od początku silikatem (trochę off topic się zrobił...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się Tomaszu pomyliło .

Ps. jak myślisz po co min niektórzy decydują się na płytę fundamentową ?

 

Rozmawiałem z inwestorem, który zainwestował w isomur, stwierdził że się nie opłaca.

OZC potwierdziłoby na ile jest to opłacalne. Może asolt coś podpowie.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyder, keramzyt masz we Mszczonowie i tak drogo było?

Gdybym wybierał jeszcze raz to wybrałbym silikaty. Bardziej zależałoby mi na akumulacyjnosci.

 

jak brałem 1,5 roku temu na ściany nośne to różnica była niewielka ale i tak + na korzyść silki. Jak brałem na ściany działowe to cena była blisko 2 x wyższa od silki. wiec mam cały bialy domek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mętlik, mętlik i jeszcze raz mętlik...

 

Chciałem budować z Phorothermu (najlepiej Dryfix), ale mój architekt mówił, że bez sensu, że lepiej iść w BK....

Zgłupiałem już całkowicie.... :(

 

Po przeczytaniu z 10 stron tego tematu - zgłupiałem jeszcze bardziej :)

 

Zależy jakie masz priorytety. Gdzie budujesz , czym planujesz grzać , parterówka czy np. 2 piętra .

Zależy Ci na akumulacyjności i izolacji akustycznej czy niekoniecznie , masz blisko producenta silki czy musisz wieźć np. 300 km itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mętlik, mętlik i jeszcze raz mętlik...

 

Chciałem budować z Phorothermu (najlepiej Dryfix), ale mój architekt mówił, że bez sensu, że lepiej iść w BK....

Zgłupiałem już całkowicie.... :(

 

Po przeczytaniu z 10 stron tego tematu - zgłupiałem jeszcze bardziej :)

 

A jakieś merytoryczne argumenty przeciwko Porothermowi były u architekta? Moim zdaniem jego przewagi nad betonem komórkowym są akurat bezapelacyjne (akumulacyjność cieplna, izolacyjność akustyczna, większa nośność...). Współczynnik przenikania ciepła jest oczywiście lepszy w betonie, ale ten parametr akurat spokojnie poprawia się izolacją zewnętrzną i sprawa jest rozwiązana. Betony komórkowe jednowarstwowe to bardzo droga zabawa i moim zdaniem nie jest warta zachodu i nakładów finansowych. Ogólnie ja mam dom wybudowany w 2014 roku z Dryfixa i jestem z niego bardzo zadowolony, także jak widzisz co człowiek to opinia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...