Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mimozy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 970
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie. Nasz strop w planie to teriva, ale będzie monolityczny :D Jeśli chodzi o przyłącze elektryczne, to będziemy mić trochę zabawy, bo jesteśmy pierwszymi, którzy budują w tych rejonach. Ma to oczywiście swoje zalety, np. nie będę oglądać czyjejś stodoły wychodząc na taras :D Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... przyłączam się do prośby Moniki i Marka. Jakie zmiany planujecie wprowadzić - oprócz schowka pod schodami i zmiany stropu?

... sąsiadami się nie przejmuj - z czasem będzie lepiej... zaprosisz ich na kawkę albo grilla i będzie dobrze... jeżeli chodzi o urzędy, ZE to każdy budujący musi przez to przejść - myślę, że nie utrudniają nam specjalnie - to po prostu tyle trwa. Dla nas jest to jakiś jeden papierek, a oni muszą wypisać/wypełnić do tego papierka dziesiątki innych, zebrać podpisy, sprawdzić w innych dokumentach itp. Biurokracja.

... a ten wychodek jest super :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: ... w cale im się nie dziwię... wasz domek też będzie całkiem fajny - zresztą jak każdy domek...

 

... macie już jakąś koncepcję co na dach, jakie okna, jak będzie wykończony komin...

 

... na waszym miejscu pozbył bym się tego balkoniku od strony ogrodu i zrobił tylko balustradę zabezpieczającą. Z takiego balkoniku i tak się nie korzysta, bo lepiej wyjść sobie na taras... troszkę zaoszczędzicie i pozbędziecie się mostka termicznego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Z balkonem to juz za późno- dzisiaj byl zalewany :roll:

Jeśli chodzi o dach- będzie dachówka ceramiczna Creaton, kolor miedziany. Okna PCW Jezierski- z zewnątrz ciemno brązowe, w środku biale. Chcieliśmy na początku również w środku zrobić brązowe, ale jednak chyba latwiej cos dopasowac do bialych okien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za wizytę u mnie :)

 

Widzę, że zaczęliśmy chyba w podobnym momencie i jesteśmy na podobnym etapie... nawet problemy z przyłączem elektrycznym podobne - ja jestem na etapie robienia projektu... nawet mi się nie chce opisywać moich perypetii z tym związanych.

 

Póki co, pozdrawiam oraz życzę dobrej pogody i trzeźwych murarzy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny układ pomieszczeń - będziecie mieli przestronne i jasne pomieszczenia. Projekt wygląda na przemyślany (przestrzenie komunikacyjne, łazienki w sam raz, niezbyt duże, dzięki czemu zyskuje się więcej przestrzeni na pokoje) - no może to okno/drzwi nie do końca przemyślane, ale zrobicie przejście i będzie super :wink: Będę obserwować Wasze poczynania z wielką przyjemnością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis

 

Jeżeli chodzi o dachówkę, to my też o takiej myśleliśmy. Ale w końcu wybór padł na czerwoną angobę Bogen-a - Innovo 12. Przykładałam te dachówki do siebie i w zasadzie na pierwszy rzut oka to niewiele się różniły. Może na większej powierzchni będzie to inaczej wyglądać. Już nawet nie pamiętam dlaczego w końcu wybraliśmy Bogena, bo cenowo niewiele się różniły. Zdecydował jakiś argument techniczny, ale szczegółów nie pamiętam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też się mocno zastanawialiśmy nad wyborem firmy. Ale mąż się uparł na Creatona :roll: Naczytał się i nasłuchał i nie miałam jak go odciągnąć od tej decyzji.. Nie wiem jak Bogena, ale nasza jest podobnież barwiona w masie. Ma nie zmieniać koloru z biegiem lat- jak to będzie- zobaczymy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis

Piękny Wasz domek. Piszesz że wybrałaś dachówke do okien brązowych. U mnie właśnie będzie antracyt dachówka i orzechowe okna obustronnie. Też zastanawiałam się na białym środkiem , ale jednak do mojego wnętrza raczej ciemne. Nie chcę mieć firan więc ciemne okna lepiej mi będą pasowały. Dachóweczkę macie super. Creaton - dla mnie najlepsza, też chcieliśmy zainwestowac , ale nas przerosły koszty. Mamy duży dom więc wszystkiego wychodzi dużo więc wybraliśmy Euronit cementową antracyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...