Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ew ka a co to za listwa tzn z jakiego tworzywa wygląda ładnie chociaż trochę za małe to zbliżenie :(

to jakaś złota listwa kupiona w sklepie z płytkami ( dł .jakieś 2 m) w kształcie litery T .Zbliżenie może nie za dobre ale listwy praktycznie nie widać bo l upodobniła się do kolory parkietu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak wykończyć połączenie gresu z podłogą z desek drewnianych i nie stosować żadnych listewek maskujących?

Napisz więcej. :o

1. Co to za drewno?

2. Jak długie łączenie gresu z parkietem?

3. Jak drewno jest położone w stosunku do planowanego łączenia (wzdłuż, w poprzek czy po skosie)?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno położone w stosunku do kamienia tak jak u Rezi można połączyć bezpośrednio z płytkami. Jedyny warunek: łączenie nie może być dłuższe niż 150 cm... .

 

P.S.

Można również na łączeniu zastosować listwę metalową (takie przewócone L). Wtedy wystający kawałek metalu da dobre prowadzenie szlifierce do dokładnego wyszlifowania parkietu... . :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
nie podoba mi się łączenie drewna z płytkami listwami metalowymi.czy znacie inne sposoby, słyszałam coś o korku, ale nie znam szczegółów?

Witam

Jak wygląda wykończenie korkiem to niestety nie wiem .

Ja bym polecał listwy drewniane podobne do tych co używa się do wykończenia przy podłogach laminowanych.

Listwy takie można kupić w sklepach z podłogami lub zamówić u stolarza.

Ewentualnie do wykończenia polecam listwy z tworzywa sztucznego (guma) którymi można wykańczać krzywoloniowe połączenia podłogi drewnianej z innymi

A to fotka listwy z tworzywa

 

http://images4.fotosik.pl/135/603e6e04ccc82eeamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi się łączenie drewna z płytkami listwami metalowymi.czy znacie inne sposoby, słyszałam coś o korku, ale nie znam szczegółów?

Podłogi pływającej (a tak kładzimy deskę barlinecką) nie wykańczamy dylatacjami korkowymi - każda dylatacja tej podłogi musi być przykryta listwą (z tworzywa/drewna/metalu).

 

P.S.

Chyba, że kleisz swoją deskę na stałe do podłoża, to możesz pokusić się o dylatacje korkowe. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogi pływającej (a tak kładzimy deskę barlinecką) nie wykańczamy dylatacjami korkowymi - każda dylatacja tej podłogi musi być przykryta listwą (z tworzywa/drewna/metalu).

 

P.S.

Chyba, że kleisz swoją deskę na stałe do podłoża, to możesz pokusić się o dylatacje korkowe. :roll:

 

A dlaczego? Czy korek, pomimo swojej pewnej elastyczności już za bardzo ogranicza ewentualny ruch takiej podłogi? Przecież tak naprawdę taka podłoga i tak nie "jeździ" od ściany do ściany tak jak jej pozwalaja dylatacje. Myślałem, że dylatacje pozostawia się dla umożliwienia rozszerzania i kurczenia sie dużej powierzchni pod wpływem zmian temperatury i wilgotności - naprawde korek na to nie pozwoli? Bo szczerze mówiąc to pierwsze rozwiązanie które mi się spodobało :cry: W mieszkaniu mam od 5 lat połączenie paneli w pokoju z płytkami w kuchni przykryte taką listwą maskującą i brud zbierający się z obu stron tej listwy jest dobijający.... :evil: Miałem nadzieję, że znalazłem lepsze rozwiązanie (korek...) :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek przy podłogach pływających nie sprawdzi się z 2 powodów:

1. Praca podłogi. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak zapracuje podłoga. :o Jako, że podłoga pływająca pracuje jako jeden element, cały skurcz/rozszerzanie następuje na dylatacjach. Przy rozszerzaniu: jeżeli będzie opór podłoga lekko oprze się w tym miejscu a większą pracę wykona z drugiej strony. Przy skurczu: opór jest nieisototny: z każdej strony podłoga skurczy się w podobnym stopniu. Przy dylatacji uzyskamy szczelinę, w której dosyć szybko zgromadzimy brud. :(

2. Surowy korek - doskonale gromadzi brud. Aby był estetycznym wykończeniem należy go przeszlifować i zalakierować. Wyobraź sobie jak to zrobić (korek ma szerokość 4-10 mm) gdy z jednej strony masz lakierowane drewno a z drugiej ceramikę??? :o

 

Reasumujac:

Każdy jest kowalem swego losu. :wink: Chcesz mieć korek - to go sobie montuj. :D Zawsze później możesz go wydłubać i zastosować w tym miejscu zwykłą listwę maskującą. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastosowałam korek na wszystkich łączeniach deski barlineckiej z ceramiką, a także innym drewnem.

Nie chce zapeszać, przez 6 miesiecy sie to sprawdziło- zobaczymy jak bedzie zimą.

Polakierować mozna łatwo- wystarczy przykleić taśmę ochronna na ceramike i na deskę, pozostawiając wąską szczelina, która ma być polakierowana.

Na zdjęciu pokazuję połączenie deski ze schodami

http://stefanw.webpark.pl/korek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boorg

Nie pocieszyłeś mnie.... :cry:

Ale masz rację, że co kto lubi :wink: więc może jednak spróbuję. :roll: Ciekawe o ile faktycznie rozszerza/kurczy się taka podłoga w ciągu roku, bo w końcu staramy się utrzymywać w miarę stałą temperaturę we wnętrzach, z wilgotnościa gorzej bo trudniej.

Tak sobie myślę, że teraz moja podłoga tak naprawdę też nie ma nieograniczonego ruchu, bo jak stoi na niej okrutnie ciężki narożnik to raczej rozszerza się w drugą stronę.

No i interesuje mnie, jak pracuje podłoga przyklejona do podłoża? Przecież jej współczynnik rozszerzalności sie nie zmienił? Tyle, że została przytwierdzona siłowo wszędzie....

Zajmujesz się tym chyba zawodowo? Spotkałeś się z uszkodzeniem takiej podłogi przez zastosowanie korka lub innego wynalazku ograniczającego jej ruch z jednej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wkleję Wam zdjęcia korkowego połączenia płytek i parkietu, oraz również wypełnienia dylatacji pomiędzy pokojami.

 

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/korek.jpg

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/korek2.jpg

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/korek3.jpg

 

Jesli kolory sa zbliżone do korka to naprawdę nic nie widać. Te zdjecia robiłam z duuzym przybliżeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fabryka wnętrz

korek do tego celu nadaje się doskonale, jest plastyczny więc nawet przy pracy podłogi drewnianej układa się do różnej szerokości szpar

trochę fotek z takim łączeniem znajdziecie w adresie poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...