Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty  

323 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

    • beton komórkowy
      101
    • bale drewniane
      3
    • koształtki styropianowe wypełnione betonem
      16
    • pustaki ceramiczne
      107
    • bloczki silikatowe
      88
    • szkielet drewniany
      8
    • inny wybór
      9


Recommended Posts

migotka tak, jak pisałam - wydaje mi się, że ściany zewnętrzne powinny być konkretniejsze niż 18 cm. Jakoś do mnie ten wymiar nie przemawia - wiem, że silka jest super wytrzymała i 18 spełnia minimum wymogów, ale mimo wszystko wybraliśmy 24. Na takiej ścianie można wszystko zawiesić, pochować, porobić głębokie bruzdy, jak potrzeba itd.

Ale generalnie, obie grubości są ok i sami musicie zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miały być silikaty + styropian...

 

Dziś nasz architekt zasugerował, żebyśmy przemyśleli jeszcze raz tą decyzję, bo on uważa, że najlepiej wypada ceramika poryzowana 30cm + 10cm styropianu.Ma doświadczenie, bo kieruje różnymi budowami oraz buduje na sprzedaż. Co o tym myśleć?

Chciałam silikaty + ocieplenie 15-20cm styropianu ze względu na właściwości akustyczne tego materiału oraz dużą akumulacyjność cieplną. Zależy mi, żeby wybudować dom ciepły, idealnie by było, alby był w standardzie domu energooszczednego.

Czy "moje" silikaty to dobry wybór? A może jednak lepsza jest propozycja architekta?

 

silikat twardy mocny ale zimny i tu zdecydowanie 20cm styropianu chyba ze inwestujemy w lepszy jakosciowo, ceramika i 10styro, maloooo...

osobscie najlepszym rozwiazaniem moim zdaniem jest 24bk plus 15-20cm styropianu, z naciskiem na 20cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migotka, tu masz porównanie BK z silikatem. My sami wybraliśmy ceramikę za namową doświadczonego murarza ( jest to porotherm 44 cm SI). Nie będziemy już zaklejać tych ścian styropianem, bo są tak grube, że doskonale się sprawdzą bez ocieplania i będą swobodnie oddychać.

Każdy będzie Cię przekonywał do innego rozwiązania, ale decyduj sama.

 

http://www.budujemydom.pl/images/stories/stan_surowy/tabela_beton_komorkowy520.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie każdy wybiera to co lubi...Silikat jest dobry do domów energooszczednych ze wzgledu na bezwładność cieplna, w takim budynku jest rekuperator i czerpnia więc wymiana powietrza odbywa sie nieco inaczej niz przy grawitacyjnym systemie.

Jezeli ktos chce sciany jednowarstwowe to ceramika bo jak piszecie "oddycha". W perspektywie czasu "jednego pokolenia" wygrywa ceramika, na dłuzszą mete ocieplony silikat.

BK jest na tyle uniwersalne że dlatego sporo inwestycii jest z tego materiału

Fajne zdjecie, takich budów mozna znaleźć wiele..cała sztuka polega na prawidłowym murowaniu na zaprawach "ciepłych" że tak nazwe, nie dać chłopakowi kielnie i plastyfikator i do roboty

Edytowane przez antech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to swobodnie,bez zająknięcia ;)

 

I może jeszcze doświadczony murarz polecił wentylację grawitacyjną jako najlepszy sposób na brak termosu w domu ?

Ludzie,jaki termos ? Jakie oddychanie ścian ?

Od "oddychania" i braku termosu jest poprawna i sprawna wentylacja,doświadczeni murarze z epoki PRL-u nie mogą tego wiedzieć...

[ATTACH=CONFIG]57279[/ATTACH]

Powyżej "oddychanie" ściany jednowarstwowej przez...spoiny.

Jeśli komuś takie coś pasuje i to lubi to ok ;)

 

 

Mam prawo nie chcieć styropianu na ścianach, prawda? A powyższe właśnie mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy już zaklejać tych ścian styropianem, bo są tak grube, że doskonale się sprawdzą bez ocieplania i będą swobodnie oddychać.

 

Czy widziałaś jaką grubość miałyby różne rodzaje ścian, aby mieć taki sam współczynnik przenikania ciepła jak 10 cm styropianu?? Daje do myślenia ! Gruby mur = bezsensowne wydanie pieniędzy. A co do oddychania ścian z takim podejściem i złą wentylacją "zdrowy" grzyb w łazience murowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dla mnie to akurat było ważne. Jak ktoś lubi mieć termos z domu, to proszę bardzo. Każdy wybiera to, co lubi.

 

ludzie przestancie z tym oddychaniem...

to jeden wielki mit a wciaz ktos powiela te bzdury we wpisach na forum...

 

dwa w Twoim przypadku rozumiem ze ceramika byla murowana na tradycyjna zaprawę? wiec mimo jej grubosci sa mostki na tej zaprawie, wiec kto co lubi ale dla mnie to wywalenie pieniedzy w bloto

Edytowane przez Gustaw Fijak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pod jakim względem?
rozwazania 3 materialow ktore padly do tej pory w watku

Czyli?? Bo nie ma materiału najlepszego po każdym względem - albo materiał ciepły, albo akumulujący ciepło zimą (i chłód latem); albo wytrzymały albo ciepły, itd... Więc pod jakim kątem wg ciebie bk jest najlepszy (inaczej: jakie parametry sa dla ciebie najistotniejsze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu silkę o BK. Drugi raz dałbym tylko Silkę. Ścianę z 18 cm musiałby zatwierdzić konstruktor ale raczej pod względem wytrzymałości nie powinno byc problemu. 25 cm styro wcale nie zaszkodzi. Dodatkowy koszt - znikomy. Choć trzeba popatrzyć na dom jako na całośc. Najlepiej żeby wszystkie przegrody miały podobny (niski) współczynnik U. Bo robienie 25 cm styro na ścianie kiedy w podłodze jest 10 cm a wełny na poddaszu 15 cm jest trochę bezsensowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli?? Bo nie ma materiału najlepszego po każdym względem - albo materiał ciepły, albo akumulujący ciepło zimą (i chłód latem); albo wytrzymały albo ciepły, itd... Więc pod jakim kątem wg ciebie bk jest najlepszy (inaczej: jakie parametry sa dla ciebie najistotniejsze)?

 

po zapoznaniu sie z materialami DLA MNIE jest najlepszym innych nie mam zamiaru przekonywac jak i ja nie dam sie na sile przekonac ze keramzytobeton i cegla to jest najlepszy material bo...

tak ak z innymi aspektami zycia czytasz poznajesz i stwierdzasz ze cos jest dla ciebie ewentualnie mozesz isc na ustepstwa i wybrac cos dodatkowego, lubie slikaty ale juz mam budynek z nich gospodarczy wiec bk bardziej do mnie rzemawia, gdy bym nie znal niczego wybral bym cegle bo mi sie podoba elewacja z niej i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...