Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja u siebie mam rowno - dzieki parkietowi i polozeniu plytek. W zasadzie to mam deski parkietowe, ktore chyba ogolnie sa ciensze niz parkiet. A do tego specjalisci od plytek utrzymali odpowiedni poziom klejem;) oczywiscie w granicach rozsadku.

Ale jezeli masz normalny parkiet, o grubosci ktora podajesz, to ja bym z wylewka kombinowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam płytki niżej, ale tak miało być, płytki są przy balkonie i mają na nich zostać śmieci.. Takl czy inaczej, trzeba to połączyć jakąś listwą. Jak ona ma wyglądać? Ma jakiś specjalny kształt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie sobie z połączeniem płytek

z parkietem jeśli chodzi o wysokość. Parkiet z

tego co wiem ok 20-22 mm. Płytka jest

dużo niższa.

Czy wcześniej trzeba prygotować odpowiednio

wylewki ?

 

Pozdrawiam

Voyt

 

Masz parkiet 22mm. Płytka na podłogę ma od 8-12mm.

Aby utrzymać poziom musisz pod płytki zrobić wylewkę masy samorozlewnej lub uzyć kleju pod płytki miedzy 10 a 14 milimetrów. Mapei ma taki klej, który można stosować grubowarstwowo. Efekt dużo lepszy niż wyrównywanie poziomów listwami kryjącymi. Między parkiet a płytki wstawić korek jako dylatację.

______________________________________________

vanitas vanitatum et omnia vanitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Masz parkiet 22mm. Płytka na podłogę ma od 8-12mm.

Aby utrzymać poziom musisz pod płytki zrobić wylewkę masy samorozlewnej lub uzyć kleju pod płytki miedzy 10 a 14 milimetrów. Mapei ma taki klej, który można stosować grubowarstwowo. Efekt dużo lepszy niż wyrównywanie poziomów listwami kryjącymi. Między parkiet a płytki wstawić korek jako dylatację.

 

No tak - proponujesz najdroższe rozwiązanie - policz ile będzie kosztował klej w warstwie 10 - 15mm x ilość metrów na wyrównanie poziomów - tak samo dodatkowa wylewka wyrównująca ...

A dlaczego od razu nie zrobić pożądanej różnicy poziomów w wylewkach ?? - rozwiązanie najtańsze i najlepsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - proponujesz najdroższe rozwiązanie - policz ile będzie kosztował klej w warstwie 10 - 15mm x ilość metrów na wyrównanie poziomów - tak samo dodatkowa wylewka wyrównująca ...

A dlaczego od razu nie zrobić pożądanej różnicy poziomów w wylewkach ?? - rozwiązanie najtańsze i najlepsze .

Hmmm ja niby wszystko przewidziałem kazałem obniżyć poziom tam gdzie będzie parkiet wzlędem miejsca gdzie będą płytki.

Teraz płytki położone, przychodzi na konsultację parkieciarz a ja mu że chcę parkiet marbau no i.... zastrzelił mnie stwierdzeniem że ma grubość 16 mm. Teraz płytki wychodzą za wysoko :(

Muszę pod parkiet coś podłożyć o jakieś 10 mm. Pewnie będzie OSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podobnie szykowaliśmy się na parkiet 22 mm i stosownie do tego położyli nam płytki, a później spodobała się nam przemysłówka wenge którą spotkać można było tylko w grubości 10 mm i też szły OSB na spód :)

Odczuwacie jakoś te płyty osb? Są wady tego rozwiązania czy jeden piernik - beton czy płyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Masz parkiet 22mm. Płytka na podłogę ma od 8-12mm.

Aby utrzymać poziom musisz pod płytki zrobić wylewkę masy samorozlewnej lub uzyć kleju pod płytki miedzy 10 a 14 milimetrów. Mapei ma taki klej, który można stosować grubowarstwowo. Efekt dużo lepszy niż wyrównywanie poziomów listwami kryjącymi. Między parkiet a płytki wstawić korek jako dylatację.

 

No tak - proponujesz najdroższe rozwiązanie - policz ile będzie kosztował klej w warstwie 10 - 15mm x ilość metrów na wyrównanie poziomów - tak samo dodatkowa wylewka wyrównująca ...

A dlaczego od razu nie zrobić pożądanej różnicy poziomów w wylewkach ?? - rozwiązanie najtańsze i najlepsze .

 

skąd mam wiedzić czy krtoś ma pieniądze na takie czy inne rozwiązanie?

Żadnych wylewek , żadnych klejów pod kafelki o takiej grubości (12mm) bo to kosztuje!!!

Można najtańszym sposobem zastować listwę maskującą różnicę poziomów od 0-25mm koszt około 30 zł. Wygląda szkaradnie, tworzy próg wprawdzie łagodny ale listwa ma szerokość około 35mm.

_________________________________________________

vanitas vanitatum et omnia vanitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - proponujesz najdroższe rozwiązanie - policz ile będzie kosztował klej w warstwie 10 - 15mm x ilość metrów na wyrównanie poziomów - tak samo dodatkowa wylewka wyrównująca ...

A dlaczego od razu nie zrobić pożądanej różnicy poziomów w wylewkach ?? - rozwiązanie najtańsze i najlepsze .

Hmmm ja niby wszystko przewidziałem kazałem obniżyć poziom tam gdzie będzie parkiet wzlędem miejsca gdzie będą płytki.

Teraz płytki położone, przychodzi na konsultację parkieciarz a ja mu że chcę parkiet marbau no i.... zastrzelił mnie stwierdzeniem że ma grubość 16 mm. Teraz płytki wychodzą za wysoko :(

Muszę pod parkiet coś podłożyć o jakieś 10 mm. Pewnie będzie OSB.

 

Przy płytach OSB 10mm (zbyt cieńkie) pod parkiet musisz w naszm klimacie wyjątkowo uważać na stosunek temperatury i wilgotności w pomieszczeniu (20C i 50%) w którym będzie leżał parkiet nawet tak spokojny jak merbau.

Utrzymanie takiego stosunku przez cały rok praktycznie jest niemożliwe.

Proponuję sprawdzenie właściwości mechanicznych podłoża wraz z jego wilgotnością . Przy pozytywnych testach (mistrz parkieciarz powinien o tym wiedzieć) powinno zastosować się masę szpachlową samorozlewną.

Płyta OSB 10mm nie wytrzyma naprężeń wywołanych zmianami wilgotnościowymi zachodzącymi w drewnie w okresie między latem a zimą.

______________________________________________________-

vanitas vanitatum et omnia vanitas

_____________________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzenie właściwości mechanicznych podłoża wraz z jego wilgotnością . Przy pozytywnych testach (mistrz parkieciarz powinien o tym wiedzieć) powinno zastosować się masę szpachlową samorozlewną.

Dziękuję za ostrzeżenie. Co to masa szpachlowa samorozlewna? Rozumiem że w naszym przypadku to najlepsze rozwiązanie?

 

Wiem mogę zapytać parkieciarza, ale po tym co usłyszałem od Ciebie (on twierdzi że OSB 10 mm będzie super) nie mam ochoty go o nic pytać i poszukam innego. Z resztą i tak przestał odbierać telefony umawia się ze mną trzeci tydzień na robotę.

Szlak by trafił z tymi fachowcami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie sobie z połączeniem płytek

z parkietem jeśli chodzi o wysokość. Parkiet z

tego co wiem ok 20-22 mm. Płytka jest

dużo niższa.

Czy wcześniej trzeba prygotować odpowiednio

wylewki ?

zastosowac parkiet 16 mm a pod płytki połozyć grubsza wartwe kleju elastycznego o niskim rozpływie

łaczenie płyta korkowa _ ale nie ta z marketów , jest za miekka lub masa korkowa w kartuszu

poglądowo

http://www.rezulak.pl/dom/gres_wstawki_2.jpg

po wstawieniu deski merbau 16 mm

http://www.rezulak.pl/dom/gres_wstawki_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie sobie z połączeniem płytek

z parkietem jeśli chodzi o wysokość. Parkiet z

tego co wiem ok 20-22 mm. Płytka jest

dużo niższa.

Czy wcześniej trzeba prygotować odpowiednio

wylewki ?

 

Pozdrawiam

Voyt

 

A duzo masz tych plytek,czy juz sa wybrane?

Moze jest mozliwosc zamiany plytek na kamien,a kamien moze byc grubszy i problem zginie.

U nas bylo odwrotnie,panel cienszy od kamienia i kamien byl pocieniany o ponad 0,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie sobie z połączeniem płytek

z parkietem jeśli chodzi o wysokość. Parkiet z

tego co wiem ok 20-22 mm. Płytka jest

dużo niższa.

Czy wcześniej trzeba prygotować odpowiednio

wylewki ?

zastosowac parkiet 16 mm a pod płytki połozyć grubsza wartwe kleju elastycznego o niskim rozpływie

łaczenie płyta korkowa _ ale nie ta z marketów , jest za miekka lub masa korkowa w kartuszu

poglądowo

http://www.rezulak.pl/dom/gres_wstawki_2.jpg

po wstawieniu deski merbau 16 mm

http://www.rezulak.pl/dom/gres_wstawki_5.jpg

 

 

Rezimasz może więcej zdjęć z montażu swojej podłogi. Bo też planuję połączyć drewno z płytkami. A i pytanie nr 2 mam podłogówkę i nie wiem czy bedzie efektywnie wykorzystywana pod deskami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podobnie szykowaliśmy się na parkiet 22 mm i stosownie do tego położyli nam płytki, a później spodobała się nam przemysłówka wenge którą spotkać można było tylko w grubości 10 mm i też szły OSB na spód :)

Odczuwacie jakoś te płyty osb? Są wady tego rozwiązania czy jeden piernik - beton czy płyta?

 

Komletnie nie czuję różnicy między parkietem położonym na osb a parkietem na piętrze klejonym do wylewki mimo iż pakieciarze twierdzili że przy chodzeniu może być trochę inny odgłos.. A co do grubości osb to u nas z tego co pamiętam były 15 i 18mm (krzywa wylewka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapei ma taki klej, który można stosować grubowarstwowo. Efekt dużo lepszy niż wyrównywanie poziomów listwami kryjącymi.

 

jednak się nadaje ?

Wtedy chodziło o ogrzewanie podłogowe!!! A to ogromna różnica!!!

_____________________________________

vanitas vanitatum et omnia vanitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...