Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplanie poddasza-ceny


ANNNJA

Recommended Posts

a ja mam gościa co mi wełnę położy za 6zł za m2 :lol: a tych metrów mam 225 :evil:

a za 16 zł resztę łącznie z pomalowaniem oczywiście na fuchę

Dodam,że nie jest laikiem w tej dziedzinie.

 

Ludzie !!! ja wiem ze chcecie sie tanio wybudować ale jeśli ktoś wam zrobi poddasze za mniej niż 60 zl jest łosiem !!! przelicznik jest prosty w firmie fachowiec zarabia około 12 zl na godz to na miesiąc wychodzi około 2200zl plus zużycie narzędzi + telefony wyjazdy po materiały wychodzi minimum 3200zl a gdzie ZUS podatki !!??? czy jak fachowcy przejdą na emeryturę to mogą do was przyjść na talerz zupy!!??? A gdzie wniesienie materiału !?samemu takie poddasze ciężko zrobić . A co do cenny na wykonanie 100m2 poddasza- stelaż ,wata pomiędzy krokwie,druga wata na przekładkę, folia,płyty gipsowe,szpachlowanie łączeń,to na dwie osoby jest pracy na 3-4 tyg i cena powinna wynosić około 10tys zl plus oczywiście materiały jesli wam ktos zrobi taniej to pewnie z waszymi narzędziami i robota mu słabo idzie bo jest głodny bo za takie pieniądze jak piszecie to nikt nie wyżyje. a BUDOWLANKA TO NAPRAWDĘ CIĘŻKI KAWAŁEK CHLEBA

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może nie więcej niż 4. Ale trzeba dodać że ocieplanie wełną do najzdrowszych nie należy.

Ja tylko parę dni pomagałem teściowi i od wełny rockwoola megarock powbijały mi sie takie drobne opiłki na nosie i policzkach które zeszły dopiero jak zdarłem naskórek. A co z tym co sie wdycha ?

Mam dach 300m2 i z materiałem (wełna 15cm, i 10cm, stelaże, płyty k-g) firma wyliczyła mi 40tys. Dach ma sporo załamań -

(Projekt Dom w Wierzbówkach z archonu) z podwójnym garażem.

 

Dlatego ocieplamy we własnym zakresie.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 3 months później...

Czytam twoją wypowiedź juz chyba 5 raz....

Zrozumiał ją ktoś i może mi wytłumaczyć o co mu chodziło ?

 

10tys. zł za ocieplenie poddasza... jak ktoś wyżej napisał - to bardzo optymistyczna wersja.

 

Myśle że przy większym domku trzeba ją pomnożyć razy 2 za samą robocizne.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

U mnie 90zł za m2, w to wchodzą roboty:

Dokończenie brakującej części konstrukcji dachu (jętek)

wykonanie ocieplenia poddasza z wełny powierzonej przez inwestora (wełnę już mamy kupioną)

wykonanie konstrukcji z profili metalowych pojedynczych jednowarstwowo CD 60 gr. 0.6mm, profile rozstawione co 40cm

izolacje folią zbrojoną Strotex AL90

montaż płyt G-K na konstrukcji poddasza

szpachlowanie łączeń płyt gipsem Semin CE 86 oraz zastosowanie taśmy fizelinowej

dwukrotne szpachlowanie całych płyt gotową gładzią TYTAN FINISZ

zatarcie mechaniczne gładzi po wyschnięciu

zagruntowanie powierzchni

obróbka okien dachowych oraz montaż schodów stryszkowych wliczone w cenę.

Dach mamy prosty, bez wydziwień, okna dachowe tylko dwa.

Samo ocieplenie wychodzi nam 14tys.

Edytowane przez psuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 90zł za m2, w to wchodzą roboty:

Dokończenie brakującej części konstrukcji dachu (jętek)

wykonanie ocieplenia poddasza z wełny powierzonej przez inwestora (wełnę już mamy kupioną)

wykonanie konstrukcji z profili metalowych pojedynczych jednowarstwowo CD 60 gr. 0.6mm, profile rozstawione co 40cm

izolacje folią zbrojoną Strotex AL90

montaż płyt G-K na konstrukcji poddasza

szpachlowanie łączeń płyt gipsem Semin CE 86 oraz zastosowanie taśmy fizelinowej

dwukrotne szpachlowanie całych płyt gotową gładzią TYTAN FINISZ

zatarcie mechaniczne gładzi po wyschnięciu

zagruntowanie powierzchni

obróbka okien dachowych oraz montaż schodów stryszkowych wliczone w cenę.

Dach mamy prosty, bez wydziwień, okna dachowe tylko dwa.

Samo ocieplenie wychodzi nam 14tys.

 

Witam,

właśnie docieplam i wykańczam strych, też z mazowieckiego (Wawa). Za robociznę 180m2 65 zł:

-wełna między krokwie 15 cm

-druga warstwa 5 cm i sznurowanie

-folia

-konstrukcja pod wełnę i gk.

 

Za dalsze prace wykończeniowe tzn+przykręcanie gk 15 złm2, szpachlowanie 2-3 krotne, przetarcie i zabielenie bez malowania 35 zł

:wychodzi 115 zł za m2. Bez materiałów.

Materiały wyliczyli na 8500 (wełna, folia+stelaż bez gk i wykończenia.

Samo docieplenie z materiałem wychodzi mi już ponad 20 tys.

Proszę o rady i sugestie odnośnie ceny, czy to duża stawka za taki metraż + robią wszystko kompleksowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to cena samej robocizny, to wydaje mi się zbyt wysoka. Tym bardziej, że jak piszesz jest to ekipa która ma zrobić całość kompleksowo. Nasza ekipa też kompleksowa, kładli nam tynki i robili wylewki. Jak widzisz w tej cenie, mamy znacznie więcej a w sumie niewiele mniej do wykonania, ok 160m2. Moi niestety nie mają terminów, ale poszukaj kogoś innego, chociażby do samej wyceny roboty, tak dla porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie docieplam i wykańczam strych, też z mazowieckiego (Wawa). Za robociznę 180m2 65 zł:

-wełna między krokwie 15 cm

-druga warstwa 5 cm i sznurowanie

-folia

-konstrukcja pod wełnę i gk.

 

Za dalsze prace wykończeniowe tzn+przykręcanie gk 15 złm2, szpachlowanie 2-3 krotne, przetarcie i zabielenie bez malowania 35 zł

:wychodzi 115 zł za m2. Bez materiałów.

Materiały wyliczyli na 8500 (wełna, folia+stelaż bez gk i wykończenia.

Samo docieplenie z materiałem wychodzi mi już ponad 20 tys.

Proszę o rady i sugestie odnośnie ceny, czy to duża stawka za taki metraż + robią wszystko kompleksowo

 

Sam robię poddasza i przyznam, że jest to trochę dużo . . .

czegoś nie rozumiem ? przykręcenie 15 zł/m^2 a szpachlowanie i "zabielenie" 35m^2 . . .

No chyba, że masz dach za 150 tyś i nie mówię tu o dwuspadowym . . . a o prawdziwej łamigłówce . . .

Odezwij się do rafał2011

Tak na marginesie te 5 cm to bardzo mało

 

Pozdrawiam

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robię poddasza i przyznam, że jest to trochę dużo . . .

czegoś nie rozumiem ? przykręcenie 15 zł/m^2 a szpachlowanie i "zabielenie" 35m^2 . . .

No chyba, że masz dach za 150 tyś i nie mówię tu o dwuspadowym . . . a o prawdziwej łamigłówce . . .

Odezwij się do rafał2011

Tak na marginesie te 5 cm to bardzo mało

 

Pozdrawiam

Z

 

To zwykły dach, 2spadowy, zrobili nową więźbę, teraz kładą dachówki i następnie mają robić ocieplenie. Cena wydaje mi się dosyć wysoka, tym bardziej, że to bez materiałów, bez malowania itd.

Takie podał ceny jak wspomniałam, docieplenie 65zł za m2, przykręcenie 15, a reszta bez malowania 35. A malowanie jeszcze dodatkowo 16 za m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 90zł za m2, w to wchodzą roboty:

Dokończenie brakującej części konstrukcji dachu (jętek)

wykonanie ocieplenia poddasza z wełny powierzonej przez inwestora (wełnę już mamy kupioną)

wykonanie konstrukcji z profili metalowych pojedynczych jednowarstwowo CD 60 gr. 0.6mm, profile rozstawione co 40cm

izolacje folią zbrojoną Strotex AL90

montaż płyt G-K na konstrukcji poddasza

szpachlowanie łączeń płyt gipsem Semin CE 86 oraz zastosowanie taśmy fizelinowej

dwukrotne szpachlowanie całych płyt gotową gładzią TYTAN FINISZ

zatarcie mechaniczne gładzi po wyschnięciu

zagruntowanie powierzchni

obróbka okien dachowych oraz montaż schodów stryszkowych wliczone w cenę.

Dach mamy prosty, bez wydziwień, okna dachowe tylko dwa.

Samo ocieplenie wychodzi nam 14tys.

 

 

te 90 zł to już z materiałem (poza wełną)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...