Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

odpady z budowy


Recommended Posts

  • 11 months później...
  • 4 weeks później...
Ostatnio przyjrzałem się ilości odpadów u mnie na budowie i stwierdzam, że wiele tego nie ma, może ze trzy taczki, głównie folia i okruchy gazobetonu. Skąd u was całe kontenery odpadów???

Hmmmm...

resztki tynku - po tynkarzach;

resztki płyt k/g, wełny i profili - po ociepleniu poddasza

styropian - po ociepleniu elewacji i ociepleniu podłóg na gruncie

ścinki glazury - po glazurniku itd itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyjrzałem się ilości odpadów u mnie na budowie i stwierdzam, że wiele tego nie ma, może ze trzy taczki, głównie folia i okruchy gazobetonu. Skąd u was całe kontenery odpadów???

Z tego co piszesz to jesteś jeszcze w początkowej fazie budowy bo oprócz tego co napisał gonzodochodzą takie odpady jak więźba,dachówka,podbitka wewnątrz po hydrauliku,tynkarzach,kafelkarzach i wiele innych :D u mnie dodatkowo na ogrodzie kupe kamieni :lol: więc te 2 taczki napewno nie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to jesteś jeszcze w początkowej fazie budowy bo oprócz tego co napisał gonzodochodzą takie odpady jak więźba,dachówka,podbitka wewnątrz po hydrauliku,tynkarzach,kafelkarzach i wiele innych :D u mnie dodatkowo na ogrodzie kupe kamieni :lol: więc te 2 taczki napewno nie wystarczą.

Mam stan surowy zamknięty z instlacją el i tynkami wewnętrznymi parteru. Więźba poszła na konstrukcję schodów. Fakt, przede mną krycie dachu blachą, ocieplenie (styro z ocieplania fundamentów poszło jako dekle do pustaków stropowych), czyli będą jeszcze blacha, płytki, rury, wełna. I folia. Kamienie - na ogród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest budowa to są i śmieci, gruz itp. Przed podjęciem się budowy trzeba się liczyć z kosztami wywozu śmieci. Jeden lub dwa kontenery z całej budowy to jest naprawdę znikomy koszt do całej wartości mienia jakie się buduje.

Ja od początku budowy wywiozłam dwa kontenery śmieci za które zapłaciłam.

I liczę się z tym że będę musiała pod koniec budowy zamówić jeszcze jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyjrzałem się ilości odpadów u mnie na budowie i stwierdzam, że wiele tego nie ma, może ze trzy taczki, głównie folia i okruchy gazobetonu. Skąd u was całe kontenery odpadów???

Hmmmm...

resztki tynku - po tynkarzach;

resztki płyt k/g, wełny i profili - po ociepleniu poddasza

styropian - po ociepleniu elewacji i ociepleniu podłóg na gruncie

ścinki glazury - po glazurniku itd itp....

Wszystko fajnie, tylko napisz na jakim jesteś etapie. Ja do pewnego momentu też byłem optymistą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, ludzie! Czy Wy po to kupujecie działki na wsi, w ładnych, niezaśmieconych i nieskażonych miejscach, żeby sobie styropian w glebę zakopywać ?! Coś się chyba komuś po...liło... Po to są firmy sprzątające, żeby z nich korzystać, a koszty wywózki paru kontenerów chyba Was nie doprowadzą do bankructwa.

 

A na przyszłość polecam rozwiązanie, jakie ja przyjąłem u siebie i które się sprawdziło u moich kilkorga znajomych - w każdej umowie z wykonawcą zastrzeżenie, że wywózka odpadów z budowy to jego obowiązek. Oczywiście, założenie jest takie, że podpisujemy z wykonawcami umowy :)

 

No to rozwiązanie z wywozem odpadów przez wykonawcę jest super :p pod warunkiem, że wykonawca nie wypierniczy tych śmieci do pierwszego napotkanego lasku :-? Niestety, niektórzy tak robią :evil: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyjrzałem się ilości odpadów u mnie na budowie i stwierdzam, że wiele tego nie ma, może ze trzy taczki, głównie folia i okruchy gazobetonu. Skąd u was całe kontenery odpadów???

 

u mnie dopiero SSO

ale gruzu nie wiele jest - pójdzie na podjazd

resztka drzewa - do spalenia - na ognisko badź do kominka

folie - wywalone do kontenera

 

kamienie - do ogródka

 

i więcej nie ma śmieci :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odpady styropianowe skrzętnie zbieramy... W planach GWC więc całość pójdzie na jego izolację od góry...

Co do pozostałości po ocieplaniu - sam ocieplałem dom styropianem "z felcem" i odpadów wiele nie zostało, tyle, źe nam po prostu na tym zależało i kombinowaliśmy jak moglismy... 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyjrzałem się ilości odpadów u mnie na budowie i stwierdzam, że wiele tego nie ma, może ze trzy taczki, głównie folia i okruchy gazobetonu. Skąd u was całe kontenery odpadów???

 

u mnie dopiero SSO

ale gruzu nie wiele jest - pójdzie na podjazd

resztka drzewa - do spalenia - na ognisko badź do kominka

folie - wywalone do kontenera

 

kamienie - do ogródka

 

i więcej nie ma śmieci :o :o :o

Na tym etapie też miałam niewiele i starałam wywozic na bieżąco,póżniej to już mnie przerosło i kontener trzeba było zamówic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Więźba poszła na konstrukcję schodów. ...

 

Yyyy... To w takim razie z czego masz zrobiony dach? :o

 

Ja swój gruz zagospodarowuję na dojazd do działki. Bagno było takie, że poezja... Dodatkowo musiałem nawieźć jeszcze, bo mojego było mało i same pustaki ceramiczne. Papiery i ścinki drewna (deski po szalunkach, kawałki kantówek, itp) spłonęły sobie ślicznie w watrze, resztki blachy z dachu, jakieś folie, kawałki styropianu i podbitki - wszystko to pojechało sobie w kontenerku na wysypisko :)

W zasadzie działka jest już czysta - zostało trochę drewna, ale to ładne kantówki, to albo sprzedam, albo wykorzystam na jakąś pergolę :)

Muszę jeszcze zrobić porządek w blaszaku - pewnie parę ciekawostek jeszcze się tam znajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki. Chciałabym dowiedzieć się, czy to nie pracownicy budowlani powinni pozostawić porządek po sobie (czyt. posprzątać odpadki etc.).

Budowy jeszcze nie zakończyłam, a już ciężko poruszać się po działce.

Nie chcę żadnych zatargów, gdyż budują solidnie.Doradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........czy to nie pracownicy budowlani powinni pozostawić porządek po sobie (czyt. posprzątać odpadki etc.).

Budowy jeszcze nie zakończyłam, a już ciężko poruszać się po działce.

Posprzątać tak, wywiezienie śmieci to osobna bajka (kwestia umowy i zapłacenia).

Widząc jak niektóre ekipy szanują teren (czyt. śmieci leżą wszędzie) a już w trakcie budowy robiliśmy trawniki i rabaty kupiłem rolkę taśmy ostrzegawczej. Wygrodziłem sam plac budowy i umowa była jasna - poza taśmę wstęp wzbroniony. Zadziałało.

No, był jeden wyjątek, kierowca betoniarki. Wywalił beton i a popłuczyny z beczki wylał na trawnik. Zanim podpisałem WZ dostał łopatę i posprzątał. Następni już pytali gdzie można beczkę umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki. Chciałabym dowiedzieć się, czy to nie pracownicy budowlani powinni pozostawić porządek po sobie (czyt. posprzątać odpadki etc.).

Budowy jeszcze nie zakończyłam, a już ciężko poruszać się po działce.

Nie chcę żadnych zatargów, gdyż budują solidnie.Doradźcie.

A to zależy czy sprzątanie masz zapisanie w umowie. jesli nie - sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...