Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

korek w odcieniu desek. Bardzo precyzyjnie trzeba wykończyć wolne krawędzie desek podłogowych. Świetnie to wygląda jak jest dobrze zrobione.

Uwaga: łączenie na zero grozi problemami w okresie wiosna i jesień. Przewody doprowadzające ciepło do grzejników muszą być prowadzone pod kaflami i to w odległości min 30 cm od łączenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę miała łączenie paneli z gresem przy pomocy listewek w kształcie literki T - listwy na wierzchu są pokryte okleiną drewnopodobną i są bardzo wąziutkie, mało odstające. W weekend zrobię fotkę jak to wygląda i umieszczę w moim dzienniku.

A z szukaniem tych listewek to był koszmar; albo były szerokie, wypukłe listwy nakładane na metalowy łącznik, albo właśnie złote lub srebrne. Na szczęście moim fachowcą udało się kupić idealne listewki, może trochę ciemniejsze niz podłoga, ale mam nadzieję, że nie będą bardzo rzucały się w oczy, ponieważ listwy przypodłogowe też będę miała ciemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które z podanych przez Was rozwiązań nadaje się do połączenia bielonego jesionu z jasnokremowym gresem?

 

chce uniknąć ciemnej obwódki naokoło parkietu. zastanawiałam się nad bieleniem korka albo podbarwieniem korka w płynie ale sama to wymyśliłam a wolałabym jakiś sprawdzony sposób. może ten poliuretan ma jakieś jasne kolory? bo akryl zapewne i owszem tylko czy na pewno jest najlepszą opcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej.

Pochwalę się troszkę.... W LeroinMerlen kupiłem fajne deski lakierowane z merbau, przystosowane do ogrzewania podłogowego. Deska lita, podklejona poprzecznie ponacinaną deską też merbau. Cena o 50% niższa niż za podobną deskę w DLH. Położyłem na klej (pamiętajcie o impregnacie! Spokojnie nadaje się taki, jak pod kafle, np. KNAUF, wcale nie trzeba kupować kosmicznie drogiego impregnatu zalecanego przez producentów klejów). Wstawka między kaflami. Wyszło super. Grzeję już cztery miesiące. Podłoga ciepła, żadnych niespodzianek. Łączenie korek...

Da się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej.

Pochwalę się troszkę.... W LeroinMerlen kupiłem fajne deski lakierowane z merbau, przystosowane do ogrzewania podłogowego. Deska lita, podklejona poprzecznie ponacinaną deską też merbau. Cena o 50% niższa niż za podobną deskę w DLH. Położyłem na klej (pamiętajcie o impregnacie! Spokojnie nadaje się taki, jak pod kafle, np. KNAUF, wcale nie trzeba kupować kosmicznie drogiego impregnatu zalecanego przez producentów klejów). Wstawka między kaflami. Wyszło super. Grzeję już cztery miesiące. Podłoga ciepła, żadnych niespodzianek. Łączenie korek...

Da się ;)

 

Zdecydowanie odradzam manipulowanie przy systemach klejowych przeznaczonych do montażu podłóg z drewna, a w szczególności podłóg drewnianych na podkładach ogrzewanych. Tu grunt pełni funkcję wzmacniającą, uszczelniającą z jednoczesnym zapewnieniem właściwej przyczepności kleju do podłoża. To, że jest super po 4 miesiącach, nie przekłada się na trwałość podłogi, którą ocenia się po kilku latach użytkowania w różnych warunkach mikroklimatycznych. Twoje rozwiązanie należy traktować w kategorii przypadku, nie w kategorii reguły czy zasady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Poleciałem pozorną, być może oszczędnością. Średni koszt impregnatu, a o to chyba chodzi, jest 3-4 razy wyższy niż koszt kleju.

Po innych pracach zostało mnóstwo różnych środków. Kliknę za parę lat i dam znać, czy ta oszczędność była pozorna... Pozdrawiam wszystkich bojowników, bo chyba tak trzeba nas nazwać w dzisiejszych czasach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo kup korek 5 mm szerokosci z domu korkowego poloz po szlifonaiu zabiel..bedzie jasna ladna dylatacja bardzo malo widoczna..badz ilkaflexem bezowym, bialym wypelnij owe dylatacje przeprowadz proby na bezu i bieli zastosuj to co ci bedzie bardziej odpowiadac pozdrawiam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pytanie troche z innej beczki ale w temacie - jak myjecie taką łączoną podłogę - wszystko na raz jednym wiadrem ? mnie sie zdarza obecnie uzywać czasem domestosa do płytek, po panelach tez jadę, ale nie wiem jak drewno zareaguje a takie mam w planach położyć w przyszłym domu-wytrzyma ten domestos ?? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie nie znam ale parkiet i wiadro już są parą z kosmosu a domestos to brzmi już zupełnie odlotowo

 

 

krótkie info ze strony jednego z producentów:

 

 

Czystość podłogi utrzymujemy przez zamiatanie, odkurzanie oraz okresowe przecieranie wilgotną, ale nie mokrą szmatką. Podłogi nie można myć wodą, z tego względu całkowicie zabronione jest stosowanie mopów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Prosze o radę mam do położenia podłogę dębową 21mm i gres polerowany niestety posadzka została wylana na równo, boję się podnosić kafle o wym 60x60 na ogrzewaniu podłogowym więc muszę zastosować listwe łączącą moje pytanie czy jeśli róznica poziomów będzie miała 1 cm to czy będzie to wyczuwalne przy chodzeniu?

 

Są to dwa miejsca hol -salon i salon - kuchnia

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...