Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak radzicie sobie z połączeniem płytek

z parkietem jeśli chodzi o wysokość. Parkiet z

tego co wiem ok 20-22 mm. Płytka jest

dużo niższa.

Czy wcześniej trzeba prygotować odpowiednio

wylewki ?

zastosowac parkiet 16 mm a pod płytki połozyć grubsza wartwe kleju elastycznego o niskim rozpływie

łaczenie płyta korkowa _ ale nie ta z marketów , jest za miekka lub masa korkowa w kartuszu

poglądowo

http://www.rezulak.pl/dom/gres_wstawki_2.jpg

po wstawieniu deski merbau 16 mm

http://www.rezulak.pl/dom/gres_wstawki_5.jpg

 

Rezi - mam pytanie - czym będą wykończone panele przy filarach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystaj ...........a nie zaczynać non stop od nowa z podobnymi postami...

 

Patrze facet geniusz z Ciebie.

 

Przepraszam że musiałeś się zniżyć do mojego poziomu...........

 

Tylko te Twoje rady jakieś ogólnikowe, a w zasadzie to ich brak.......czyżby to brak wiedzy??

 

Sprawa ma się tak, że naprawdę było chyba prawie wszystko a przynajmniej bardzo dużo na temat drewna na ogrzewaniu podłogowym napisane.

Również przeze mnie i to obszernie chyba w kwietniu.

Aby nie pisać ciągle tego samego poleciłem stronkę.

Po jej przeczytaniu powinieneś się zgłosić z wątpliwościami i pytaniami. Napewno otrzymasz wyczerpującą informację tak jak poprzednicy.

Drewno na ogrzewaniu podłogowym to bardzo delikatny temat i aby go rozwiązać z korzyścią dla inwestora trzeba wykazać się dużą wiedzą nie tylko w tym zakresie przez parkieciarza. Taką wiedzę ma ghost34.Wiele razy to zauważyłem gdy udzielał porad forumowiczom.

Jeżeli interesuje Cię ta sprawa nadal to przedstaw swoje wątpliwości.

_______________________________________________

vanitas vanitatum et omnia vanitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rezi - mam pytanie - czym będą wykończone panele przy filarach ?

 

do tej pory szukam dobrego wykonawcę opasek z drewna

jak na razie 2 poległo więc na jakis czas odpuściłem temat

ale szukam i tutaj może ktoś mi pomoże z jakim namiarem ( 2 x opaska z merbau średn ok. 340 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam panele łączone z kaflami listwa aluminiową w kolorze paneli czyli merbau, przyklejaliśmy klejem montażowym, ale..heheh zaczeły sie ruszac po jakimś czasie i moj mąż-mechanik, przyniósł z warsztatu klej do montażu szyb samochodowych, czarne dziadostwo ale jak trzyma!!! łomem nie oderwiesz! :lol: :D Polecam :lol: :lol: Nadmienie ,że mam ogrzewanie podłogowe i nic sie nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
miałem dylemat co zastosowac na polaczenie ale ostatecznie zdecydowałem sie na profil "T" szer 13mm i przykleiłem go na elastyczny klej montazowy patex. trzyma extra,mało co listwa wystaje ponad panel i wyglada bardzo estetycznie.

Mam nadzieje ze zima nic sie z tym nie stanie jak zaczne grzac i klej bedzie na tyle elastyczny ze pracujacy panel wytrzyma.[/

 

 

Myślę że listwa o szerokośći tylko 13 mm jest za wąska , pracująca podłoga panelowa wysunie się z pod listwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi po co te wszystkie listwologie i korkoznawstwo? Żeby sobie podłogę oszpecić? Żeby się codziennie potykać? A może żeby wykonawca więcej policzył?

 

Mój sposób: zostawić szczeliny ok 5 mm z równymi krawędziami. Wypełnić silikonem albo Sikaflexem (dla szczególnie wyuzdanych). Kolor do wyboru. Można "pokonać" różnicę poziomu do 5 mm. Przed silikonowaniem obydwie krawędzie okleić taśmą, nakładać szpachelką mocno ściągając nadmiar. Zerwać taśmy od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi po co te wszystkie listwologie i korkoznawstwo? Żeby sobie podłogę oszpecić? Żeby się codziennie potykać? A może żeby wykonawca więcej policzył?

 

Mój sposób: zostawić szczeliny ok 5 mm z równymi krawędziami. Wypełnić silikonem albo Sikaflexem (dla szczególnie wyuzdanych). Kolor do wyboru. Można "pokonać" różnicę poziomu do 5 mm. Przed silikonowaniem obydwie krawędzie okleić taśmą, nakładać szpachelką mocno ściągając nadmiar. Zerwać taśmy od razu.

 

duży błąd !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze inny problem - moi "fahofcy" tak się postarali, że mam różnicę pomiędzy terakotą a .... terakotą :evil:

Wchodząc z przedpokoju do dużego pokoju, z WC do tego samego pokoju, czy ze spiżarni do kuchni mam piękny +/- 1 centymetrowy próg :cry:

Czy w moim przypadku zostaje tylko ta obrzydliwa aluminiowa listwa?

czekam na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na temat ostatniego postu ale chce pokazać łaczenie silikonem w kolorem szarym, a wiec takim jak fugi kafli. PO lekturze wątków nt łączenia tego typu podłóg chciałam aby było łączenie korkowe ale z rozmowy z fachowcami wyczułam że albo zrobią silikonem albo zostanę sama z problemem więc zgodziłam się bo nie będę wzywac nowego fachowca aby mi jakis korek położył. Wydaje mi się że nie jest najgorzej, a jak będzie wyglądac za parę lat to zobaczymy.

 

http://images50.fotosik.pl/7/45ace98934b60060m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...