Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplanie poddasza-ceny


ANNNJA

Recommended Posts

Dach deskowany, papa, blacha z posypką.

Ale żadnych natrysków nie chcemy.

Co jest złego w kingspanie między krokwiami? Tak się robi w/g zaleceń tej firmy i do tego jest dedykowany Koltherm K7.

Mamy na podłodze parteru K3 zgodnie z tym co tam zalecają i jest OK.

W sumie to decyzja jest już podjęta, tyle, że w łazience będzie tylko kingspan. Bez wełny.

Nie mam okien dachowych. Mam balkon w jaskółce.

 

To lepiej zrób te badania cieplno - wilgotnościowe.

Bo producent bez żadnego problemu przedstawia problemy z wilgocią (przy stosowaniu tych samych materiałów czyli pianka w krokwie i pianka pod krokwie), tylko nie na polskich stronach.

A Ty chcesz zastosować dwa różne materiały nie wiedząc jak to się zachowa, a kapitalny remont dachu może Cię załamać.

Uważam, że taniej byłoby dać 10 cm wełny w krokwie i 20 pod krokwie Isovera profi maty 0,035.

Wyjdzie pewnie taniej, w szczególności, że nie zależy Ci na miejscu.

U takiego dachu masz ok. 0,121 jesteś bardzo blisko pasywnego, daleko od dzisiejszych norm.

Szybkie alledrogo

m^2 rockwoola tego co zaproponowałaś 18 cm / 0,041 - 55 zł/ m^2 (mało tego jest to wełna fasadowa)

m^2 isover profi mata 0,035 / 20 cm - 22,25 zł/m^2

 

I co do multi finishu nie daj się namówić, że sitaka na łączeniach płyt jest bardzo dobra ;)

 

p.s na marginesie, zasada jest taka, ponieważ krokwie tworzą mostki, lepiej jest dać lepszy materiał pod krokwie. U Ciebie jest na odwrót.

Strasznie masz tam namieszane . . .

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie mam bo dopiero planuję. Zapytam w Kingspanie o to. Nie wiem jak będzie na odwrót z U, ale 12 wełny i 15 pod spód Kingspana to może być zimno.

Ja mam w dwóch miejscach otwarte piętro - klatka schodowa i galeria z piętra na salon z pustką.

Nad poddaszem mam jeszcze strych nieużytkowy.

Na plastrowanie pewnie przyjedzie kolega z UK. Robi to od 10 lat to pewnie się orientuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bo dopiero planuję. Zapytam w Kingspanie o to. Nie wiem jak będzie na odwrót z U, ale 12 wełny i 15 pod spód Kingspana to może być zimno.

Ja mam w dwóch miejscach otwarte piętro - klatka schodowa i galeria z piętra na salon z pustką.

Nad poddaszem mam jeszcze strych nieużytkowy.

Na plastrowanie pewnie przyjedzie kolega z UK. Robi to od 10 lat to pewnie się orientuje.

 

Dlaczego upierasz się przy tych płytach ?

Jeśli się przy nich upierasz to nie mieszaj pianki z wełną albo zrób badania.

Nie twierdzę, że są złe. tylko dla zapewnienia takiego u jak przy 30 cm wełny potrzebujesz między krokwie 100 mm a pod krokwie 82 mm

stać Cię na to ?

Przeliczyłbym ile wyjdzie mi ocieplenie wełną a ile kingspanem.

Takie super izolacje naprawdę przydają się jeśli nie mamy miejsca, ale jeśli u Ciebie jest to najmniejszy problem brałbym to co taniej wychodzi.

 

Przemyśl to raz jeszcze.

Edytowane przez zeusrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 12cm między krokwie tak jak planowałam i 8 pod.

A co byś wybrał nie patrząc na cenę? Chodzi m wyłącznie o jakość materiału. Z czym byś się pewniej czuł?

Pisałeś coś o remoncie dachu.

Nie wiem co to za badania. Do kogo z tym pójść. Będę mieć OZC na dniach, ale ja jestem ciężki przypadek bo nie buduję domu nawet zbliżonego do pasywnego.

Ocieplam i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał nieograniczoną ilość pieniędzy :

1. Nadkrokwiowa (również kingspan to produkuje) - najlepsze rozwiązanie, bo eliminuje mostki które wprowadzają krokwie i zrobiłbym żonie prezent bo lubi surowe drewno :cool:

 

Ze względu, że nie mam nieograniczonej ilości pieniędzy:

2. Wełna, jeśli z ozc wyjdzie Ci, że masz dołożyć pomyśl nad super matą isovera.

 

I mało tego przy Twoim przypadku, że Ty miejscem się nie przejmujesz, tylko i wyłączeni WEŁNA !!

Jest to bardzo dobre rozwiązanie i nie zrujnuje Cię jak wspominana pianka.

Małą ilość wełny między krokwiami możesz zwiększyć nabijając na krokwie "kontrłaty"

Jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż kingspan ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zeusrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz krokwie 16cm, nabijasz od środka 2 cm, masz krokwie h = 18 cm.

15 cm profimaty + 3 cm to szczelina wentylacyjna.

20 cm profimaty pod krokwie masz U = 0,107 -> nic więcej nie potrzeba/ wypas

 

Mam nadzieję, że pamiętasz o odpowiedniej wentylacji tego dachu, czyli wlot w okapie i wylot powietrza w kalenicy ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam nabić.? Listewki 3cm?

 

zwał to jak zwał, nabijając deski czy wg. Ciebie listewki wysokość krokwi będziesz miała 19 cm wówczas możesz wcisnąć 15cm między krokwie.

Mam nadzieję, że rozumiesz.

Flash'a nie słuchaj zamiast pisać głupie posty mógłby coś konstruktywnego napisać bo przecież wiedzę posiada . . .

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pozapisywałam wszystko. Do tego folia jakaś szwajcarska chyba, mam zapisane, ale nie wiem gdzie.

Policzę dokładnie metry i porównam. Dzięki za cierpliwość i rady.Pozdrawiam.

Ps.

Nie mam kalenicy. Mam duży strych nieocieplony-nieużytkowy bo dach ma 45 stopni. Zrobimy otwory w ścianach szczytowych z kratkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pozapisywałam wszystko. Do tego folia jakaś szwajcarska chyba, mam zapisane, ale nie wiem gdzie.

Policzę dokładnie metry i porównam. Dzięki za cierpliwość i rady.Pozdrawiam.

Ps.

Nie mam kalenicy. Mam duży strych nieocieplony-nieużytkowy bo dach ma 45 stopni. Zrobimy otwory w ścianach szczytowych z kratkami.

 

Masz gdzieś projekt tego domu ?

Tak, żebym mógł zobaczyć go w internecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż dachy to nie moja bajka ale raczej uważam, iż te otwory wentylacyjne powinny mieć swoją określoną powierzchnię i nie wiem czy aż takie wykujesz w ścianach szczytowych . . .

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?204880-Pe%C5%82ne-deskowanie-dylematy&p=5448437&viewfull=1#post5448437

 

Dodatkowo za cholerę nie umiem sobie wyobrazić gdzie Ty pod okapem masz drożną przestrzeń do wentylacji warstwy izolacji . . .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zeusrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pod okapem i nie będę mieć. Mam wolną przestrzeń między ociepleniem, a ścianką kolankową- jakoś tak. No i na nieocieplonym stryszku będą takie wąskie długie otwory w ścianach szczytowych, jak to kiedyś bywało. Nadbitka nie jest super szczelna i to musi wystarczyć. Czytałam już wszystko o dachach deskowanych i rozmawiałam z majstrem i projektantem. Jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pod okapem i nie będę mieć. Mam wolną przestrzeń między ociepleniem, a ścianką kolankową- jakoś tak. No i na nieocieplonym stryszku będą takie wąskie długie otwory w ścianach szczytowych, jak to kiedyś bywało. Nadbitka nie jest super szczelna i to musi wystarczyć. Czytałam już wszystko o dachach deskowanych i rozmawiałam z majstrem i projektantem. Jest dobrze.

 

Twoj dom. Wszysto Ci wolno tam zrobic.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jaśnie Pana,

Gwarantuję ci, że mój strych na zawsze pozostanie nieużytkowym. Mam jeszcze piętro, które będę urządzać tylko i wyłącznie da gości. Dla mnie i moich najbliższych jest parter. Była w planach parterówka na emeryturę i jest. Tyle, że z ogromnym dachem. Strych ma 180cm wys. w najwyższym punkcie.

Chciałbyś tam bytować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
ziuta62 - to widze ze z tym Zbyszkiem duzo szerzej mozesz rozmawiac - w sensie wiekszego zakresu prac. Bo poddasza, tynki, izolacje na tarasach, plytki w lazienkach (Bogdan) - akurat glazurnika Bogdana Zbyszek ma swietnego. Sadze, ze ze ZByszkiem juz mozesz do konca tej budowy zostac. On jak czegos nie robi to Ci powie ze nie robi, ale na elewacje, hydoizolacje, tynki wewnatrz i na plytki - spokojnie go moge polecic bo widzialem efekty jego prac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...