Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kliknij w "Gdzie kupić?"...

 

A na temat łączenia gres - panel na FM powiedziano już chyba wszystko, także to, że listwy odeszły do lamusa ;) Żeby nie było - u siebie mam... I to chyba takie jak zalinkowane (nie widziałam przed montażem)

 

Wiem ze powiedzianu tu duzo , bardzo duzo na ten temat ale na niczym konkretnym sie nieskonczylo. Tez uwazam ze listwy odeszly do lamusa, korkiem niepowinno sie laczyc gresu z panelem plywajacym, wiec wedlug Ciebie jakie jest rozwiazanie dla tych co musza zrobic takie polaczenie. Tylko prosze niepodawac podpowiedzi w stylu nieukladac panelu tylko klejona podloge.

Bede wdzieczny za kazda sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przez 2 dni przeleciałem ekspresowo wątek i nasunął mi się taki pomysł na połączenie w drzwiach podłogi drewnianej klejonej do podłoża ( w moim przypadku jest parkiet) z terakotą.

 

Krawędzie terakoty chciałbym zakończyć listwą, profilem typu kątownik taki lub podobny jak tutaj http://www.profilpas.com/pl/produkty/zakres/g/Profile%20do%20posadzek%20o%20tym%20samym%20poziomie/Cerfix%C2%AE%20Proangle?idc=01E0&idi=02B5&idg=03B5

 

Taki profil mogę teraz zamontować ponieważ pod brzegiem płytki mam wybrany klej.

 

Ponieważ większość osób zaleca elastyczną dylatację na łączeniu parkietu a terakotą pomiędzy aluminiową listwę a parkiet chciałbym dać pasek korka.

 

W ten sposób mam estetyczne wykończenie krawędzi płytek terakoty i elastyczną dylatację.

 

Wydaje mi się zakończenie krawędzi terakoty będzie bardziej użyteczne niż goła krawędź terakoty połączona z paskiem korka.

 

Co o tym sądzicie?

 

Pozostaje jeszcze pytanie jaką grubość korka będzie optymalna 3 i 5mm.

 

Wykonawca parkietu chcę dać tylko korek o grubości 3mm i sprawa załatwiona i nie przeszkadza mu że w jednym brzegu jest trochę wyżej wylewka i parkiet będzie wyżej 2mm nad terakota.

 

Ale sprawę połączenia parkietu z terakotą wykonawca parkietu uważa za załatwioną

 

P.S

 

A tak wogóle czy w przypadku podłogi drewnianej klejonej do podłoża połączenie z terakotą musi być elastyczne nie wystarczy połączenie sztywne na listwie typu kątownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość aga_tka

Witajcie

 

mam problem połączenia paneli pływających z płytkami. Po zrobieniu wylewek w całym mieszkaniu okazało się, że sypialnia jest połozona o około 1 cm niżej niż przedpokój (już po odjęciu wysokości paneli i pianki). Nie chcieliśmy wyrównywać już poziomu podłóg ze względu na zbyt duże koszty, około 1500 zł za same płyty osb.

Mamy więc 1-cm uskok między płytkami z przedpokoju, a panelami z sypialni. Zdecydowalismy się na "wyjechanie" płtkami do sypialni i zrobienie obniżenia w kierunku paneli.

W tej chwili mamy problem w jaki sposób połączyć płytkę która położona jest "na ukos" z panelami.

Korek?Kit? Listwa?

będę wdzięczna za pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zaszalałam i połączyłam panele bez listew zarówno z obudową schodów jak i z płytkami. Ostatni rząd paneli jest klejony do podłoża. Co z tego wyjdzie - pojęcia nie mam :) Na razie jest ok. Teraz się mocno zastanawiam co wepchnąć w szczeliny. Korek, silikon czy też może uszczelniacz...

 

Jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do osób które używały do dylatacji korka w płynie jak można uzyskać jednolitą powierzchnie bez ubytków w korku ja robiłem to wyciągając korek z tuby i aplikowałem go palcem. Do momentu gdy korek jest niżej niż powierzchnie łączone jest ok ale w momencie gdy korek licuje się z powierzchniami to zamiast się wygładzać się wykrusza nacje na to jakiś sposób
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ma ktoś może doświadczenie z wypełnieniem szczelin masami akrylowymi? Takie połączenie wydaje mi się najbardziej estetyczne...

Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania przy połączeniu kamienia/gresu z drewnem/panelami pływającymi i klejonymi?

Czy masy akrylowe można zastosować przy niewielkiej różnicy poziomów?

Jaka jest różnica między masami akrylowymi a korkiem w płynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Montując w domach klientów podłogi laminowane, deski warstwowe klejąc lub pływająco bardzo często stosuję listwy dylatacyjne z laminatem w kolorach drewna [moderowano]i.

Zerknijcie bo uważam że warto, klientom bardzo się podobają.

pozdrawiam

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Kliknij w "Gdzie kupić?"...

 

A na temat łączenia gres - panel na FM powiedziano już chyba wszystko, także to, że listwy odeszły do lamusa ;) Żeby nie było - u siebie mam... I to chyba takie jak zalinkowane (nie widziałam przed montażem)

 

Witam wszystkich!

Chciałbym prosić o poradę a mianowicie mój problem polega na rozterkach co do położenia desek MERBAU lakierowanych, szerokości 10cm. problem polega na tym że chcę je kleić płytek gresowych, dodam że podłoże było ocieplane styropianem 5cm, na to była wylewka i płytki. Teraz chcę to zmienić.

Problem polega na tym jaki klej zastosować do klejenia desek na płytki, słyszałem dużo dobrego o kleju sika, iż mozna go kleić nawet na szkło.... ale czy potrzebny będzie grunt, bo słyszałem że gruntu nie dajemy

proszę o porady...?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

czy macie pomysł na funkcjonalne i nowoczesne metody łączenia różnych podłóg, np. kafli z panelami, itp? Wg mnie takie listwy starego typu metalowe bądź inne nie wyglądają ciekawie, a do tego trzeszczą i włazi tam najróżniejszy 'syf' :rolleyes:

Może są teraz jakieś nowoczesne metody do nowoczesnych wnętrz? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Forumowicze pomóżcie, podrzućcie pomysł. Mamy położone panele, listwy również, ale trzeba jeszcze jakoś zakończyć panele pod oknami.

Jakiś pomysł? bo te listwy przypodłogowe od paneli są za wysokie, może istnieje coś na rynku niższego?

 

[ATTACH=CONFIG]167402[/ATTACH]

 

 

Spróbuj może zastosować ćwierćwałek wypukły, ja tak zrobiłem i wygląda zdecydowanie ok. Lub ewentualnie płaska listwa.

 

http://mixpol.net/c/8/cwiercwalek-12x12-dl-2-6m-cwiercwalki-dl-2-6m-listwy-wykoncz-mdf-do-paneli-sciennych-dl-2-6m-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może zastosować ćwierćwałek wypukły, ja tak zrobiłem i wygląda zdecydowanie ok. Lub ewentualnie płaska listwa.

 

http://mixpol.net/c/8/cwiercwalek-12x12-dl-2-6m-cwiercwalki-dl-2-6m-listwy-wykoncz-mdf-do-paneli-sciennych-dl-2-6m-.html

 

No własnie prawdopodobnie ćwierćwałek się nie zmieści, w zamyśle będzie płaska listwa, ale ja tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...