Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy łączenie parkietu z już położonymi płytkami gresowymi na podłodze może być zrobione na styk czy niezbędna jest dylatacja np. korkiem przemysłowym? Parkieciarz zrobił na styk i mówi, że nie ma potrzeby wkładania korka pomiędzy parkiet i płytki ale chciałem się upewnić. Muszę to dzisiaj wiedzieć, bo własnie kończą mi układać parkiet...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łączenie parkietu z już położonymi płytkami gresowymi na podłodze może być zrobione na styk czy niezbędna jest dylatacja np. korkiem przemysłowym? Parkieciarz zrobił na styk i mówi, że nie ma potrzeby wkładania korka pomiędzy parkiet i płytki ale chciałem się upewnić. Muszę to dzisiaj wiedzieć, bo własnie kończą mi układać parkiet...

 

U mnie jest dylatacja korkiem + listwa metalowa - parkieciarz sam taką zaordynował.

 

Drewno jesion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też jest dąb (właśnie jest cyklinowany). Parkieciarz powiedział, ze korek może zostać wypchnięty. Sprawdziłby się tylko na łączeniu parkiet-parkiet, ale nie parkiet-płytki. Powiedział, że jedyne wyjście to listwa metalowa. Chcemy dac takż mało widoczną - w kształcie litery T. "Daszek" od T jest - nie wiem - może szerokości 1 cm i moimo, że nie podobają mi się metalowe listwy, to musze stwierdzić, że taka jest do przyjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa metalowa w kształcie T i widocznym daszkiem wygląda mało ciekawie choć to kwestia gustu.

Aby zaznaczyć połączenie płytek i parkietu warto dać listwę metalową, ale kątownik włożony pod płytki. Widoczna jest jego krawędź ok 1,5mm, co powoduje dobre wrażenie wykończonego gresu.

Jednakże sama listwa o której wyżej pełni bardziej rolę dekoracyjną. Do połączenia parkietu w szczególności o powierzchni większej niz 10m2 powinno sie dawać dylatację obok tej listwy (jeżeli jest). Może to być korek, chociaż korek po pewnym czasie się zabrudzi nie da się go wyczyścić. Przy ciemnych parkietach może to nie będzie się rzucało w oczy ale jeżeli parkiet jest jasny (dąb, buk, jesion) wrażenie brudnego korka będzie nieciekawe.

Do dylatacji w takich przypadkach stosuje się specjalne elastomery, które dla dobrego parkieciarza nie powinny być tajemnicą. Są oczywiście w różnych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dąb. I oczywiście żadna listwa nie wchodzi w rachubę bo łączenie ma miejsce na otwartej przestrzeni w salonie (a nie np. pod drzwiami wewnętrznymi). Myślałem ewentualnie o samym korku bez listwy (jeśli w ogóle tak można).

 

Ale są listwy połączeniowe w kształcie litery L, tak więc z góry widać tylko grubość metalu czyli ok. 1 mm.

A korek Ci się wykruszy, wcześniej czy później. Poza tym przy korku będzie grubsza szczelina.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie,

Wszystko pięknie, gdy kafle łączą się z drewnianą podłogą na styk, lub prawie. A co ja mam zrobić, gdy planuję wyburzenie ścianki działowej między kuchnią a jadalnią? W kuchni duże kafle w szachownicę (beżowo / rudą), a w jadalni dechy modrzew, prostopadle do ścianki. Po wyburzeniu ścianki zostanie ok 12cm niczego. Na samym środku powiększonego pomieszczenia. Wpasować chyba dobrze obrobioną deskę? I tak się będzie odznaczać, no bo cóżby innego.A może ktoś ma lepszy pomysł? No bo metalowych listew o takiej szerokości to chyba nie ma. A zrywanie podłogi i dosunięcie dech do linii styku nie bardzo mi się uśmiecha. A może jednak?

Pozdrawiam - Cpt_Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mam łączone panele z płytkami na zasadzie listwy podpłytkowej tak ze pomiedzy panelami a płytkami wystaje dosłownie o 2mm listwa (gitka o szerokości 2mm) tak że nie rzuca sie w oczy zastosowałem tez sczeline dylatacyjna na szer. 0,5cm którą wypełniłem silikonem w kolorze paneli i jest gitara

mozna tez zastosować listwe łączeniowa szerokości 1,5cm z tym ze ta bardziej sie rzuca w oczy

co do mojego sposobu i waszych dywagacji nt. bezszczelinowego połączenia nawet z jedenej strony panalei z ceramika po 3 miesięcznym oresie uzytklowania okazauje się ze

niestety moje 0,5cm z jednej i 1,0 cm z przeciwnej strony jest za mało panele pracują i na łączeniach delikatnie zachodza na siebie tak ze miejscami jest ledwo widoczne wybrzuszenia ale trudno miaóo byc ładnie i niewidocznie jest jak jest

wiec radze lepej gietka listaw 1,5cm i sopko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A co ja mam zrobić,jak miedzy parkietem merbau,a płytkami jest szczelina ok.3 cm.

duchu dobrze radzi z tym silikonem,ja też się boję tych listew,zresztą sosnowych bejcowanych,bo innych nie ma.

U mnie nie da się silikonu,bo jest za duża ta odległość płytek od podłogi.

Już widzę te zapyziałe listwy. :(

Szczególnie,że w sprzedaży są takie 8 cm więc będą zachodzić na te płytki i cienko widzę możliwość ładnego połączenia tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...

W salonie na dole pięknym łukiem łączą się płytki z panelem. Wszystko wygląda pięknie, ale na rysunku. W rzeczywistości panowie majstry chcą mi tam wstawić brzydką listwę zewnętrzną :evil: Słyszłam, że można tego uniknąć umieszczając na łączeniu specjalną listwę korkową, która nie wyłazi na powierzchnię podłogi a licuje się z nią.

Może spotkaliście się z takimi listwami. Proszę napiszcie cos więcej na ich temat, jak to się zowie i gdzie to można dostać... Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...