Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Expres cisnieniowy


AmberWind

Recommended Posts

Poszukuje dobrego expresu cisnieniowego do kawy. Nasz obecny, majacy pare dobrych lat zszedl w tragicznych okolicznosciach i nie ma szans na ponowna reaktywacje ;)

 

Jako, ze w sklepach jest bardzo, bardzo wiele modeli a sprzedawcy rozmijaja sie w radach i funkcjach i kazdy doradza nam cos innego, prosze Was o rade.

 

Jaka firme polecacie? Na poczatku myslelismy o Krups, ale podobno Saeco lepszy ... A moze cos innego? Chcielibysmy wydac nie wiecej niz 2.500 - 3.000 PLN. I jeszcze jedno ma to byc sprzet wolnostojacy a nie do zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najpierw odpowiedz czy chcesz mieć dobry ekspres czy pić dobrą kawę?

Jeśli pierwsze - to automat Krupsa, Jury czy Saeco za 3000 spełni zadanie, jeśli drugie - włoski "blaszak" + młynek zapewni sukces.

Osobiście przesiadłem się z Saeco Incanto na Isomaca Brio, i dopiero teraz wiem jak dobrze kawa może smakować :-)

Oczywiście lektura http://www.caffeprego.pl/ jest obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby kawa była dobra potrzebna jest - dobra kawa... :wink:

 

smakosz potrafi ją zrobić w "zwykłym" ekspresie - oczywiście o pewnych - progowych parametrach (min. 15 bar) ale odpowiednio ustawionym - o ile wie jak go obsługiwać...ale to kwestia wprawy...

 

ostatnio jest moda na krupsy i inne czegotoniemające ekspressy za 5 tys. ale często nic z tego nie wynika :lol: ...

 

najlepsze domowe kawy pilam z maleńkich niepozornych ekspresików - Jura, Saeco, Lorenzo - bez dodatkowych i niewykorzystywanych bajerów...ktore nie maja zadnego wpływu na jakość i smak espresso...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odzew :-)

 

Osobiście przesiadłem się z Saeco Incanto na Isomaca Brio, i dopiero teraz wiem jak dobrze kawa może smakować :-)

Oczywiście lektura http://www.caffeprego.pl/ jest obowiązkowa.

 

hmmm ... okrutnie malo opinii o tym Isomac'u :( Na foum, ktore polecacie, tez nie spotkalam sie z jakas wymiana mysli ;) na temat tego sprzetu ...

 

Okazuje sie, ze wybor expressu wcale taki trywialny nie jest ;) Prawde powiedziawszy wloski blaszak nie bardzo mi odpowiada ... Smak kawy wazny, ale czas i prostota jej przygotowania najwazniejasza ...

Przyznam szczerze, ze nie mam czasu roztkliwiac sie nad rozgrzewaniem expressu kolbowego, sprawdzac temperature pary, mleka, zawartosc bialka i takie tam ... I aby zrobienie kawy dla 6 osob nie trwalo wieki ...

Doprawdy szukam przyzwoitego sprzetu, ktory zrobi przyzwoity napar z doskonalych ziaren ... No i tyle ....

 

 

BTW martwi mnie awaryjnosc Saeco ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu włoskiego blaszaka i potwierdzam - kawa pyszna - szczególnie Lavazza :)

Mam tez ekspres ciśnieniowy - kawa też super, dodatkowo możliwość spieniania mleka w szkalnce i w większych ilosciach w specjalnym pojemniku. Poza tym - bez zbędnych bajerów. 2 lata temu kosztował dośc sporo (koło 4000), ale teraz myślę, że do dostania za mniej niz 2000. Mamy model Saeco Talea Giro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio studiowałam ceneo i inne porównywarki - jest bardzo dużo opiniii negatywnych o Krupsie - że usterkowy, natomiast znalazłam sporo bardzo dobrych słów na temat Liebherra model chyba Nivena.

Sama będę się zastanawiać nad ekspresem. Mój mąż ma w pracy Siemensa i jest niezadowolony - usterkowy, mimo, że wypasiony model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat świeżo przerabiany przeze mnie, niestety efekt końcowy to niewypał.

Poprzednio miałam Krupsa i gdyby nie to ze był kolbowy a wiec troche kłopotliwy to bym go nie zamieniała.

Teraz za sugestią koleżanki zakupiłam Saeco Talea Ring i niestety - zdecydowanie przereklamowany!

Przede wszystkim za nic nie umiem uzyskac pieknej gestej pianki jak byla w Krupsie. Mleczko spienia ladnie, ale jakos pianka zaraz zanika, nie jest gęsta i kremowa.

Kawa-na początek zakupiłam firmową Saeco - nie da sie pić!!!!

Dopiero po zakupie lavazzy mozna było uzyskac cos zblizonego do dobrej kawy.

Nie polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tylkomarkowe.pl/images/thumbnails/222_images_20070428201324-giroplus.jpg

 

posiadam Saeco Giro od listopada 07 a od 2 tyg jest w serwisie ,ponieważ w momencie parzenia kawy z dyszy spieniania mleka jednocześnie pryskał wrzątek :-?

Model -taki sobie :roll: kawa smaczna - lawazza lub .....Woseba :o sama sie zdziwiłam ,kiedy przez przypadek kupiłam Wosebe i smakowała :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem szczęścliwa posiadaczka automatu - jura impressa C5, to chyba najtanszy model jury (ok. 2700). kawa cudna przepyszna, wspaniała, choć zalezy oczywiście jakie się zarna wsypie :)))) ale uwielbiam nasz ekspres :)) a co dziwne pije teraz mniej kawy, bo przez większośc dnia jestem w pracy a odkąd mam jure nie trwaię już pracowej rozpuszczalki (więc pije dopiero w domu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odzew :-)

Okazuje sie, ze wybor expressu wcale taki trywialny nie jest ;) Prawde powiedziawszy wloski blaszak nie bardzo mi odpowiada ... Smak kawy wazny, ale czas i prostota jej przygotowania najwazniejasza ...

 

A w kwestii lenistwa to może ekspresy na "torebki kawowe"? Sama jestem leniuch, więc zapamiętuję takie nowinki :-)

 

1. Są takie ekspresy z wkładami w metalowej folii (kawa w takich okrągłych, pękatych torebeczkach), spore te ekspresy i nietanie. Po włożeniu "naboju" do ekspresu ta folia jest przekłuwana (takie siteczko się robi) i dalej ciśnienie robi swoje. Zużyty wkład wypada do zasobnika, prostrze w opróznianiu i czyszczeniu, kawa nie wietrzeje, rózne smaki są. Na jakichś targach to widziałam, ale kurczę nazwy firmy nie pamiętam.

 

2. Torebki Senseo, papierowe, do użycia w prostych ekspresach bez młynka (tymi z szufelkami na porcje kawy). W oryginale przeznaczone sa do ekspresów Philipsa, ale do innych też mozna uzyc tylko specjalna nakładka na "szufelkę" jest potrzebna.

 

Ja w domu od kilku lat używam prostego ekspresu DeLonghi (bez młynka), ale rozumiem, że nie ta półka Cię interesuje :-)

W parcy mamy Jure podobną do tej wyżej wspomnianej, ale z panelem dotykowym. No wygodniej że młynek ma, ale w kwestii smaku kawy to róznicy wielkiej nie widzę...

 

Poprzednio mielismy w pracy Saeco (z duzym pojemnikiem na wodę i młynkiem), jak się zepsuł i przyjechał serwisant, to się za głowe złapał. Jego zdaniem przy takim stanie licznika (oj, sporo kaw narobilismy) to ten ekspres juz dawno powinien przestac działać :-) Ale naprawił i działa do dziś. Modelu nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Forumowicze sa nieocenieni :-)

Wielkie dzieki :-)

 

sadze, ze zdecydujemy sie na jeden z modeli Jury ... chyba nie uda nam sie dotrzymac budzetu 3 tysiakow, ale po tej calej budowlance, byl czas przywyknac :lol:

 

I ostatnie pytanie do uzytkownikow Jury. Jak spieniaja mleko? I czy zarna w mlynku zbyt szybko sie nie wycieraja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jury - to serio bardzo polecam ten najprostszy najtańszy model) impressa bo po co w sumie w domu bajery tupu ustawianie czasu właczenia itp. ja nie żałuję ż enie połasiłam się na bajery bo i tak bym ich nie uzywała :))) mleko spieniają super :)) najlepiej w metalowym kubeczku spieniać i nie zimne tylko lekko podgrzane. Co do żaren to nie wypowiem się bo mój mam dopiero od jakiś 6 miesięcy - wszystko działa super (choć instrukcja była cudacznie napisana :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co dziwne pije teraz mniej kawy, bo przez większośc dnia jestem w pracy a odkąd mam jure nie trwaię już pracowej rozpuszczalki (więc pije dopiero w domu)

się ludziom w glowach poprzewracało... :wink:

ale mam tak samo 8) :lol: wolę o suchym pysku przez cały dzień...bo już mi nesca przez gardło nie przechodzi... :roll: nawet w kawiarniach wybrzydzam - w końcu wiem co mi przyjemność sprawia i jak się do tego dochodzi... :wink: 8)

 

 

z takich supermarketowych kaw parzę Sati (miłe zaskoczenie 8) jesli chodzi o proporcję smaku do ceny - brazylijskie, kolumbijskie i etiopskie i inne 100% arabiki z Fair Trade w tle... :roll: ), zwłaszcza na imprezach jak jest dużo gości i zamówień na kawę po kilka sztuk na osobę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko mam nadzieje ze ghostowi chodziło o kubki a nie o kupki :)

znaczy pewnie-wysublimowane podniebienie :lol:

 

w moim przypadku odkąd zaczęłam sie raczyc dobrą kawką to mam problem, bo ciężko o takową, zwłaszcza jak się gdzies w gości udajesz :oops: , jak piłam zwykłą plujke to było mi wszystko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje sie kawosz z Jura (Jure goraco polecam)...

 

Tak przy okazji - piliście oryginalną kawę Blue Montain?

Czy jest rzeczywiście najlepsza na świecie?

 

Bardzo dobra, ale zrobiona w dobrym "sprzecie"....

Posmak jej znacznie rozni sie od wszystkich kaw jakie "przerobilam" do tej pory. Jest bardzo kremowa i slodkawa, robiona w Jurze dawala sporo gestej pianki :lol:. Drogie to to,..........ale jak trafila sie okazja, to musialam kupic zeby sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...