Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza Lawenda.. co komu na myśl przyjdzie:)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

W związku z tym ,że mój synek nie da mi w sobotę pospać :wink: "skrobnę" coś u Was już z samego rana :D Baaardzo się cieszę,że wybraliście Lawendę, wnętrza są bardzo funkcjonalne, nie za duże - dla nas przynajmniej idalne ...choć dom jest dość trudny w budowie :cry: Napiszcie czy wprowadzacie jakieś zmiany w projekcie? I kiedy przewidujecie się wprowadzać? :D Będę obserwować Wasze zmagania z budową :wink: życzę powodzenia i trzymam kciuki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za te kciuki! ojj przydadzą się :D :D :D

 

co do zmian w projekcie to są następujące:

NA PARTERZE - zrezygnowaliśny z jednego pokoju (ten środkowy) - podzieliliśmy go na pół i jedna część powiększy pokój przy garażu, a druga dołączy do sypialni jako garderoba (wejście z sypialni), powiększyliśmy też kotłownię

NA GÓRZE - zastanawialiśmy się nad identyczną zmianą jak u ciebie - pokój po prawej podzielony na równi z łazienką, a na drugiej połowie garderoba z wejsciem na strych nad garażem... nie wiemy tylko czy ta garderoba będzie wogóle ustawna i z tego powodu wstrzymaliśmy się z decyzją.. nasz kierownik budowy, a zarazem projektant powiedział, że możemy się z tym wstrzymać.. zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze zapomniałam, że zrezygnowaliśmy też z drugiej łazienki (pokoju kąpielowego), czyli z sypialni będzie od razu wyjście na taras :D

 

a co do wprowadzenia się to szacujemy, że na wiosnę 2010

 

p.s. wiem coś o pobudkach w sobotni poranek.. 8) teraz mam już dwa "budziki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witaj Skaba miło na forum znaleźć "sąsiadkę" :D patrzę i patrzę i cudnie bedzie u Was też bym chciała mieć już takie dylematy jak Ty :wink: ale jeszcze poczekać muszę :( podpowiem Ci, że na forum poczytałam sobie o dachówkach creatona typ KERA-PFANNE bardzo ludzie narzekali na nie bo była spora partia z taką jakby falą na dachówce i prawie rok czasu mieli problem żeby im to wymienili na takie ładne, gładkie jak na ekspozycjach dają może tak pechowo trafili ale zawsze coś jest na rzeczy o pozostałych dachówkach tej firmy wypowiedzi były pozytywne :D a jak sie sprawuje Twoja ekipa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam!! :D :D :D i cieszę się bardzo, że "sąsiadka" do nas zagląda :D :D :D

 

ekipa.. oby tak dalej!! na razie jesteśmy bardzo zadowoleni! są bardzo dokładni (a to lubię!) i idą jak burza (to też lubię!).. wszystko jest takie poukładane i czyściutkie (codziennie po pracy sprzątają teren).. i sprawiają wrażenie, ze wiedza co robią :D :wink:

 

co do dachówek to też o tym czytałam i rozmawiałam z naszym lokalnym dystrybutorem - w sumie rozwiał nasze obawy.. ale nigdy nic nie wiadomo..

 

a u was jaki etap? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka cenowo ekipa :wink: i czy budują tylko z ceramiki czy w innych materiałach też biegli :D a jesteśmy na etapie odbioru projektu od projektanta mamy obiecane że do 11 czerwca będzie gotowy to potem jeszcze tylko chwilka i pozwolonko w łapce :D marzy mi się żeby jeszcze w tym roku machnąć stan zero ale nie wiem jak to bedzie :( i dlatego tak dopytuję o ekipę bo jak dobra sprawdzona i jeszcze niedroga by była :wink: to bym się od razu uśmiechnęła o namiary

póki co dom zaplanowany w główce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wu ekipa cenowo wygląda chyba dość przystępnie - za naszą Lawendę wezmą 55tys... po wypowiedziach na forum Horyzontu wnioskuję, że nie jest to wygórowana cena, bo nasz projekt jest dosyć skomplikowany, szczególnie jeżeli chodzi o dach.. jedna z ekip wogóle się go nie podjęła... oglądałam kilka budynków budowanych przez naszych górali i rozmawiałam z ich właścicielami - opinie były bardzo dobre, więc zaklepywaliśmy ich czym prędzej... z tego co mi się o uszy obiło to przyszły rok mają już zarezerwowany, ale gdybyś była zainteresowana to dopytam albo najlepiej dam na nich namiary - zrobią wycenę z projektu i będziesz miała rozeznanie...

trzymam kciuki za szybkie przebrnięcie przez całą papierologię :D i do dzieła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wu w nawiązaniu do tego o czym dziś rozmawiałyśmy wklejam informacje, jakie dostałam dziś od znajomego, który ma ogrzewanie gazowe (i tylko takie) :D

 Dom użytkowany na parterze o powierzchni użytkowej (ogrzewanej ) – 110 m2

 Osób zamieszkujących – 3

 ściana trójwarstwowa z maxa , z ociepleniem wewnątrz ścian 12cm styropianu

 Temperatura utrzymywana w domu – 20C

 

Instalacja co:

 

 Kocioł gazowy 21 KW – Vaillant

 Instalacja z rurek plastikowych

 Grzejniki aluminiowe

 Wody w układzie – ok. 40 l

 Regulator pracujący w trybie ciągłym

 

Koszty w ujęciu maj 2007- maj 2008-06-11

2656 zł (co, cwu, gotowanie posiłków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...