Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Porotherm to jest tak przegroda, co to w praktyce nie powinna żadnym obliczeniom izolacyjnym podlegać - jeden wielki przeciąg ...

 

Jeśli w temacie o kominkach 5 cm izolacji to dla ciebie nic i grubości ścian nośnych o 5 cm . Podwójnej siatce itd o czym pisałem.To zaiste.Nie wiesz o czym sam piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ścianach dwuwarstwowych miedzy ścianą konstrukcyjną a ociepleniem występuje trzecia warstwa, w 99,9% przypadków jest to klej. Nie wiedzieć czemu pomijany :confused:.

Rozwijając można jeszcze dodawać warstwy - kolejny klej, siatka i tynk. ;)

 

Poczekajmy na jego odpowiedź.Skąd wiesz co tam ma , z autopsji??? Co powinno być między silikatem 18 cm u niego wie tylko on sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlituj się .Pisałem o tym.Nie czytaj wybiórczo tego czym chcesz mnie nagminnie obrażać.Temat o kominkach , a my walczymy o rachunkach.Napisałem raz widzę ,że adwersarz pogrąża się w kłamstwie to w takim razie jedziemy dalej.Ty mu w tym wtórujesz i głupota w temacie o kominkach pogania głupotę.Zapytałbym go co ma między warstwami ale to jest niemerytorycznie.

 

Argumenty są właściwe, gdyż wiele osób najpierw myśli, że sporo zaoszczędzi paląc w kominku, a potem okazuje się, iż ta "oszczędność" nigdy nie nastąpi - po zamieszkaniu większość osób traci zapał do obsługowego brudzącego pieca w salonie.

 

Kłamstwa i głupoty w swoich wnioskach nie widzę, wskażesz coś konkretnego czy tak z definicji rzucasz błotem na oślep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty są właściwe, gdyż wiele osób najpierw myśli, że sporo zaoszczędzi paląc w kominku, a potem okazuje się, iż ta "oszczędność" nigdy nie nastąpi - po zamieszkaniu większość osób traci zapał do obsługowego brudzącego pieca w salonie.

 

Kłamstwa i głupoty w swoich wnioskach nie widzę, wskażesz coś konkretnego czy tak z definicji rzucasz błotem na oślep?

 

Kolejny raz na mój konkretny argument odpowiadasz po to by mnie cały czas obrażać.To nie jest definicja teoretyczna ,to jest życie w domu jednorodzinnym czego do końca nie rozumiesz.Nie wyniki arytmetyczne ale fakty z życia wzięte , przykłady.Przecież widzisz jak sąsiad pali oponami i dym z komina w małej miejscowości pokrywa obszary mu bliskie.Ja tego nie robię.Staram się robić to z umiarem i mierzyć to co mówię.Palę odpowiednim paliwem i korzystam z tego co mam.10 lat termu nie miałem wielkiego wyboru.Tego tacy adwersarze jak ty nigdy tego nie zrozumieją.Szkoda na ciebie czasu............Rachunki i izolacyjność domów względem kominków dużo to wytłumaczy.Do tego niestety i stety potrzeba czasu by sobie coś udowodnić i przyszłym inwestorom pokazać w co się lądują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba @fotochobby ma napisane w stopce co i gdzie ma. FM u ciebie utracił funkcjonalność, czy druk za mały?

 

Żądlisz jako moderator??? . To źle.W stopce ma 18 cm silikatu ,a w odpowiedzi napisał dwuwarstwowa. To tak jak z tobą albo masz 40 albo 65 lat.Która data jest bliższa prawdy gdy siedzisz przy kominku raz do roku???.:cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś choc troche znal sie na fizyce budowli, i własciwościach różnych materiałów konstrukcujnych to bys takich postow, jak powyzszy nie popełnial.

Ale niestety, jestes dyletantem, to musimy to znosić...

 

Zgodzę sie z tobą silka akumuluje lepiej niż ceramika i trochę żałuję że nie budowałem z silki jednak porotherm to zawsze lepsze niż gazobeton. Jednak nie daje mi spokoju te 5kg spalonego drewna. Ile drewno ma MJ z kilograma13? To daje 18kWh odejmijmy sprawność i zrobi sie pewnie z 12kwh. Więc nie dziw mi się że trochę nie wierzę że 12kWh nawet w twoim domu zatrzymuje na tyle ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ścianach dwuwarstwowych miedzy ścianą konstrukcyjną a ociepleniem występuje trzecia warstwa, w 99,9% przypadków jest to klej. Nie wiedzieć czemu pomijany :confused:.

Rozwijając można jeszcze dodawać warstwy - kolejny klej, siatka i tynk. ;)

 

Widzę kolega ma wyciek z butli i lekko w głowie zaszumiało proponuję zadzwonić pod 112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałem o przeciągu z gniazdek lub spod parapetu? Cudowny ten porotherm zwłaszcza do uzyskania rozsądnej szczelności budynku.

 

Dla mnie energooszczędność i porotherm to przeciwieństwa.

 

Słyszałem i zastanawiam się dlaczego u mnie nie ma takiego zjawiska??

Jak to jest możliwe skoro każda cegła jest w całości posmarowana i sklejona ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żądlisz jako moderator??? . To źle.W stopce ma 18 cm silikatu ,a w odpowiedzi napisał dwuwarstwowa. To tak jak z tobą albo masz 40 albo 65 lat.Która data jest bliższa prawdy gdy siedzisz przy kominku raz do roku???.:cool::cool::cool:

 

Co ma moderacja do faktów? Dałem ci bana, wyciąłem coś ze steku bzdur?

Stopka @fotohobby.

 

parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW

 

Lepiej widać?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolega ma wyciek z butli i lekko w głowie zaszumiało proponuję zadzwonić pod 112

 

Proponuje czytać ze zrozumieniem lub uważniej śledzić wątek.

Powiedz proszę jak inaczej można odpowiedzieć na pytanie NS dopominającego się okreslenia ile jest warstw w ścianie dwuwarstwowej?

Minimum. 6;

1. ściana konstrukcyjne, 2. klej, 3. ocieplenie, 4. klej, 5. siatka, 6. tynk.

 

PS. Kończyliscie te same szkoły?

Edytowane przez Greengaz
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę sie z tobą silka akumuluje lepiej niż ceramika i trochę żałuję że nie budowałem z silki jednak porotherm to zawsze lepsze niż gazobeton. Jednak nie daje mi spokoju te 5kg spalonego drewna. Ile drewno ma MJ z kilograma13? To daje 18kWh odejmijmy sprawność i zrobi sie pewnie z 12kwh. Więc nie dziw mi się że trochę nie wierzę że 12kWh nawet w twoim domu zatrzymuje na tyle ogrzewanie.

 

Ale ta ilosc energii grzeje tyko 39m2. Rozumiesz ? Salon z kuchnia rozgrzewają sie z 22C do 24.5.

Przeciwlegla czesc domu z 22 do 22.5.

Podlogi sa w miare tozgrzane, bo kociol pracowal np jeszcze godzine przed rozpaleniem.

 

Temperatura w domu spada o 1C na dobe. Czyli po dwoch dniach w salonie, kuchni jest 22,5, u synka, czy w lazience 20.5 czy 21C.

Kuchnia i salon maja jeszcze wieksze, niż sypialnie zyski bytowe, ktore opóźniaja spadek temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem i zastanawiam się dlaczego u mnie nie ma takiego zjawiska??

Jak to jest możliwe skoro każda cegła jest w całości posmarowana i sklejona ze sobą?

 

W poro na cienka spoine, masz wszystkie przegrody od gory pozaklejane ? Niewykonalne

W Dryfixie tez na pianke też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...