Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie :)

Ze względu na przeciągający się remont nie zaglądałam tu ostatnio

Moje płytki są już położone co do paneli nie mogę się zdecydować na kolor więc listwa czeka Nie wiem jak się wkleja tutaj zdjęcia ale może coś mi się uda wrzucić

Pozdrawiam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć

 

Mam w planach wyburzenie drzwi salon-korytarz. Na korytarzu mam jasne płytki 33x33 (jasny beż też fuga). W salonie chcę położyć deskę barlinecką classic dąb biały. Nie chcę używać listwy na łączeniu deski z płytkami. Problemem jest to że płytki już są położone. Płytka ma 9-10mmm a deska 15mm + ok 3mm podkładu.

 

Ma ktoś pomysł - patent na sensowne połączenie ???

 

pozdr

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dylemat co zastosowac na polaczenie ale ostatecznie zdecydowałem sie na profil "T" szer 13mm i przykleiłem go na elastyczny klej montazowy patex. trzyma extra,mało co listwa wystaje ponad panel i wyglada bardzo estetycznie.

Mam nadzieje ze zima nic sie z tym nie stanie jak zaczne grzac i klej bedzie na tyle elastyczny ze pracujacy panel wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz do zniwelowania/zamaskowania jakieś 8mm wysokości. Jeżeli nie chcesz standardowej listwy maskującej to może jakiś ćwierćwałek tam dać.

 

"cwierćwałek" a coź to ??? i jak to wygląda?

 

Dodam ze deska ma wchodzić (marzymy z żoną ze sie uda) na szerokości 105 cm - 30 cm w korytarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę w salonie położyć gres i na niewielkim kawałku (powiedzmy 3x2m) wstawić panele drewniane. Paneli nie chciałabym przyklejać tylko ułożyć normalne (np na korku) a w miejsce łączenia z gresem nie chcę dawać żadnych listew. W przypadku parkietu sprawa jest prosta bo można te łączenia wypełnić korkiem w płynie, czy jednak takie rozwiązanie w sytuacji gdzie nie mam przyklejonych desek do podłogi (tylko tzw podłogę pływającę) mogę zastosować? Czy ktoś ma pomysł jak to wykonać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przedstawiciel firmy, która produkuje korek natryskowy podpowiedział mi, że korek ten powinien przylegać jedynie do terakoty i paneli. w szczelinę można położyć np kartkę po to by nie przylegał od do podłoża. Taki sposób ma poprawić zalety korka. Chyba spróbuję gdyż ja mam łączenie w zygzak i nie wiem czy jakaś listwa zda egzamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...