Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mimozy


Recommended Posts

mnie też przypadły do gustu okna Jezierskiego :D gdybym montowała PCV to pewnie właśnie te! ewentualnie wchodziłby w grę jeszcze Oknoplast Kraków - głównie ze względu na świetny serwis i montażystów, jaki mają w mojej miejscowości, choć profil Platinum wizualnie też nieźle wygląda :D

 

Monis a ty wybrałaś już bramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No no, spuścić Was z oka na chwilę, to prawie się wprowadzacie :) Mogę zapytać, jakie tynki w poszczególnych pomieszczeniach? Rozumiem, że w łazienkach i garażu cementowe? A kuchnia i reszta? Co do tynkowania glifów wokół okien - my też będziemy wstawiać okna już po tynkach i wylewkach, ale zwróć uwage, że jest problem ze ściągnięciem później tynkarza do dokończenia roboty - czyli samych okien. To dla nich żadna robota, a zachodu dużo. Mam nadzieję, że się umówiliście ze swoimi na pracę dwuetapową.

 

My poki co jesteśmy na etapie kladzenia dachówki. Z oknami dachowymi się wstrzymujemy na razie, co by ich nikt nie wyniósł, zanim nie wstawimy okien na dole.

 

Rozumiem, że drzwi zewnętrzne wstawiacie od razu docelowe? My chyba wstawimy na początek jakąś prowizorkę, co by docelowych nie zniszczyli robotnicy....

 

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, spuścić Was z oka na chwilę, to prawie się wprowadzacie :) Mogę zapytać, jakie tynki w poszczególnych pomieszczeniach? Rozumiem, że w łazienkach i garażu cementowe? A kuchnia i reszta? Co do tynkowania glifów wokół okien - my też będziemy wstawiać okna już po tynkach i wylewkach, ale zwróć uwage, że jest problem ze ściągnięciem później tynkarza do dokończenia roboty - czyli samych okien. To dla nich żadna robota, a zachodu dużo. Mam nadzieję, że się umówiliście ze swoimi na pracę dwuetapową.

 

My poki co jesteśmy na etapie kladzenia dachówki. Z oknami dachowymi się wstrzymujemy na razie, co by ich nikt nie wyniósł, zanim nie wstawimy okien na dole.

 

Rozumiem, że drzwi zewnętrzne wstawiacie od razu docelowe? My chyba wstawimy na początek jakąś prowizorkę, co by docelowych nie zniszczyli robotnicy....

 

Pozdrówka!

 

Wszędzie tynki robione ręcznie cementowo-wapienne. Dodatkowo w miejscach gdzie nie będzie glazury, czyli we wszystkich pokojach, korytarzach itp- wartstwa tynku z piasku kwarcowego- po wyschnięciu bialutkie ściany.

 

U nas tynkarze są caly czas na miejscu- nocują, więc jak wstawią w piatek okna to będą mogli zabrać się za obróbkę.

Okien dachowych też bym nie wstawila od razu gdyby nie to, że caly czas ktoś jest na budowie. :roll:

 

Drzwi będą zalożone docelowe. Mam nadzieję, że się nie zniszczą. Zawinę je w folię i mam nadzieję, że "przeżyją".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

nam doradzono wstawić okna połaciowe od razu w dach, no bo trzeba je osadzić, obrobić, itd., ale kazali nam zabrać potem skrzydła okienne i przechować w bezpiecznm miejscu; wstawia się je bardzo łatwo i pewnie jeszcze łatwiej i szybciej zdejmuje. A żeby nie było dziury, przez którą wiatr i deszcz (jaki deszcz :roll: :o , susza :wink: ), to jeden z dekarzy zrobił ramki z listewek, które potem owinął folią i całość nałożył na ramę okienną.

 

pozdrawiam,

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis, wasze tempo jest poprostu niesamowite :lol: , a wasz dom wygląda juz naprawdę fajnie :lol: , widze że jesteś z Warszawy , jaką wziełas firmę do instalacji odkurzacza cedntralnego i czy jestes z ich usług zadowolona, mozesz podac mi namiar?, i jak jestes zadowolona z usług hydraulika to tez poproszę o kontakt?, jestem teraz na etapie poszukiwań ale wszyscy mają cienko z terminami po za tym sezon urlopowy i cięzko jest mi kogoś znaleźć :-?

 

podoba mi się wasza kuchnia, lubie taki klimat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis, wasze tempo jest poprostu niesamowite :lol: , a wasz dom wygląda juz naprawdę fajnie :lol: , widze że jesteś z Warszawy , jaką wziełas firmę do instalacji odkurzacza cedntralnego i czy jestes z ich usług zadowolona, mozesz podac mi namiar?, i jak jestes zadowolona z usług hydraulika to tez poproszę o kontakt?, jestem teraz na etapie poszukiwań ale wszyscy mają cienko z terminami po za tym sezon urlopowy i cięzko jest mi kogoś znaleźć :-?

 

podoba mi się wasza kuchnia, lubie taki klimat :lol:

 

Z instalacji odkurzacza jestem póki co zadowolona. Nie wiem jeszcze czy działa ale wygląda dobrze ;) Robił ją nasz hudraulik.

Jeśli będziesz zainteresowana wyślę Ci namiary na niego na prifff :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć... co u Was nowego?... jakoś nie ma nowych fotek, ani wpisów...a okna - dzisiaj wstawiają?

 

... mam kilka pytań dotyczących gazu :roll: ... ile Was kosztował gaz i ile biorą gazownicy za robotę?... oni załatwiają sprawy papierkowe, czy trzeba samemu?... zlecaliście wykonanie projektu instalacji, czy gazownicy robią ją "z głowy"? :-? hmmm... to tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć... co u Was nowego?... jakoś nie ma nowych fotek, ani wpisów...a okna - dzisiaj wstawiają?

 

... mam kilka pytań dotyczących gazu :roll: ... ile Was kosztował gaz i ile biorą gazownicy za robotę?... oni załatwiają sprawy papierkowe, czy trzeba samemu?... zlecaliście wykonanie projektu instalacji, czy gazownicy robią ją "z głowy"? :-? hmmm... to tyle :wink:

 

Zdjęcia może będą wieczorem... Okna właśnie wstawiają. Wstąpiłam do mieszkania wyjść z psem i zaraz mknę z powrotem na działkę.

 

Gaz kosztował nas od skrzynki do domu 7 tys (dwa wejścia - jedno do kuchni pod kuchenkę i drugie do kotłowni) ... Załawiała nam to odrębna firma (pan w niej pracujący ma znajomości w gazowni :roll: ), która zrobiła projekt i powiedziała gdzie po kolei mam się udać. Przyłącze też ma nam robić ta firma po inwentaryzacji. Potem ten odcinek przyłącza od gazociągu do skrzynki odsprzedaje się gazowni- koszt ten sam, ale dużo szybciej będziemy mieli gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis, wasze tempo jest poprostu niesamowite :lol: , a wasz dom wygląda juz naprawdę fajnie :lol: , widze że jesteś z Warszawy , jaką wziełas firmę do instalacji odkurzacza cedntralnego i czy jestes z ich usług zadowolona, mozesz podac mi namiar?, i jak jestes zadowolona z usług hydraulika to tez poproszę o kontakt?, jestem teraz na etapie poszukiwań ale wszyscy mają cienko z terminami po za tym sezon urlopowy i cięzko jest mi kogoś znaleźć :-?

 

podoba mi się wasza kuchnia, lubie taki klimat :lol:

 

Z instalacji odkurzacza jestem póki co zadowolona. Nie wiem jeszcze czy działa ale wygląda dobrze ;) Robił ją nasz hudraulik.

Jeśli będziesz zainteresowana wyślę Ci namiary na niego na prifff :D

 

tak , jestem :D , poproszę o namiary :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no po prostu pięknie :D :D :D

 

mnie też podobała sie brama Hormana, ale cena nas lekko zniechęciła :cry:

 

daliście mi do myślenia z tymi oknami dachowymi :-? mieliśmy je wstawić od razu, ale jeszcze przez długi czas dom nie bedzie zamknięty - bo prowizorycznych drzwi i ofoliowanych otworów okiennych nie uważam za zamknięcie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam połikendowo

przyznam się szczerze, że wypuściłam się z małżem na mazury na 2 dni i dlatego nie odpisywałam. Wyspałam się za wszystkie czasy, wymoczyłam w jeziorku i naładowałam akumulatorki na następne ekipy budowlane vel wykończeniowe 8) I piesowi i małżowi należało się też 8) :wink:

 

Madziorka- namiary na hydraulika puściłam na prif

 

Lilian staramy się jak możemy. Ale głowa pęka od obmyślania jaka ekipa powinna zaraz wchodzić na budowę i znajdowania jakiejś porządnej :wink:

 

Dzięki dziewczyny za słowa uznania dla okien. Mi też się strasznie podobają. Po prostu miodzio :) Póki co głaszczę i otwieram, głaszczę i zamykam. Ale podejrzewam, że zmieni się moje podejście jak będzie trzeba je umyć :wink:

 

Ewciu drzwi tarasowe są takie (patrząc od zewnątrz)- po lewej fix, potem dwa skrzydła z ruchomym słupkiem.

 

Skaba- my prosiliśmy różne firmy o wyceny bram garażowych i powiem szczerze, że Normstahl wyszedł w tej samej cenie co Hormann, dlatego padło na Hormana.

 

Już się nie mogę doczekać drzwi i bramy.. eh :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...