Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja zrobiłem inaczej. Wymieszałem biały silikon sanitarny z elastyczną fugą ( proszek ) której używałem do płytek. Okleiłem taśmą malarską krawędź podłogi drewnianej i krawędź ostatniego rzedu płytek. Potem masa, wygładzenie, zerwanie taśm, końcowe wygładzenie palcem maczanym w wodzie z detergentem. Jest git od 5 lat. Nie łapie brudu, nie pęka, wygląda tak jakby połączenia nie było. Łaczyłem deskę jesionową 100x12cm klejoną na Bonie z płytkami ceramicznymi 30x30. To co istotne to odpowiednie ułożenie klepek/desek. Nalezy układać krótszym bokiem równolegle do krawedzi płytek, ze względu na słoje drewno zawsze bardziej pracuje na drugim ( dłuższym boku ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy listwę z korka do łączenia płytek i paneli kupię w sklepie typu Castorama? :p

 

tyle ze ten korek w casto jest bardzo rzadki i łamliwy...lepiej kup w jakims sklepie parkieciarskim korek gesty o szer 5mm z domu korkowego

 

Powiadasz? Dobrze wiedzieć.

I jeszcze - to się na klej montuje, tak? :oops:

 

mozna tym amym klejem co parkiet badz tez klejem montazowym..badz wikolem..jak beda montowac..to musza go docisnac parkietem(deska)..i od czoła tez lekko podkleic aby nie chadzał góra dół..i polakierowac owszem..bezwarunkowo..bo w innym przypadku szybko szczernieje..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie połączenia krzywoliniowe:

gres - parkiet lub gres - parkiet przemysłowy

- pewnie to wyższa szkoła jazdy. Generalnie to jaka jest kolejność prac przy tego typu podłogach najpierw drewno czy gres, czy można to zrobić i tak i tak ?

Najlepiej prace mokre czyli gres, kafle itp a potem drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - mam dylemat - kładę płytki w narożniku kominkowym - wokół są panele. Chciałabym tam dać wąziutką listwę łączącą panele z płytkami, żeby było ładnie, ale wtedy odpada sensowna dylatacja między panelami i płytkami na tym kawałeczku.

Ryzykuję czymś, jak na tym odcinku nie dam dylatacji, jeśli cała reszta paneli ma od ściany centymetrową dylatację? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - mam dylemat - kładę płytki w narożniku kominkowym - wokół są panele. Chciałabym tam dać wąziutką listwę łączącą panele z płytkami, żeby było ładnie, ale wtedy odpada sensowna dylatacja między panelami i płytkami na tym kawałeczku.

Ryzykuję czymś, jak na tym odcinku nie dam dylatacji, jeśli cała reszta paneli ma od ściany centymetrową dylatację? :p

Wąziutkie szyny kryjące mają 10-12mm. Śmiało mozesz zastosować dylatację 7-9mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam, dzisiaj spotkałem sie z podobnym problemem jak każdy z was. Tyle, że ja potrzebuje połączyć panele pływające (szerokość 7mm, 3mm pianka) z gresem 10mm + klei (ok.1,5mm). W podobnym kształcie jak poniżej...

http://images38.fotosik.pl/214/4a7116fe67a8bbbc.jpg

 

 

Jaki sposób łączenia polecacie ?? Zastanawiałem się nad takim:

http://profile.excellent.com.pl/index.php?page=produkty&mm=profile_metalowe&mo=profile_laczace&mp=metalowy_przejsciowy

 

Montaż z silikonem czy jakimś klejem ? POMOCY ! :)

 

Proszę o porady bo juz dostaje do głowy ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką szerokość listy zastosowałaś ?? Ciekawe jak to się bedzię zachowywać za rok albo dwa ? Moze ktos jeszcze ma doswiadczenie ?

 

Wg mojego kafelkarza taka listwa nie zda egzaminu, zaden silikon, czy klej poliuretanowy nie wytrzyma i listwy będą odpadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tu o różnych sposobach łączenia a ja widziałem takie jak łączenie deski warstwowej z gresem na jachcie. Coś jakby czarna guma. Ktoś może podpowiedzieć co to jest i gdzie kupić? Jakiś silikon może ...

 

Przecież wyżej pisałem jak połączyć i czym takie dwie posadzki. Jest to Sika FC 11f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z forumowiczow ma zdjecia polaczenia gresu z podloga drewniana (np deska barliniecka, merbau itp).

 

Interesuje mnie laczenie tych dwoch materialow.Czy stosuje sie jakas listwe?Jesli tak to czy listwa nie jest zbyt ,,wyzywajaca''?

 

Bylabym wdzieczna za wszelkie komentarze i fotki ;)

 

Pozdrawiam

Łączenie ceramiki z podłogą drewnianą najczęściej znajduje się w miejscu widocznym i stanowi o estetyce podłogi. Przy podjęciu decyzji o sposobie połączenia należy kierować się zależnościami technicznymi, eststycznymi oraz trwałością tegoż połączenia.Korek traktować należy materiał mniej trwały względem drewna. W przypadku paneli jak najbardziej właściwy. Wejdż na stronę PARKIETKOMPLEX.EU w poradach znajdziesz 20 przykładowych rozwiązań połączenia dwóch rodzajów podłóg. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...