Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

EM08 (L) - Dziennik Jarka - Poznań - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 130
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc_gość

Hej Wodzu 8)

 

19. Czy jeśli chciałbym wstawić w okna i drzwi balkonowe kasety z roletami „antywłamaniowymi”, to czy trzeba przeprojektkować okna. Bo wydaje mi się, że tak.

 

Nie trzeba specjalnie przeprojektować, tylko trzeba dodać do otworu okiennego z projektu miejsce na kasetę z roletą i tyle - wpis do dziennika ( jeśli w ogóle potrzebny) wystarczy.

Trzeba tylko pamiętać o wielkości kasety - najlepiej do wszystkich wybrać jedną wielkość kasety ( chodzi o wysokość)

Np. drzwi tarasowe wymagają większej kasety na roletę, dlatego ja u siebie zastosowałem wszystkie skrzynki 200mm.

Górna krawędź otworu okna na jednej wysokości - trzeba na to zwrócić uwagę. :roll:

 

20. Sprawa założenia rolety „anty” na lukarni frontowej wydaje mi się prosta do realizacji. Patrząc na przekrój B-B można zauważyć, że taka kaseta od rolety bezproblemowo zmieściłaby się w podbitce (czy też pod nią).

 

W tej kwestii możesz ( i najlepiej będzie) się skontaktować z autorem projektu

arch. Małgorzata Cybulska-Marks i ona powinna wiedzieć czy tam roleta wejdzie czy nie. :roll:

 

21. Ewentualne przeprojektowanie fundamentów na podstawie wyników badań getechnicznych.

 

Możesz rozważyć na dzień dobry podniesienie całego domu o 1 ( lub więcej) warstwę bloczków, żeby np uzyskać odpowiedni spadek od wjazdu do garażu.

Zawsze łatwiej więcej nawieźć ziemi i podsypać wokół domu niż odwrotnie.

U mnie właśnie dom jest podniesiony o 1 warstwę bloczków. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19. Czy jeśli chciałbym wstawić w okna i drzwi balkonowe kasety z roletami „antywłamaniowymi”, to czy trzeba przeprojektkować okna. Bo wydaje mi się, że tak.

 

Nie trzeba specjalnie przeprojektować, tylko trzeba dodać do otworu okiennego z projektu miejsce na kasetę z roletą i tyle - wpis do dziennika ( jeśli w ogóle potrzebny) wystarczy.

 

No właśnie też do takiego wniosku doszedłem po konsultacjach z moim kolegą budowlańcem zresztą (mgr inż.) ... Zwłaszcza, że jak zdążyłem się już zorientować architekci liczą sobie konkretną kasę za taką "kosmetyczną" zmianę w projekcie... :roll:

 

21. Ewentualne przeprojektowanie fundamentów na podstawie wyników badań getechnicznych.

 

Możesz rozważyć na dzień dobry podniesienie całego domu o 1 ( lub więcej) warstwę bloczków, żeby np uzyskać odpowiedni spadek od wjazdu do garażu.

Zawsze łatwiej więcej nawieźć ziemi i podsypać wokół domu niż odwrotnie.

U mnie właśnie dom jest podniesiony o 1 warstwę bloczków. :roll:

 

No właśnie mam zamiar podnieść dom i nawieźć ziemi, zwłaszcza, że działka leży trochę poniżej poziomu drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Gość Gosc_gość

Hej

Widzę, że u Siebie też będziesz musiał podnieść dom na fundamentach :roll:

i to o 2 warstwy bloczków ( 30cm to chyba tyle wychodzi).

No to kolego szykuj kasę dodatkowo :wink:

Mnie dodatkowa 1 warstwa bloczków kosztowała 1500 zł :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Widzę, że u Siebie też będziesz musiał podnieść dom na fundamentach :roll:

i to o 2 warstwy bloczków ( 30cm to chyba tyle wychodzi).

No to kolego szykuj kasę dodatkowo :wink:

Mnie dodatkowa 1 warstwa bloczków kosztowała 1500 zł :-?

 

W sumie to będę zaraz dzwonić do "mojej pani", czy rzeczywiście będziemy zwiększać wysokość ścian fundamentowych, czy też tylko podnosić całość w górę.

 

Sprawa w tym, że obliczenia fundamentów były robione dla rejonu Warszawy, czyli Polski B, gdzie głębokość przemarzania gruntów jest większa niż dla Poznania. Z tego co widzę w projekcie fundamenty są posadowione 100 cm p.p.t. a dla nas w Posen wystarczy 80 cm... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Nie zazdroszczę przejść z papierologią. :-?

U nas jakoś to sprawniej wyglądało. Może dlatego że Starostwo w Gnieźnie (po tygodniu od złożenia wniosku zostało wydane PnB), gmina w Kłecku (na WZ czekaliśmy 2 tydognie). Wodę mieliśmy na zawołanie, na prąd oczywiście czekamy, może we wrześniu (nasz przyszły sąsiad walczy i pogania). Kanalizy nie ma więc oczyszczalnia z drenażem.

 

Wycena na budowę SSOBD o której wspomniałeś na średnim poziomie. Ale najtańszych nie ma co brać - wiem to z doświadczenia. Strasznie chcą gonić z robotą, a wtedy trzeba ich pilnować na każdym kroku.

 

Powodzenia, najgorsze za Wami! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Niestety słyszałam , że lipiec nie ma być lepszy:((

....czego oczywiście ani Waszej, ani naszej budowie nie życze:))

 

Na szczęście jeszcze w lipcu nie zaczynamy. Tak więc lipiec można spisać jeszcze na straty... I właściwie sierpień też... :wink: Pogodę potrzebujemy na wrzesień i początek października...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
GRATULACJE i sprawnej oraz pogodnej budowy życzę. :p

Teraz ostro do przodu kolego. :D

 

Dzięki za życzenia. Nie masz jakiegoś znajomego, sprawdzonego szamana (najlepiej z polecenia), u którego można zamówić fajną pogodę na budowę? :wink:

He, He

Też cierpię na brak takowego... u mnie robią ocieplenie elewacji, ale okap dachu jest spory i im ten drobny deszczyk nie przeszkadza na szczęście :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

No i przeczytałem dziennik i komentarze. Z papierologią przerąbane jak zawsze ale budowanie zacząłeś na ostro !

Widzę , że z Ciebie bardzo konkretny i konsekwentny Inwestor. Muszę powiedzieć , że zazdroszczę :oops: , bo mnie samemu czasem brakuje takiego zdecydowania w kontaktach z wykonawcami. Tak trzymaj !

Jeszcze raz powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Gratuluję wieńca, choć niestety nie widzę go na fotkach u siebie :(

Zaskoczyło mnie, że w muratorze "nasz" domek nie jest już zielony :( Szkoda :( Mnie się bardzo w takiej zielonej wersji podoba. Sama nie mogłam takiego wybudować, bo na naszym terenie w warunkach zabudowy jest zapis wymagający, żeby dach był w kolorze "zbliżonym do naturalnego". Może powstał on po tym, jak jeden z - dalszych na szczęście - sąsiadów pomalował stary, blaszany dach na obrzydliwy odcień niebieskiego ;) Gdybym teraz wybierała dach i kolorystykę domu, poważnie zastanowiłabym się nad grafitowym lub bardzo ciemnym brązowym dachem...

Ha! Popatrzyłam teraz na kosztorys Muratora. No ja nie wiem, jak miałabym wybudować ten dom za takie pieniądza :o Fakt, mój jest powiększony, ale mimo wszystko ta suma wydaje się kosmicznie niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...