Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

[url]www.iQhome.eu[/url] - modelowy dom pasywny


Recommended Posts

Gość ZW

Oferta to nie cena. Jakieś zdjęcia, certyfikaty, parametry, realizacje. Ludzie kupują solary i rekuperatory kupią i okna pasywne.

 

Jak nie możesz podać cennika to daj przykładową cenę za jakieś przykładowe typowe okno 1,5x1,5 i "wycena według zapytania".

 

W czasach drastycznych podwyżek energii szkoda żeby się takie możliwości marnowały ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma przygotowuje cennik standardowych okien

jednak w Internormie nie ma czegoś takiego jak standardowe wymiary

robią okna pod wymiar

 

mogę napisać ile kosztuje

fix 1600mm x 1300 mm = 2220 zł netto

1800 x 1500 2 skrzydła r/u = 5400 zł netto

 

od tego można odjąć około 20-30% w zależności od wielkości zamówienia, rodzaju okien itp

 

i dodać 60zł za montaż na taśmach illbrucka oraz 7% vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2220 minus np25% = 1665zł

 

na stronie http://www.iQhome.eu w galerii

 

8 zdjęcie (na dole na środku)

jest przekrój okna z prawej strony zdjęcia

z lewej strony zdjęcia jest przkrój drzwi które kosztują majątek - najtańsze 10000zł

na przekroju widać że od zewnątz znajduje się aluminium następnie styrodur a drewno jest od środka.

 

okno ma parametry u=0,7 dla CAŁEGO OKNA a więc wraz z ramą

ma GWARANCJE 10 lat - nikt takiej nie daje

jedynie zawiasy mają 3 letnią gwarancje - ponoć dlatego że ludzie nie dbają i nie smarują.

 

oczywiście okna mają 3 szyby i okucia winkhaus - kórym brakuje tylko jednego stopnia aby były antywłamaniowe

 

co ciekawe największe okno mam 280 cm i na całej długości widać słoje drewna - nie ma tam ani sęków ani łączeń - jedna deska która ma długości 280cm

 

to czeba zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena okien to nie taka prosta sprawa

 

wycene robi tylko - podkreślam - tylko licencjonowany inżynier z Austrii - ja jedynie mogę przesłać wymiary do wyceny.

 

 

jak dostałem od nich wycenę to myślałem, że im się zera pomyliły - 120tyś, - kupiłem krajowe w cenie 43tyś o TYCH SAMYCH PARAMETRACH CIEPLNYCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. strona - Czytałem właśnie książkę niejakiego Jacka Dukaja pt. Czarne oceany i jest tam o takiej zasadzie, że jak ktoś coś już raz wymyśli, to innym jest to już łatwiej wymyśleć po raz drugi. No i coś takiego tu mamy. W wątku o domach pasywnych powstała idea zrobienia kompendium wiedzy na ten temat. Powstała już nawet strona WIKI, czy raczej jej zalążek. Może zamiast się rozdrobniać, nalezy połączyć siły? Jest to troche dublowanie konceptu? To piszę zakładając, że motywacja merkantylna nie jest dla Ciebie najważniejsza.

 

ad okna Internorm. Wyglądają świetnie, to fakt, ale sa koszmarnie drogie. Moja wycena opiewała na 67 tys. Parametry mają na pewno lepsze, ale NPV obawiam się wychodzi na minusie. Choć w sumie dla większości patentów pasywnych NPV jest na razie raczej słabe. Żeby być sprawiedliwym, to jeszcze nie dostałem oferty na drewniane "pasywne" (trzyszbowe) wersje Urzędowskiego albo Sokółki, więc nie mam dobrego porównania cenowego. Może wcale nie są zbyt drogie w _swojej klasie_ (bo porównanie do plastików jest nieco niesprawiedliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię łączyć wysiłki - sam nie jestem ekspertem - chętnie wysłucham propozycji.

 

co do sokółki to powiem wam ż sam miałem ich wycene robioną 2 lata temu - podobnie jak wiele innych wycen - sokółka wyglądała rozsądnie cenowo po czym po etepie stanu sutowego po 2 latach na jesień zeszłego roku ponownie poprosiłem o wyceny sokółka - ich stosunek był lekko mówiąc olewający - jak już dostałem wycene to o 30% droższą od internormu że nie wspomnę o oknach Braci bertrand którzy okna plasikowe mieli owszem tańsze ale jak się dopytywałem o nakładki aluminiowe to mówili że niby one nic nie dają - po czym zobaczyłem internormu przekrój i okazało się że to nie są nakładki aluminiowe lecz aluminiowo-styrodurowe

 

w te pędy poprosiłem o wycene braci bertrand że chce razem z nakłądkami wtedy dali mi cene 100% droższą od internormu

 

aaa jeszcze jedno .... słyszłem opinie o sokółce - która podzielam że okna nie są zbyt mocne - w profilu znjduje się nacięcie w którym umieszczony jest styrodur - to nacięcie powoduje osłabienie ram - w stosunku do innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
okno ma parametry u=0,7 dla CAŁEGO OKNA a więc wraz z ramą

ma GWARANCJE 10 lat - nikt takiej nie daje

jedynie zawiasy mają 3 letnią gwarancje - ponoć dlatego że ludzie nie dbają i nie smarują.

 

oczywiście okna mają 3 szyby i okucia winkhaus - kórym brakuje tylko jednego stopnia aby były antywłamaniowe

 

co ciekawe największe okno mam 280 cm i na całej długości widać słoje drewna - nie ma tam ani sęków ani łączeń - jedna deska która ma długości 280cm

 

to czeba zobaczyć

Widziałam na żywo i potwierdzam, są przepiękne :) ale ta cena...dostałam załamki :(

 

Fido jak idzie budowa? kiedy parapetówka?

 

P.S. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowa idzie jak krew z nosa

 

zachciało mi sie elastycznego okablowania domu

zużłem już 2km przewodów

 

mam konkretnych elektryków którzy znają się na inteligentnych instalacjach ale mogą robić tylko sobotami

a jako że sezon to od 3 sobót ich nie było

praktycznie wszystko stoi

 

nie widomo na kiedy umawiać inne branże bo elektryka wszystko trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co konkretnie dzieje sie z serwisem?

ja nie mam przykrych doświadczeń

chciałbym być przygotowany na ewentualne niedogodności

 

pozdrawiam

 

 

Czas oczekiwania nie 6 tygodni a 4 miesiace. Ekipa od ocieplen musiala sobie pojsc.

Potem przyszly okna o niewlasciwym rozmiarze.

 

Jesli za okna placi sie 3 razy wiecej (placac z gory) + montaz + parapety to chyba mozna tez oczekiwac terminowosci i chocby przecietnej dokladnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowa idzie jak krew z nosa

 

zachciało mi sie elastycznego okablowania domu

zużłem już 2km przewodów

 

mam konkretnych elektryków którzy znają się na inteligentnych instalacjach ale mogą robić tylko sobotami

a jako że sezon to od 3 sobót ich nie było

praktycznie wszystko stoi

 

nie widomo na kiedy umawiać inne branże bo elektryka wszystko trzyma

 

 

Hej ...fido na jaki system inteligentnej instalacji się zdecydowałeś ten z Karczewa pod Warszawą http://www.isys.pl jeżeli dobrze pamiętam.

 

Jak kładziesz kable do swojej instalacji elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postawiłem na swój własny system okablowania

teoretyczniesytemowi to musisz spełnić wymagania danego systemu - często mają one własne jeżeli wierzysz niezawodności systemu isys lub dowolnie innemu to musisz pytać bezpośrednio w firmach

 

mój sytem komplikuje i podraża instalacje:

wszystkie przewody prowadzę do rozdzielni - tracę przez to funkcjonalność i możliwość sterowania pilotem na podczerwień

 

dodatowo są 2 rodzaje przewodów - od odbiorników prądu czyli gniazdka, światło - tem prowadziłem od rozdzielni 3x1,5 (do lamp) lub 3x2,59 (do gniazd)

do przełączników (zapalanie świateł lub uruchamianie scen lub funkcji

w tym przypadku albo prowadziłem podwójnie przewody do rozdzielni 3,x1,5 oraz FTP (skrętka komputerowa w foli) albo w miejscach mniej ważnych 3,15 prowadziłem jedynie od przełącznika do odbiornika a jedynie FTP prowadziłem do rozdzielni

 

pozwoli mi to zastosować zarówno tradycyjny system jak i dowolne moduły które montuje w rozdzielni

 

mam pewność że jeżeli system pada to mogę przepiąć się na tradycyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wszystkie przewody prowadzę do rozdzielni

 

Widzę że mam podobne podejście do problemu :)

 

- tracę przez to funkcjonalność i możliwość sterowania pilotem na podczerwień

 

A czemu tak napisz coś więcej bo o tym nie wiedziałem

 

dodatowo są 2 rodzaje przewodów - od odbiorników prądu czyli gniazdka, światło - tem prowadziłem od rozdzielni 3x1,5 (do lamp) lub 3x2,59 (do gniazd)

do przełączników (zapalanie świateł lub uruchamianie scen lub funkcji

w tym przypadku albo prowadziłem podwójnie przewody do rozdzielni 3,x1,5 oraz FTP (skrętka komputerowa w foli) albo w miejscach mniej ważnych 3,15 prowadziłem jedynie od przełącznika do odbiornika a jedynie FTP prowadziłem do rozdzielni

 

pozwoli mi to zastosować zarówno tradycyjny system jak i dowolne moduły które montuje w rozdzielni

 

mam pewność że jeżeli system pada to mogę przepiąć się na tradycyjny

 

 

Napisz jeszcze raz jak zabezpieczyłeś się przed padem systemu bo coś nie kumam.

 

Jak chcesz mogę podać linki jakie ostatnio znalazłem o Inteligentnych instalacjach chociaż pewnie już je czytałeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

na stronie http://www.iQhome.eu dodałem kilka fotek z dalszych prac

 

Zastanawiam się w jakim kierunku pójść ze stroną.

wpadłem na pomysł że brakuje serwisów które testują AGD i inne urządzenia w domu.

 

chciałbym obok opomiarowania, pokazania błędów ocielenia budynku zaprosić ludzi do testowania AGD

 

zaintersowanym wypożyczyłbym (za drobną opłatę za przesyłkę i amortyzację)miernik kWh i osoby testowałyby swe urządzenia a wyniki przedstawione byłby w tabeli na stronie

 

pozobnie można zrobić z oświetleniem trzeba tylko miernik natężenia światła, i zużytych kWh

 

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...