Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jakieś merytoryczne argumenty przeciwko Porothermowi były u architekta? Moim zdaniem jego przewagi nad betonem komórkowym są akurat bezapelacyjne (akumulacyjność cieplna, izolacyjność akustyczna, większa nośność...). Współczynnik przenikania ciepła jest oczywiście lepszy w betonie, ale ten parametr akurat spokojnie poprawia się izolacją zewnętrzną i sprawa jest rozwiązana. Betony komórkowe jednowarstwowe to bardzo droga zabawa i moim zdaniem nie jest warta zachodu i nakładów finansowych. Ogólnie ja mam dom wybudowany w 2014 roku z Dryfixa i jestem z niego bardzo zadowolony, także jak widzisz co człowiek to opinia... :)

 

Zadowolony jesteś ze szczelności budynku, robiłeś może termowizję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Domu na mokrej zaprawie bym sobie nie wymurował bez dodatkowego docieplenia. Ale przy założeniu, że nie ma spoin, tylko pustaki leżą na sobie (i mają po 44 cm grubości jak w Porothermie)? Tu już bym oporów chyba nie miał. Mostki to i tak w większości okolice nadproży, narożników czy pierwsza warstwa. A tam każdy rozsądny inwestor i wykonawca dołoży sobie izolacji, żeby nie ryzykować...

 

Próba likwidacji mostków w takiej ścianie np. przy pomocy XPS nie jest tania ani prosta.

 

Poza tym chętnie zobaczyłbym wyniki próby szczelności dla budynku z taką ścianą, bo po tym co widziałem śmiem wątpić czy wynik byłby przynajmniej zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba likwidacji mostków w takiej ścianie np. przy pomocy XPS nie jest tania ani prosta.

 

Poza tym chętnie zobaczyłbym wyniki próby szczelności dla budynku z taką ścianą, bo po tym co widziałem śmiem wątpić czy wynik byłby przynajmniej zadowalający.

Otóż to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ja mam dom wybudowany w 2014 roku z Dryfixa i jestem z niego bardzo zadowolony, także jak widzisz co człowiek to opinia... :)

 

A zrobiłeś w tym domu coś więcej, niż SSO ?

 

Bo każdy Twój post, od pierwszego z 2013 do teraz, jest w temacie ścian, stropów, dachówek, płytek klinkierowych i zawsze polecasz wyroby jednego producenta...

Marna reklama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Zadowolony jesteś ze szczelności budynku, robiłeś może termowizję?

 

Ja robiłem termowizję budynku z Porothermu (bez docieplenia) i fachman przyczepił się tylko do gniazdek w ścianach zewnętrznych - że niby lepiej byłoby unikać robienia otworów otwornicą, tylko zrobić je natynkowo. Ale zrobiliśmy wewnętrznie, są wyłożone wełną i użytkowo nie odczuwamy jakoś specjalnie tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Dobry wieczór u mnie też budowa będzie realizowana z pustaków :spam:, Beton komórkowy odrzuciliśmy ze względu na niski poziom izolacji akustycznej i konieczność wzmacniania ścian żelbetem przy naszej konstrukcji. W ceramice czegoś takiego nie ma w planach. Edytowane przez Tomaszs131
Lokowanie produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kemotxtb przeczytaj mój post jeszcze raz .

Czy musi być lepszy ? Nie wystarczy ze jest dobry i przede wszystkim tańszy.

MegaMax od ceramiki poryzowanej rożni się tym, ze nie ma w ściankach trocin ,a w zasadzie to tego co z nich zostało czyli powietrza i popiołu.

W tym całym gadaniu nad lepszościami tych czy tamtych jest jeden błąd , nie traktuje się budowy domu indywidualnie. Budując w lesie super ciche ściany nie są potrzebne ale jeśli buduje przy ruchliwej drodze to inna sprawa, jaki jest budżet i jaki efekt chce uzyskać za te pieniądze itd.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max ma dwie podstawowe słabości względem ceramiki typu Porotherm:

1. brak systemu pióro-wpust przez co spoinuje się wszystkie krawędzie

2. dużo gorsza izolacyjność termiczna przez brak porów powstałych po wypalaniu

Ja bym domu sobie nie postawił z Maxa. Co najwyżej jakiś garaż... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie muruje się już z Maxa. Wykonawcy też nie chcą, bo za dużo jest zabawy z tymi bloczkami. P+W daje też to, że ściana ma znacznie mniej wilgoci w sobie, więc można ją szybciej tynkować. Co do lepszej akustyczności to pytanie o ile jest lepsza względem np. ściany poryzowanej 25 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie muruje się już z Maxa. Wykonawcy też nie chcą, bo za dużo jest zabawy z tymi bloczkami. P+W daje też to, że ściana ma znacznie mniej wilgoci w sobie, więc można ją szybciej tynkować. Co do lepszej akustyczności to pytanie o ile jest lepsza względem np. ściany poryzowanej 25 cm.

Mogę prosić o odpowiedź na mój post? Post 868.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie muruje się już z Maxa. Wykonawcy też nie chcą, bo za dużo jest zabawy z tymi bloczkami. P+W daje też to, że ściana ma znacznie mniej wilgoci w sobie, więc można ją szybciej tynkować. Co do lepszej akustyczności to pytanie o ile jest lepsza względem np. ściany poryzowanej 25 cm.

 

Ooo... To wykonawcy wybieraja materiał inwestorowi ? A co do szybkości - nie każdy ma potrzebę wprowadzić się w kilka miesiecy po wbiciu pierwszwj łopaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zaklepanego wykonawcę jeszcze przed ostatecznym ustaleniem szczegółów budowy. To nie jest nic nienormalnego, jeżeli się chce żeby ktoś zaufany realizował naszą budowę. Mnie też wszyscy zniechęcali do max-ów, chociaż cena nie jest zła... Wolę jednak moderowano ze względu na lepsze parametry termiczne ściany Edytowane przez Tomaszs131
Lokowanie produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pustak mega max jest na pióro wpust , lepsza izolacyjność - żart - jeśli murujesz zaprawa nic nie zyskujesz.

Ceramika poryzowana w porównaniu ze standardowa ceramika np. mega maxem ma więcej wad niż zalet . Nawet stosując spoiny klejowe różnica w lambdzie przy ścianie 2w nie ma uzasadnienia w cenie.. No ale cóż moda, marketing robią swoje bo inwestor to frajer którego za garść trocin można skrobnąć na parę tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...