Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 102
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Witam !

Wątpliwości przy wyborze materiałów do budowy są zawsze. Zależy z kim się rozmawia, każdy chwali co innego. Trzeba wzjąść wszystko za i przeciw. Decyzja nie była łatwa. Ytong kupowałem po 79 zł za m>2. Taniej wyszedł by porotherm też 24. Ale do phorotermu trzeba doliczyć piasek, cement, wodę. Spoina wychodzi znacznie grubsza. Ciężko stwierdzić co jest lepsze i /lub/ tańsze. Będę budynek ocieplał styropianem, więc po co mam budować z porotheru. Gdybym budynek ocieplał wełną mineralną to na pewno bym się zdecydował na porotherm lub keramzyt. Pewnie znajdzie się tyle samo zwolenników porotermu co ytonga. Kiedyś z tym nie było problemu bo nic nie było. Ludzie budowali się z suporeksu. Mieszkają w takich budynkach od lat i jest ok. Życzę powodzenia w wyborze (szybkiego ! wtedy pozbędziecie się dylematu ! ale to tylko jeden z bardzo wielu dylematów w rozdziale życia o nazwie - budowa domu !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dzień dobry:P

Widzę ,że kompleksowo podchodzisz do budowy. Prawie jednocześnie dach i zaraz potem ocieplenie się pojawiło. Jestem pełna uznania szczególnie jeżeli chodzi o ocieplenie. Nic tak nie cieszy jak efekty własnej pracy 8)

Przemyślałeś również instalację elektryczną . W ogóle wszystko super przemyślane aż miło pooglądać.

Słowa uznania dla teścia , to miłe kiedy rodzina angażuje się i pomaga. Zawsze to lepiej kiedy swój fachowiec spojrzy na budowę .

Z syna też możesz być dumny. Mój ulatnia się jak tylko widzi okazję .

Jaki materiał przewidujecie na taras? Wiem ,że to jeszcze nie spędza wam snu z oczu ale może już wiecie?

Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze postępy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Na taras różne warianty były brane pod uwagę. Jednak położymy kafelki. na Chwilę obecną to najtańsza wersja. Podobają się nam kafelki granitowe ale one niestety dużo kosztują. Kafelki są proste w utrzymaniu. Co do instalacji elektrycznej to do końca nie jestem przekonany że wszystko przemyslałem dokładnie wyjdzie w praniu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...