Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Mam dylemat jaką listwą połączyć te dwie powierzachnie - estetycznie rzecz biorąc wolał bym takie cienkie szerokości chyba nieco ponad 1cm, one są chyba wklejane, ale nie wiem czy wyjładzina nie będzie spod takiej listwy wyłazić? czy trzeba szerszą np. 3 cm zaokrągloną (która na marginesie dużo mniej mi się podoba)? a jeśli tak, to czy lepsza kolor aluminium, czy drewna? może drewno lapiej się komp[onuje z pamelami, ale czy nie będzie się szybko scierać? prosze o porade.

Jeden koles w sklepie powiedział mni że jeśli jest choć minimalna różnica poziomów między powierzchniami (no nie da się ukryć że jest - pare milimetrów) to trzeba taką szeroką 4,5 cm dostosowaną do łączenia takich spadów... to już w ogóle najgorsza opcja jak dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka listwa, która minimalnie wystaje ponad posadzkę, w dodatku jest płaska nie wyokrąglona czy załamana. Niestety, jest dosyć droga (150cm - ok 50zł sztuka). Ma nietypowy system mocowania, na takie plastikowe kołeczki, bez wkrętów, a montaż jest niewidoczny. Wygląda tak, ale nie wiem czy nadaje się do styku z długowłosą wykładziną.

http://images25.fotosik.pl/64/5bd40b3cd8a6869cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

tak powiedział mi mój fachowiec od gresów. W cześci salonowej chcę miec podłoge drewnianą a pozostałą - kafelki. Pan powiedział mi żebym częśc drewnianą położyła na klej, wtedy mu łatwiej połączyc z gresem. Czy to prawda ? Gdy powidziałam tak w sklepie to wzbudziło zdziwienie.

A tak w ogółe to gdzie kupic ładne deski na podłoge w kolorze ciemnym?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy łączeniu różnych materiałów na podłogę musisz pamiętać, że będą miały różną grubość. W zależności od rodzaju podłogi drewnianej jaką wybierzesz jej grubość może wahać się od 10 mm do 22 mm (a nawet więcej). Gres z reguły nie przekracza 10 mm (o ile wiem). I dlatego trzeba dostosowywać wylewkę do rodzaju podłoża, z reguły w kuchni trzeba wylewać dodatkowo.

 

Kładzenie podłogi "na pływająco" dodatkowo zwiększa jej wysokość. Może Twojemu fachowcowi o to chodziło? Ja innych powodów nie widzę...

 

W Szczecinie pojedź do sklepu "Barwy Drewna" na Santocką, numer bodajże 41. Niezły wybór podłóg i sprzedawca sympatyczny :)

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powiedział mi mój fachowiec od gresów. W cześci salonowej chcę miec podłoge drewnianą a pozostałą - kafelki. Pan powiedział mi żebym częśc drewnianą położyła na klej, wtedy mu łatwiej połączyc z gresem...

A czy pan gresiarz (a może gresownik) nie wpadł czasem na pomysł, że kolejność prac nakazuje aby on najpierw położył glazury/terakoty a jak wszystko powysycha, to Ty dopiero wtedy położysz drewno. :o

Pierwsza rzecz jaką musisz wiedzieć, to grubość podłogi drewnianej jaką będziesz układać. Na taką samą wysokość musimy ułożyć płytki aby przejście było wykonane na jednym poziomie.

Druga rzecz jaką musisz wiedzieć, to sposób połączenia podłóg. Możemy to zrobić przy pomocy korka, listwy maskującej (szer. 10-50 mm) metalowej lub drewnianej a w ostateczności przykryć dywanem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Najpierw ułożone płytki gresowe , potem w trakcie układania parkietu , parkieciarz włożył około 1 cm pas korka na styk z płytkami i do tego korka dojechał parkietem / korek jak i parkiet klejony do podłoża /. Potem korek razem z parkietem zeszlifowany i polakierowany.

Fotek niestety teraz nie mam :(

Ale to jest klasyczny sposób łączenia ceramiki i parkietu - każdy parkieciarz go zna i stosuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi mój fachowiec to na połączeniu gresu z panelami musi być listwa, która zakryje szczeline. W przypadku paneli musi być dylatacja, żeby podłoga miała jak pracować. Z parkietem jest inaczej więc nie możesz się tym sugerować ( tam takiej szczeliny nie ma, więc można dać na styk).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi mój fachowiec to na połączeniu gresu z panelami musi być listwa, która zakryje szczeline. W przypadku paneli musi być dylatacja, żeby podłoga miała jak pracować. Z parkietem jest inaczej więc nie możesz się tym sugerować ( tam takiej szczeliny nie ma, więc można dać na styk).

 

Potwierdzam, dla parkietu nawet nie ma potrzeby aż tak dużej dylatacji. W zasadzie to zależy od powierzchni parkietu. Przy 20m2 wystarczy 2mm.

Dla paneli trzeba stosować listwę maskującą, bo inaczej będzie szpara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gres-parkiet z korkiem dylatacyjnym.

W miejscu, gdzie wyszła różnica poziomów (parkiet jest stary i był nierówno położony) dałam korek podwójnie i jest ścięty pod lekkim kątem :wink:

Nie cierpię tych listew łączących :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...