Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ad. 1. Nie mam pojęcia, jak się ma fuga do drewna/paneli itp, ale czarno to widzę :roll:

ad. 2. Mi wstawiali po ułożeniu gresu (parkiet już był). Korek ma grubość chyba 5 mm (mogę to sprawdzić wieczorem). Więc szpary mniej więcej tej grubości. Tam gdzie dałam podwójny korek, tam była podwójna odległość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego nie powiem, bo szczerze mówiąc nawet się nie przyjrzałam :-? A teraz wszystko jest zasłonięte do malowania. Zresztą "fachowiec" tylko miał go wetknąć i przyciąć - sama sobie będę to potem doszlifowywać, żeby było jak najlepiej :wink: Zresztą ten podwójny jest tylko w drzwiach do łazienki, więc i tak będzie raczej zasłonięty. O ile dobrze jest wymierzone miejsce łączenia :roll: :wink:

 

Tam gdzie jest pojedynczy jest na pewno dobrze. Zresztą widywałam to już "u ludzi" i chyba nie ma bardziej neutralnego połączenia.

Złote listwy - brrr :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w końcu nie dał tych złotych listew.

Także proszę o pomoc w doborze. Mam też problem przy kominku. Dał ćwierćwałek, ale tak nie może zostać. Sami zobaczcie i poradźcie co tu dać:

http://images32.fotosik.pl/76/ed2c3e227064b58emed.jpg

 

A tu newralgiczne punkty.

Połączenie z gresem w kuchni:

http://images25.fotosik.pl/124/b35846c04eae713emed.jpg

 

i dyletacja na otwartej przestrzeni, która mnie bardzo boli, bo przecina mi tą przestrzeń:

http://images25.fotosik.pl/124/04629eb92fd87fb3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mika31, a po co w ogóle tu jest ta dylatacja? Nie dało się ułożyć w sposób ciągły?

http://images25.fotosik.pl/124/04629eb92fd87fb3med.jpg

 

Jaszczurko, bardzo ładnie Ci wyszło to połączenie. Wręcz podkreśla urodę płytek i paneli - ślicznie :D Rzeczywiście teraz już są te listwy w różnych kolorach, można dobrać do podłogi.

 

Faktycznie z podłogą pływającą nie miałam do czynienia, więc nie wiem, jak korek się ma do niej. Z mojego doświadczenia - jak listwy, to lepsze te metalowe. Mam w biurze metalowe i plastikowe i niestety te plastiki są mało wytrzymałe :-?

 

Natomiast na pewno widziałam panele (może były klejone - nie wiem, spróbuję się dowiedzieć) z gresem połączone korkiem (mieszkałam w tym mieszkaniu przez chwilę). Nie rozumiem dlaczego panele mają być za cienkie - ja kupowałam do siebie korek w płachcie 100cmx50cm (płachta 20 zł) i ta płachta była wkładana pionowo w przygotowane dylatacje i docinana na odpowiednią "wysokość", ponieważ u mnie tylko 3 pary drzwi mają takie łączenie, to została prawie cała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to metalowa listwa, w kolorze paneli...jakoś po 30pare zł 2,5m/b. ma nawet usłojenie jak drewno.Dla mnie jest OK

 

jaszcurko ja równiez będę miał deskę merbau i zastanawiam się nad listwą - Twoja wygląda bardzo ładnie. Podałaś już zakres cenowy, ale może napisz jeszcze gdzie kupiłaś, ewentualni eproducent.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Może kit do parkietów :roll: Występuje w tubach :wink: "do połączeń, krawędzi i szczelin między parkietem a ścianą, elastyczny, można szlifować, malować i lakierować". Jest w różnych kolorkach. Stolarze właśnie mi tubę zostawili :roll: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...