Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podbitka drewniana - jak uzyskać złoty dąb?


Recommended Posts

Witam!

 

Mam okna w kolorze złotego dębu. Teraz będziemy robić drewnianą świerkową podbitkę i pojawił się problem - czym pomalować tą podbitkę, żeby kolor pasował do okien... Na próbę wzięliśmy impregnat drewnochoron w kolorze dębu, ale ten kolor, pomimo dwukrotnego malowania jest zdecydowanie za jasny. No i w ogóle poszukując informacji co zrobić, doczytałam, że drewnochron nie jest zbyt dobry. Przeglądając próbki w Castroramie itp. trudno coś wybrać, bo ten sam preparat na dwóch różnych próbkach wygląda zupełnie inaczej. No i generalnie prawie nic nie przypomina złotego dębu :-( Poradzcie czym pomalować, żeby przy dwóch malowaniach uzyskać złoty dąb i dodatkowo,najlepiej, żeby po pomalowaniu podbitka za bardzo się nie świeciła. Sprawa baaardzo pilna, bo podbitka zaczyna się robić w nadchodzącym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam okna w kolorze złotego dębu. Teraz będziemy robić drewnianą świerkową podbitkę i pojawił się problem - czym pomalować tą podbitkę, żeby kolor pasował do okien... Na próbę wzięliśmy impregnat drewnochoron w kolorze dębu, ale ten kolor, pomimo dwukrotnego malowania jest zdecydowanie za jasny. No i w ogóle poszukując informacji co zrobić, doczytałam, że drewnochron nie jest zbyt dobry. Przeglądając próbki w Castroramie itp. trudno coś wybrać, bo ten sam preparat na dwóch różnych próbkach wygląda zupełnie inaczej. No i generalnie prawie nic nie przypomina złotego dębu :-( Poradzcie czym pomalować, żeby przy dwóch malowaniach uzyskać złoty dąb i dodatkowo,najlepiej, żeby po pomalowaniu podbitka za bardzo się nie świeciła. Sprawa baaardzo pilna, bo podbitka zaczyna się robić w nadchodzącym tygodniu.

 

A może puścić jakąś bejca a później dwukrotnie bezbarwnym drewnochronem? Robił tak ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem jasnym drewnochronem bez wosku, potem dwa razy lakierobajca Dulux

kolor Tic

prawie to samo co złoty dąb wyszło, tez mam okna i bramę złoty dąb , jest ok

 

a masz może jakieś zdjęcie? Jeśli stosowałeś lakierobejcę, to pewnie finalnie trochę się błyszczy ta podbitka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezele, futrzak - opieraliście się tylko na drewnochrownie, więc mam do Was pytanko. Dawno robiliście swoje podbitki? Jak podbitka wygląda obecnie? Trochę się naczytałam niekorzystnych opinii o drewnochrownie i się go boję, a z drugiej strony jest łatwo dostępny i ma dobre ceny, więc jakby był ok, to byłoby to najprostsze wyjście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorami farb, bejc i innych tego typu preparatów do drewna to chyba w każdej firmie inaczej.

Ja też mam całą stolarkę w kolorze złotego dębu, malując podbitkę chcieliśmy uniknąć pomarańczowego odcienia ( jak zdarzyło się to u naszych sąsiadów) i wybraliśmy kolor teak właśnie, jak wielu przedmówców. Malowaliśmy dwukrotnie, preparat nazywał się Luxonol o ile dobrze pamiętam. Kolor w najmniejszym nawet stopniu nie przypomina złotego dębu, jest poprostu brązowy. Jestem ostatecznie zadowolona, bo kolor podbitki pasuje do koloru dachówki, ale nie poleciłabym w żadnym razie teaku osobom, którym zależy na podbitce w kolorze złotego dębu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...