Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

warunki techniczne - wodociąg


Recommended Posts

Witam,

 

Dostałem jakiś czas temu warunki techniczne podłączenia do sieci wodociągowej z lokalnego Zakładu Usług Komunalnych. Mam drobne problemy ze zrozumieniem tego, co do mnie napiasali, dlatego proszę kogoś mądrzejszego o interpretację. Pismo mówi, że:

"w odpowiedzi na wnisek z dnia tego i tego ustala sie warunki techniczne podłączenia: podłączenie do sieci wodociągowej rozdzielczej - od czynnego rozdzielczego wodociągu PCV fi 160 mm wraz z rozbudową sieci wodociągowej"

 

Do tego wodociągu mam mniej więcej 150m, a przed działką nieutwardzoną drogę gruntową (na szczęście mam dobry dojazd dla celów budowy dzięki uprzejmości sąsiada).

 

Moje pytanie brzmi: czy mam się osobiście zabierać do rozbudowy sieci wodociągowej czy czekać aż zrobi to ZUK, a samemu wykorzystać alternatywne źródło wody czyli studnię głębinową, która już jest na działce? Czy w kontekście odbioru budynku instalacja wodna może być zasilana ze studni, jeśli w wiosce jest wodociąg?

 

W MPZP Gminy jest zapis, który mówi, że "do czasu realizacji wodociągu dopuszcza się zaopatrzenie z ujęć indywidualnych". Ale nie wiem czy dotyczy on tylko miejscowości, w których nie ma aktualnie wodociągu, czy także mojej działki ...

 

Znawców tematu bardzo proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy te 150m to jest po Twoich włościach czy tam są też inne działki?

Może inni sąsiedzi chcieliby się też uzbroić to wtedy z kwotę 150 * 100PLN (może teraz więcej) + mapy i projekty da się rozbić na mniejsze?

 

A swoją studnię zawsze możesz wybudować.

Rozumiem, że kanalizacji też tam nie ma czyli od razu trzeba albo o POŚ albo o szambo wnioskować (lepiej POŚ ale mogą już się sprzeciwiać jeżeli kanalizacja jest w planach).

Jak kiedyś wybudują sieć i będą na siłę chcieli Cię podłączyć (co jest w Polsce mało realne przynajmniej w perspektywie kilkudziesięciu lat) to wtedy się podłączysz z domem a studnią będziesz podlewać ogród (wtedy woda będzie tak droga, że te kilka tysięcy na studnię i osprzęt na pewno nie będzie wygórowaną kwotą).

Napisz coś więcej o działce (mapka, poziom wód, jak zaopatrują się w wodę sąsiedzi, jaka jest jakość wody ze studni - zażelazienie, jak z kanalizacją, jaki rodzaj gruntu glina/piach) to może więcej Ci podpowiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

W projekcie mam szambo, POŚ nie wchodzi w grę, bo grunt jest słabo przepuszczalny i nie sposób zrobić drenażu rozsączającego.

 

Jedna rzecz, która mnie martwi to fakt, że Pani w Starostwie nalega, aby wpisać do projektu, że studnia jest na cele gospodarcze. A w moim pierwotnym zamyśle było, że będzie ona zasilać dom, do momentu rozbudowania wodociągu przez Gminę. Czy muszę się zgodzić na taki wpis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie musisz

kompromis - że po podłączeniu wodociągu studnia będzie na cele gospodarcze

chcą się w ten sposób zabezpieczyć, żebyś korzystał z wodociągu, a nie studni

 

warunki MPZP determinują sposób zasilenia w wodę, tak czy siak, nie wiem po co takie kręcenie ze strony "pani" ze starostwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...