Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy listwę z korka do łączenia płytek i paneli kupię w sklepie typu Castorama? :p

 

tyle ze ten korek w casto jest bardzo rzadki i łamliwy...lepiej kup w jakims sklepie parkieciarskim korek gesty o szer 5mm z domu korkowego

 

Powiadasz? Dobrze wiedzieć.

I jeszcze - to się na klej montuje, tak? :oops:

 

mozna tym amym klejem co parkiet badz tez klejem montazowym..badz wikolem..jak beda montowac..to musza go docisnac parkietem(deska)..i od czoła tez lekko podkleic aby nie chadzał góra dół..i polakierowac owszem..bezwarunkowo..bo w innym przypadku szybko szczernieje..:)

 

Potwierdzam korek lepiej kupić w jakimś sklepie parkieciarskim niż w castoramie choć ten w płynie też niczego sobie, tylko koniecznie trzeba go polakierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rozumiem - u mnie więc będzie podłoga pływająca

Przykro mi, ale nie znam sposobu łączenia podłogi pływającej z płytkami bez zastosowania listew maskujących pracę podłogi. Wszelkie rozwiązania z korkiem czy fugą elastyczną nie mają trwałego zastosowania ze względu na znaczne przesunięcia materiałów drewnianych lub drewnopochodnych z tytułu ich kurczliwości. Proponuję klasyczne łączenia /listwy maskujące/ polecane przez producentów takich podłóg. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja połączyłem u siebie w domu płytki z podłogą w ten sposób:

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/skJw9gDPgkuEHPDQeSXUDA?feat=directlink

(podłoga w systemie klejonym)

Można było jeszcze użyć korka na łączeniu, ale wtedy nie wiedziałem o tej metodzie.

Pozdrawiam

Ciekawy sposób połączenia drewna z ceramiką. Przy takim układzie desek / równoległy do linii łączenia/ w pewnych sytuacjach wskazane byłoby zastosowanie wkładki korkowej. To rozwiązanie może mieć, jak zauważyłeś zastosowanie tylko w przypadku podłóg klejonych do posadzki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podlogę pływającą z paneli, i na połączeniu z płytkami mam na razie po prostu małą szparę (2-3 mm). Miała być tam wpuszczona fga z silikonu elastycznego, ale jesze tego nie zrobilismy, więc jest po prostu szpara, która zupełnie nie jest zauważalna. Z kolei moja siostra oraz znajomi mają podogę z deski barlineckiej, i też ma połączenie z płytkami bezlistwowe, pomiędzy deskami a płytkami jest korek elastyczny 5 mm. Nic się nie dzieje, nic się nadmiernie nie kurczy, jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podlogę pływającą z paneli, i na połączeniu z płytkami mam na razie po prostu małą szparę (2-3 mm). Miała być tam wpuszczona fga z silikonu elastycznego, ale jesze tego nie zrobilismy, więc jest po prostu szpara, która zupełnie nie jest zauważalna. Z kolei moja siostra oraz znajomi mają podogę z deski barlineckiej, i też ma połączenie z płytkami bezlistwowe, pomiędzy deskami a płytkami jest korek elastyczny 5 mm. Nic się nie dzieje, nic się nadmiernie nie kurczy, jest ok.

Podając właściwe moim zdaniem rozwiązania techniczne, odnoszę się do najtrudniejszych sytuacji z jakimi dane rozwiązanie może się spotkać w trakcie użytkowania. Czy taka sytuacja w Twoim przypadku już miała miejsce? Na pewno jeszcze nie i oby tak było dalej, tym bardziej, że otwarta 2-3 milimetrowa szczelina przy mniejszych powierzchniach w zupełności wystarcza.

 

PS. Gdybyś miała do wyboru samochód z poduszkami czy bez, to który byś wybrała??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam - z pewnością temat był już poruszany ale nie znalazłam odpowiedzi .

Otóż pytanie brzmi - jak połączyc panele podłogowe z płytkami tak aby nie stosowac żadnych listew ? prosze o pomoc.

 

Na stronie Pianomat można znaleźć

http://www.sklep.b-a-c.com.pl/p84,korek-plynny-500ml.html

korek płynny - niektórzy na formu go stosowali i są zadowoleni więc chyba jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
a ja się zastanawian w takim razie co polożyć pierwsze, aby to się zgrało i było równo

deskę podłogową/parkiet, czy płytki,

a może najpierw to co jest wyższe aby to niższe można było do wyższego dopasować;

a jak wy ten problem rozwiązaliście, aby zachować ten sam poziom:

 

Okładzina drewniana ma wysokość 16mm lub 22mm . Płytki 8mm do 12mm .

Jeżeli poziom wylewek jest wszedzie taki sam , to najprostsza opcja jest zastosowanie 16mm grubości drewna . To tak w duzym uproszczeniu , bo płytki z kamienia naturalnego moga miec np.20mm grubości a i kleje do przyklejenia płytek sa cienko i grubowarstwowe . Mozna rowniez zastosowac różnicowanie poziomów wylewki na przykład tak , aby zrównać poziom okładziny drewnianej 22mm z płytką 8mm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawian w takim razie co polożyć pierwsze, aby to się zgrało i było równo

deskę podłogową/parkiet, czy płytki,

a może najpierw to co jest wyższe aby to niższe można było do wyższego dopasować;

a jak wy ten problem rozwiązaliście, aby zachować ten sam poziom:

 

nam powiedzieli że najpierw płytki żeby przy ich cięciu nie naruszyć parkietu.. ale glazurnik musi wiedzieć do jakiej wysokości ma równać a to ci powie parkieciarz- wysokośc kleju + grubość parkietu. z tą wiedzą glazurnik przystępuje do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawian w takim razie co polożyć pierwsze, aby to się zgrało i było równo

deskę podłogową/parkiet, czy płytki,

a może najpierw to co jest wyższe aby to niższe można było do wyższego dopasować;

a jak wy ten problem rozwiązaliście, aby zachować ten sam poziom:

 

nam powiedzieli że najpierw płytki żeby przy ich cięciu nie naruszyć parkietu.. ale glazurnik musi wiedzieć do jakiej wysokości ma równać a to ci powie parkieciarz- wysokośc kleju + grubość parkietu. z tą wiedzą glazurnik przystępuje do pracy :)

 

Pierwsze płytki. U mnie żeby było równo różnicę między gresem a panelami gr 14mm, wyrównaliśmy klejem grubowarstwowym Terranovy (można go kłaść chyba do 1,5cm) Kafelkowy miał panel na wzór i do niego układał gres. Potem ekipa parkieciarzy układała deski. Na szczęście, miałam dobrego kafelkowego :D i wszystko wyszło równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam i mam pytanie ... jak polaczyc kafle z panelami tak zeby nie bylo widac laczenia?

Znalazlam kilka fotek w necie ale ni jak niemoge sobie tego wyobrazic...

 

 

http://i3.fmix.pl/fmi1715/8d6220cd000127494b72a0e8/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi1718/7b2fa851000276274b72a0e5/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi2148/5c4f3dd50003a6cb4b72a0ee/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...