Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze - do Odważnych świat należy.. - dziennik budowy


Recommended Posts

Tradycyjnie dziękuję wszystkim za miłe słowa – miło tak poczytać że coś co robię podoba się innym – jak już pisałam też kocham nasze deski – są bardzo praktyczne – trochę może problemów jest z tymi fazkam – piasek do nich wpada i można zapomnieć że podłogę posprząta się miotłą – toteż regularnie odkurzacz odpalam – z drugiej strony lepiej że piasek do nich wpada, bo gdyby leżał na desce to szurając butami po podłodze dechy bardziej by się rysowały – a brudy i piasek strasznie się wnosi – głównie z tarasu – mam nadzieję że będzie lepiej jak wszędzie trawa będzie rosła i chodniki. No i jak rodzinka nauczy się buty zdejmować…

 

Guzmanka, escape, damimax, agula11 – dzięki!

 

Istana,

Oglądałam twoją inwestycję – już jestem ciekawa co z tego wyniknie – sauna jest świetna – możesz mi napisać jakie są koszty budowy takiego domku-sauny z bali? Jaki jest duży?

 

izunia161990,

krzesła pochodzą z Belgii – są używane – przywiozła mi je kuzynka, a sama je od kogoś dostała…

fajnie mi się zgrały te siedziska ratanowe z podłogą z desek – czysty przypadek – blat na murku też będzie dębowy, olejowany. Zobaczymy co z tego wyjdzie…

 

Damon,

Deski kładli mi ludzie z tartaku – wtedy masz od nich gwarancję – więc się nawet nie zastanawialiśmy – chemię też przywieźli – o nic nie trzeba było się martwić – mają też usługę polerowania desek – sprzedają też chyba polerki.. za wszystko płaciliśmy 200 zł/m2 – więc to chyba nie było dużo. Jeśli planujesz dechy w pokoju z tarasem lepiej od strony tarasu zrób płytki jak my – od strony tarasu zaczęły nam odchodzić listwy drewniane – nie chcę myśleć co by mogło się stać gdyby tam były deski – może mamy źle zaizolowany taras – ale w tamtym miejscu jest pod dachem – nie wiem – ale listwy są wybrzuszone.. taka dobra rada.

 

Pozdrawiam czytaczy i oglądaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

bierz tą gablotę :) Jest super. Ładnie odnowisz, a jak stwierdzisz, że jednak Ci nie pasuje to sprzedasz- jest wielu chętnych na meble w starym stylu.

 

Pozdrawiam

 

P.S - masz teraz czas, żeby się zastanowić, co możesz zrobić sama dla siebie, albo z krewką koleżanką :wink: zawsze zdążysz, żeby komuś obcemu nabijać kabzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj, byliśmy dziś w Tartaku w Racocie i zaproponowali nam cenę za olejowaną deskę z montażem i wszystkim 225 zl za m2, trochę nas to zbiło z tropu, biorąc pod uwagę cenę która podałaś (gdyby powiedzieli 200 pewnie od razu byśmy zamówili). Pamiętasz moze jakiej chemii używali u Ciebie?

pozdr

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agula11, zizi1978 dziękuję za zainteresowanie i słowa wsparcia :p

Damon - nie wiem co ci odpisać co do ceny - my robiliśmy podłogę jesienią w zeszłym roku - pewne ceny już się troszkę pozmieniały, no i renoma firmy poszła w górę.. co do chemii to nie mam pojęcia co mamy - wogóle się tym nie interesowałam - wybierali ją oni i mówili że jest ok...

pozdrawiam i życzę trafnych wyborów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Sorry, że tak znienacka, ale przeczytałam właśnie twój dziennik i zrobiło mi się smutno. Wiem jak to jest, gdy nie ma sie pracy. Głowa do góry!!! Jutro tez jest dzień!! Wszystko będzie dobrze!!!

Życzę szybkiego znalezienia pracy.

A tak wogóle to domek suuuper!!!!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1kinia1 - ja tez w minorowym nastroju, jakos poweru nie mogę na finiszu złapać, a potrzebny jak nie wiem co....

Przeczytałam dwie strony dziennika ponownie i nie doszukałam się jakim kolorem pomalowaliście hol i korytarzyk? O ten szary mi chodzi?

Czy fotki wiarygodnie oddaja kolor? Jesli tak, to chętnie zdecydowałabym sie na taki u siebie.

Ponieważ moje frustracje związane z nieustannym zastanawianiem sie nad mozliwymi opcjami wykończeń sięgaja zenitu obawiam się, że w końcu pójdę do castoramy i wybiorę wszystkie kolory w przeciągu 15min, bo na tyle pewnie pozwoli mi kark zmęczony wpatrywaniem sie we wzorniki zawieszone na 5m.

W związku z powyższym może choć jeden kolor miałabym trafiony??? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

piękne wnętrza stworzyliście, jasne, przestronne, jednolite...

kuchnia cudna i prawie jak MOJA!!! (ta w myślach)

łazienka- praktyczna, sympatyczna i b. nowoczesna- b. mi sie podoba,

 

dechy superowskie!!!! w Twoim domu dobrze sie czuje!!

 

ciesze sie że macie wkońcu ten prąd- dawno nie czytałam twego dziennika,

no i ze jest juz po przeprowadzce, ba nawet juz sie zaprzyjaźniliście z Waszym domem mieszkając tam pare tygodni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo ładny domek, śliczna jest podłoga w salonie, jakbyś mogła napisać co to takiego byłabym wdzięczna :lol: pozdrawiam beata

 

p.s. podziwiam wytrwałości przy skręcaniu kuchni, ja nie mam tyle samozaparcia i kuchnię zamawiam u lokalnego stolarza koszt bez sprzętów 6300-więc myślę że nie jest źle :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia... i jak oceniasz kuchnie z Ikea? Wiem, że jest TWOJA, więc musisz byc zadowolona :0 bardziej chodzi mi o montaż, to byli fachowcy z Ikeii ??? Możesz zdradzić, czy miałaś jakieś problemy z wymiarowaniem swojej kuchni, wiesz, jakieś wolne miejsca, które trzeba było zamaskowac i kto to robił ??? Ogólnie czy jestes zadowlona? Ja tez na 99 % będę zamawiała kuchnie w Ikei.

 

Pozdro Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

tradycyjnie dziękuję za miłe słowa - pytacie o

użytkowanie kuchni - jeśli chodzi o połysk na frontach - całe meble stoją pod oknem więc światło nie pada na fronty z boku lub przodu - więc gdy są już jakieś paluchy odbite to i tak ich nie widać. moje białe fronty kochają muchy - każda mucha wie że najlepiej jest w kuchni i regularnie wypróżniają się na nich... to widać.

wymiarowanie - pan w ikei mówił mi żebym nie kupowała na styk - no i nie kupiłam - żałuję - bo powinno być jak najbliżej ściany - od strony spiżarni mamy sporą dziurę ale jej nie widać. od strony murku który dzieli kuchnię od salonu jest trochę mniejsza dziura - będzie wypełniona resztkami blatu...

montaż - 62 kartony - składalismy ok 3 tygodni sami - wiadomo w praniu wyszło że czegos jest za dużo, czegoś za mało - wycieczki do ikei... na szczęście wszystko można oddać, wymienić bez problemów. największy problem jest z regulacją nóżek oraz regulacją szuflad i frontów i montaż blatów - co do szuflad - spisują się świetnie - kocham je. szafki też - wydają się głębsze niż standardowe.. acha - montaż lodówki w szafie też do łatwych nie należał - jedno jest pewne - lepszy jest montaż gdzie front przykręca się do drzwi szafki niż ten gdzie fronty przesuwają się na szynach - takie widziałam w ikei..

macie pytania pytajcie, może coś pominęłam...

co do całego domku - mieszka się cudnie - nie pamiętam już innego życia.. to co teraz jest najważniejsze i tylko nasze.

mimo że dużo nam jeszcze brakuje.

pewne jest też to że zanim skończymy to pierwsze zrobione rzeczy będą do remontu - ale co tam... zawsze można coś pozmieniać...

pozdrawiam serdecznie czytaczy...

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kinia za tak wyczerpujący referat :D w zasadzie to juz wiem, może nie wszystko, ale dużo. Ja sama nie będę składac mebli, bo nie mam na to czasu. Czy to prawda, że trzeba płacić extar 100 zl za skompletowanie kartonów? Czy sami je szukaliście po regałach i tylko transport wynajęty ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...