Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

EM08 (L) - Dziennik Jarka - Poznań - komentarze


Recommended Posts

To jest Jarku całe zapotrzebowanie na dachówkę. I do tego 17k musimy jeszcze doliczyć 3 okna za około 4 k co daje = 21k

 

Jak to jest całe zapotrzebowanie, to nie jest tak źle...:rolleyes: Spróbuj się dowiedzieć, czy Creaton nie szykuje jakiejś promocji na dachówki, bo takie coś się często zdarza. I do tego jest tak, że akurat jest promocja na model X, a po chwili się ona kończy i zaczyna promocja modelu Y. Warto się w taką promocję wstrzelić.

No i warto porobić wyceny w możliwie dużej liczbie hurtowni dachowych biorąc maksymalną ilość materiału (dachówka, więźba, folia, okna, rynny i wszelkie duperele), bo im więcej na raz w niej wydasz, tym hurtownia przyjaźniej na Ciebie patrzy.

No i najważniejsze: TARGOWAĆ SIĘ! :mad:

Bo konkurencja między hurtowniami z cenami czyni cuda :rolleyes:

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jarek gdzie w Poznaniu mogę kupić dobre garnki ? :) Te co podajesz są ok ? Czy ogólnie te sprzęty są gdzieś dostępne w Poznaniu ? pozdr adam

 

Ha! Dobre pytanie! Bo gdzie w Poznaniu można kupić takie gary, to ja nie mam pojęcia. Ja w sprawie takich rzeczy jestem generalnie nastawiony na internet. Chociaż najpierw staram się (o ile to możliwe) sprawdzić wszystko organoleptycznie, a dopiero później zamówić w necie. Moim ulubionym miejscem oglądania różnych fajnych rzeczy jest Berlin (teraz po otwarciu autobahny o rzut beretem) - chociaż nie jestem w nim zbyt często, bo Poznań jest z "letka" ubogi.

A gary moim zdaniem (i żony też) są świetne. Nigdy nie żałowałem wydanej kasy.

Na szczęście w dzisiejszych czasach prawie wszystko da się załatwić w necie :)

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj mi jeszcze link gdzie mogę kupić kolorowe gary :)

 

No to tak... Jeśli chciałbyś Silita, to proponuję najpierw zaglądnąć na ich garową stroniczkę.

 

Jak już się na jakiś model zdecydujesz np. Red Energy, to proponuję później najprostszym sposobem ;)

 

:bye:

Edytowane przez Jarek EM08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 months później...
  • 5 months później...
  • 2 months później...

Jarek,

Super, że wróciłeś do dziennika - dużo się można dowiedzieć i fajnie się go czyta :)

 

Mam też pytania:

1. Czy w garażu też będziesz miał 20cm styropianu w posadzce tak jak w pozostałej części? Garaż ogrzewany czy nie?

2. Jak rozwiązałeś wentylację garażu i kotłowni przy kotle gazowym (o ile pamiętam to nie ma żadnych kominów)?

3. Jaki kocioł gazowy planujesz, o jakiej mocy?

4. Przy braku komina, przewód powietrzno spalinowy będzie przez ścianę, czy spaliny nie będą odbarwiać elewacji?

5. Gdzie umieściłeś czerpnie i wylot wentylacji mechanicznej? Jakiej firmy rekuperator i jakie przewody wentylacji?

 

Dzięki!

Edytowane przez sewi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

Super, że wróciłeś do dziennika - dużo się można dowiedzieć i fajnie się go czyta :)

 

Mam też pytania:

1. Czy w garażu też będziesz miał 20cm styropianu w posadzce tak jak w pozostałej części? Garaż ogrzewany czy nie?

2. Jak rozwiązałeś wentylację garażu i kotłowni przy kotle gazowym (o ile pamiętam to nie ma żadnych kominów)?

3. Jaki kocioł gazowy planujesz, o jakiej mocy?

4. Przy braku komina, przewód powietrzno spalinowy będzie przez ścianę, czy spaliny nie będą odbarwiać elewacji?

5. Gdzie umieściłeś czerpnie i wylot wentylacji mechanicznej? Jakiej firmy rekuperator i jakie przewody wentylacji?

 

Dzięki!

 

Witam mojego wiernego czytelnika ;) Do dziennika wróciłem..., szkoda tylko, że nie mam za bardzo czasu, aby go uzupełniać :(

Zadałeś 5 pytań, a oto 5 odpowiedzi:

 

1. Tak. W garażu zostało położone 20cm twardego (200) styropianu. Chociaż wg wykonanego do projektu ogrzewania podłogowego OZC wyszło, że w czasie 20 stopniowych mrozów temperatura nie powinna zejść poniżej +1 stopnia. Aby jednak dowiedzieć się dlaczego jednak zdecydowałem się na ten styro w podłodze, będziesz musiał się uzbroić w cierpliwość i poczekać na dziennikowy wpis numer tysiącpięćsetstodziewięćset, bo historia tego styropianu jest trochę dłuższa.

Ponieważ wg w.w. OZC styro nie potrzeba, garaż nie potrzebuje ogrzewania, nie zostało ono ani zaprojektowane, ani wykonane. Gdyby z jakichś względów potrzebne byłoby jednak ogrzewania w garażu, to będę się posiłkować prundem elektrycznym.

 

2. Dobrze pamiętasz. Kominów nie ma. Z kotłowni został jednak wymurowany kanał wentylacyjny z gotowych kształtek, który idzie w ściance działowej poddasza i wychodzi na dachu kominkiem wentylacyjnym.

 

3. OZC mówiło o stratach cieplnych domu na poziomie 8241 watów. Więc nie potrzeba sięgać po jakieś super wypasione kotły o ekstra mocy chociaż dom duży. Więc zdecydowałem się na ecoCompact Vaillanta.

 

4. Kanał spalinowo-powietrzny został wywalony przez ścianę najmniej reprezentacyjną, wzdłuż której się nie chodzi, więc nikomu ew. odbarwienia nie będą przeszkadzać... ;)

 

5. Czerpnia została umieszczona na elewacji północnej, z dala od wszelkich otworów wywiewnych. Wylot, na w.w. niereprezentacyjnej elewacji wraz w wylotem odkurzacza centralnego.

Co do rekuperatora, to może nie jestem zbyt oryginalny, ale postawiłem tu na Brink Renovent Excellent. A co do rur do instalacji, to zdecydowałem się na sztywne spiro. W większości o fi 160.

 

:bye:

Edytowane przez Jarek EM08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Jarek, dzięki wielkie za odpowiedzi!

 

Ad. 1. Jestem ciekaw, co było jednak powodem, że dałeś ten styropian. Ponieważ ja za niedługo będę się musiał zdecydować co z podobym fantem zrobić, napisz może na priva, żeby nie wyprzedzać faktów w dzienniku ;) Bo ja się zastanawiam czy taniej nie będzie wypełnić tego miejsca czymś innym a w lecie i zimie posadzka bez styropianu może lepiej regulować temperaturę...

 

Ad. 2. A czy takie dachówki wentylacyjne przejdą odbiór kominiarza? Ja też tak chciałem zrobić, a kominiarz na to "panie te dachówki są do wentylacji kanalizacyjnej..."

 

Ad. 3. Ciekawy wybór, własnie w tym tygodniu gazownik o przyłączy też polecał mi ten kocioł. Ja myślałem o Junkersie 3.8-12kW (na dom o pow. 120m2) ...

 

Ad. 4. Ok. Też wolałbym przez ścianę rurę do kotła gazowego, jednak na tej ścianie planuję już czerpnię WM, więc u mnie to się by gryzło.

 

Ad. 5. Dzięki za info o rekuperatorze!

 

Pozdrawiam i czekam na dalszy rozwój wydarzeń w dzienniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...