Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do (Pół)dziennika gwoździka


Recommended Posts

Do świątecznego obżarstwa.

 

Ciast nie piekłam, ciocia kupiła kilka, więc codziennie do kawki kawałek albo dwa pochłaniałam, ale ciasta to nie jest mój największy grzech, a czekolady specjalnie nie kupowałam. Pierogów ulepiliśmy w tym roku 1290. Część gotowanych została zamrożona, smażone wszystkie pochłonęliśmy... Na wagę wejdę za kilka dni, kiedy trochę pobiegam. Po co się stresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyznaję się :) obżarłam się jak dzika, ale śledziami i iiną rybą. Na barszczyk z uszami już mi ledwie miejsca starczyło. Na koniec upchalam jeden plasterek makowca :( Tylko, a bardzo lubię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do świątecznego obżarstwa.

 

Ciast nie piekłam, ciocia kupiła kilka, więc codziennie do kawki kawałek albo dwa pochłaniałam, ale ciasta to nie jest mój największy grzech, a czekolady specjalnie nie kupowałam. Pierogów ulepiliśmy w tym roku 1290. Część gotowanych została zamrożona, smażone wszystkie pochłonęliśmy... Na wagę wejdę za kilka dni, kiedy trochę pobiegam. Po co się stresować?

 

Agduś, na przyszłość zamrażaj pierogi i uszka nie ugotowane. Ułóż na tacy posypanej mąką i zamroź. Jak skamienieją, wsyp do torebek i tak przechowają się w zamrażarce do gotowania. Tak jest lepiej. Bo wsypane (bez rozmrażania) na gotującą wodę, po wypłynięciu są jak świeżo zrobione i nie rozłażą się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamrożone pierogi się już nie sklejają i luźno latają w torebkach. Więc zawsze można wyjąć nawet część bez problemu.

U mnie są pakowane po 20 sztuk w jednej torebeczce. Dla nas dwojga to jest akurat. A jak się mamy ochotę obeżreć, albo ktoś wpada niespodziewanie, to zawsze można wyjąć następną i szybko na gotującą wodę rzucić. 5 minut i są gotowe na talerzach. Wiele razy tak się u nas zdarza, że napoczynamy drugą torebkę :) Spróbuj :) Zobaczysz, że będą smaczniejsze.

Ja nie lubię raz ugotowanych pierogów znowu zagotowywać, bo ciasto robi się do d... i smak tracą. Jak już muszę odgrzewać, to tylko na patelni podpiekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruskie z patelni, ale bez wędzonki - pychotka. Rzadko jednak robimy pierogi. W Wigilię lubię lepienie pierogów, bo siada cała rodzinka i się gada, gada, gada, a pierogów przybywa nie wiadomo kiedy. Czasem latem u Brazy, kiedy się jakieś grzyby trafią, to Andrzej zarządza robienie pierogów, dziecka dopingują i pomagają, więc też szybko idzie. A w domu rzadko mi się chce, chociaż ruskie uwielbiam. Za to jeżeli już się zmobilizujemy, to od razu więcej i do zamrożenia. Wtedy rzeczywiście układamy na specjalnej półeczce w zamrażarce i mrozimy surowe. Na szczęście nie przeszkadza mi też smak gotowanych ponownie, wcześniej mrożonych po gotowaniu. Może dlatego, że są al dente przed mrożeniem i wcale się nie rozdziamgują po ponownym gotowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jestem ... czytam i się uśmiecham ....

 

... najbardziej ubawiło mnie zjedzenie przez Brazę kawałka maowca i pochłonięcie przez Tarcię 1.5 kg karpia ....i przez jej Mamę resztę (nie wiem i nie chcę zakładać ile karp ważył w całości ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasiakał, nasiąkał, nasiekał, nasikał?

 

.... z nasikiem na ostatni ;)

 

Gwoździk się czepia literówek, a tu proszę...sam został przyłapany :p

 

... chylę czoła Agduś ... zazwyczaj dbam o literki ;(

 

... Baby - jeszcze Cię złapię ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zdrowia w Nowym Roku, uśmiechu, łaskawości losu.

Niech spełnione marzenia dadzą dużo radości,

niech zamierzenia się realizują, a chęci do nowych wyzwań przybywa.

Wartość miłości, przyjaźni, empatii niech pozostanie wartościami największymi,

a dobre, wzajemne relacje międzyludzkie dostarczą satysfakcji i siły do walki z przeciwnościami losu.

WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE I NAJPIĘKNIEJSZE W NOWYM ROKU

 

 

życzy tola

 

http://blog.ekarteczki.pl/wp-content/uploads/2012/12/4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...