Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dwa lata temu miałem podobny problem zajmuję się wykończeniami i klijent chciał panele połączyć właśnie z terakotą po łuku listwy są ale nie zakrywają szpary na łączeniu (dylatacji) więc podeliśmy decyzę że łączymy bez dylatacji najgożej buło ciąć panele po łuku i idealnie to spasować ale wyszło dobrze trzeba je było podkleić do posadzki w miejscu styku z terakotą żeby nie pływały i klijent zadowolony nie nażeka i dalej mmie poleca znajomym więc chyba jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i praktycznie wychodzi zastosowanie korka na łaczeniach.

Nie ma problemu z dylatacją , drewno może pracować, nie ma listew o które mozna sie potykać.

Sam mam tak zrobione w mieszkaniu w przedpokoju po 4 latach użytkowania nie mam do tego łaczenia żadnych zastrzeżeń ( aby wierzchnia warstwa była trwalsza została polakierowana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Właśnie w Castoramie sa takie listwy aluminiowe które dzięki swojej budowie mozna spokojnie wyginać w łuki i koszt jest niewielki" - są takie ale koszt jest przewielki ok. 120 zł mb-

 

Po dłuuugich poszukiwaniach znalazłem taką listwę http://www.aspro.pl/pl/produkt.php?dzial=15

w moim mieście.

Cena nie jest taka straszna jak w dużych marketach i wynisła mnie 36zł za szt. :lol:

 

Zakładałem wczoraj i robota 1 klasa !!

Płytek nie trzeba idealnie docinać po łuku, łatwo się wygina i bardzo estetyczna.

Jedyny problem to różnica wysokości paneli na podkładzie z płytkami. Rozwiązałem go poprzez ułożenie wstępne paneli po jednej stronie - oparcie na nich listwy i przyklejenie płytek na grubszą warstwę kleju. Na dwóch rzędach płytek poziom się wyrównał.

Różnica jest teraz praktycznie niezauważalna, a efekt super 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i praktycznie wychodzi zastosowanie korka na łaczeniach.

Nie ma problemu z dylatacją , drewno może pracować, nie ma listew o które mozna sie potykać.

Sam mam tak zrobione w mieszkaniu w przedpokoju po 4 latach użytkowania nie mam do tego łaczenia żadnych zastrzeżeń ( aby wierzchnia warstwa była trwalsza została polakierowana).

Prosciu jeśli mogę prosić o zdjęcie...też myślę o zastosowaniu korka zamiast listew tylko jeszcze nigdzie nie wdziałam takiego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje fajnych rozwiązań połączenia plytek na przedpokoju z parkietem.

Tuz przy drzwiach wejściowych chcemy położyć płytki (na długości ok. 1m) i potem przejść już na parkiet.

Poszukuję zdjec z ciekawymi rozwiązaniami, chcielibyśmy zakończyć układanie płytek falą ~ i taką samą fale zrobić na suficie (bo sufit będzie podwieszany).

Nie wiem jak to bedzie wygladało w rzeczywistosci, bo na razie mam to w swojej głowie.

Jesli macie jakies ciekawe pomysły czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tego typu problem na łączeniu płytek i parkietu.Łączenie czyli szczelina o szerokości od 5mm-4cm,w środku jakieś kliny do parkietu(strach ruszyć),różnice wysokości(raz wyżej z jednej strony,raz z drugiej).

Kupiłem arkusz blachy stalowej,kwasówki.Ślusarz uciął na wymiar pas o szerokości ok.12cm,nawiercił w nim otwory i wytłoczył wgłębienia pod łebki wkrętów(żeby były równo z podłogą).Blacha niezbyt gruba ,chyba 0,8 żeby "ułożyła" się na nierównościach,stąd też znaczna szerokość przymocowanych kawałków.Nawierciłem,przykręciłem i wygląda wspaniale.Pasuje do stalowego piekarnika,lodówki i cokołów w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
ja tez jestem zwolenniczka laczenia plytek z parkietem, fala to doskonaly pomysl szczegolnie gdy na tej samiej wysokosci bedzie identyczna fala z obnizonego sufitu. Czesto spotykam sie tez z takim laczenien tzw. na schodki. czyli wcinanie sie cala dlugoscia plytek w parkiet. Mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi. Pozatym mozna laczyc w taki sposob zeby wygladala jak by plytki i parkiet zchodzil sie ze soba, jak by wcinaly sie obe plaszczyzny. Sprobuje poszukac czegos ciekawego w mojej galerii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje poszukac czegos ciekawego w mojej galerii.

 

będę wdzieczna za zdjęcia :)

 

Jeśli chodzi o ulożenie, to nie będzie z tym problemu - mamy jedna ekipę, która robi od razu wszystko (także nie bedzie wimiany tpu: najpier pan od płytek potem pan od parkietu czy sufitu podwieszanego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Tyle mądrych głów na tym forum, że może ktoś mi pomoże :oops:

 

Niedawno kupiłam z mężem mieszkanko. W najbliższych dniach mamy zamiar kłaść panele podłogowe. Niestety wczoraj zszokowała mnie jedna informacja - mianowicie, że panele z płytkami można połączyć jedynie w taki sposób:

 

http://www.budchem.pl/matwykon/9a.jpg

 

czyli łącząc je listwą umożliwiającą "pływającej podłodze" łatwe rozkurczania się.

 

Problem w tym, że mnie się takie listwy nie podobają. Chciałabym połączyć panele i płytki profilem fugowym:

 

http://www.budchem.pl/matwykon/3a.jpg

 

Czy takie rozwiązanie jest możliwe???

 

I jeszcze jedna wątpliwość - "fachowiec" od paneli podłogowych poinformował mnie, że podłoga panelowa musi być połączona listwą dylatacyjną w miejscu każdego przejścia do kolejnego pomieszczenia w mieszkaniu - nie podoba mi się takie rozwiązanie, bo tworzą się brzydkie progi, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma zamontowanych drzwi, a przejście z pomieszczenia do pomieszczenia jest zakończone łukiem.

Czy taka listwa jest konieczna, gdy powierzchnia salonu i przedpokoju to łącznie ok. 20 m2????

 

Przepraszam z góry za "nie fachowy" język, ale stawiam pierwsze kroki w temacie wykańczania wnętrz :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...