Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mnie przekonywali, że listwy korkowej nie można zamontować przy podłodze płwyającej, bo wyjdzie. Jeśli masz klejone panele, to możnaby. Nie wiem, czy to prawda, jeszcze nie mam żadnej listwy, ale są takie listwy laminowane (można sobie dobrać w kolorze podłogi - udaje to drewno). Pewnie taką założę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Korek przy podłodze pływającej to nie jest dobry pomysł. :-? Są 3 podstawowe problemy:

1. Sposób montażu - do czego przykleisz korek??? :o

2. Co z wysokością - podłoga pływająca będzie uginać się a korek nie. :o

3. Brud. Korek surowy bardzo szybko brudzi się i po jakimś czasie jest praktycznie czarny. Aby temu zapobiec trzeba go przeszlifować i polakierować. Jak to zrobić przy panelach? :o

Przy podłogach pływających nawet producenci polecają listwy maskujące od góry. Ale skoro poszukujesz własnej drogi - nie mam nic przeciwko... :wink:

 

A owa listwa to korek techniczny. Można go kupić w arkuszach po około 0,7-0,9 m2 w cenie 30-40 zł za szt. I tniesz go na wysokość (np. 8 mm, 15 mm, 22 mm) jaką potrzebujesz. I potrzebny odcinek musisz złożyć z kilku elementów... . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka listwa w Castoramie jest wprost idealna do takiego typu połaczeń marzyło mi sie kiedyś coś podobnego ale wyleczyłem sie gdy zobaczyłem cenę :) Cena bowiem tego cudeńka to 300 zł i jest tego około 2 m tak że masakra cenowa :) Ale tylko to znalazłem do połaczeń po łuku :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
witam. mam problem dotyczący ładnego połączenia płytek i podłogi wykonanej z paneli drewnianych. Ryzykuję i kładę owe panele na ogrzewaniu podłogowym, obok będą ułożone płytki. Co zastosować na półkolistą linię styku płytek i paneli?? słyszałam o korku ale czy to zdaje egzamin i czy łądnie wygląda?? nie chciałabym kłaść tam listwy... Może ktoś wykonywał podobną podłogę i ma jakieś doświadczenia?? bardzo proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myslalam o korku ale odradzono mi te metode. Panele pracuja, wydaje mi sie ze z ogrzewaniem podlogowym ta praca moze byc nawet wieksza niz normalnie. Korkiem nie przykryjesz paneli od gory i moze pojawic sie szpara - panele odsuna sie od miejsca laczenia - listwa by takie odsuniecie zaslonila. Teraz mona kupic naprawde ladne listwy, o roznych szerokosciach, ja zdecydowalam sie na listwy w najbardziej neutralnym kolorze choc rowniez nie jestem ich sympatyczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbym prosić o dokładniejsze omówienie tego łącznia korkiem. Czy to jakiś specjalny pasek korkowy czy też wycinamy go z większej całosci? Rozumiem, że docinanie paneli i płytek tak aby idealnie stykały sie na całej długosci z korkiem to już zabawa na kilka dni? Ewentualne zdjęcia mile widziane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korek był paskiem o przekroju kwadratu mniej wiecej ;) można taki kupić

 

najpierw zrobione zostały płytki, potem odpowiednio położony finish - facetom ułożenie ich zajęło 2 dni ;) i to łączenie było w kształcie fali a nie prosto ;)

 

 

zdjęcia... ta... muszę w końcu je gdzieś wstawić na forum, bo ciągle ktoś chce obejrzeć, postaram się szybko i podam link ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam listwy w kolorze starego zlota i są dobrze dobrane do jesionowych desek, które mają ciemne sloje. Nic nie rzuca się w oczy. Koleżanka ma pom iędzy drewnem a plytkami wlaśnie wcześniej wspominany korek i wygląda to :cry: marnie. Wgląda to tak, jakby ktoś w przerwę między plytkami a drewnem wlożyl paseczek plyty wiórowej. Do tego, drewno jest jaśniutkie, wygląda jak panele (w rzeczywistości to egzotyczne deski). Oj, slabiutko. A mialo być tak pięknie. Może u Inki wygląda to lepiej. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie parkieciarz wypełnił połączenie specjalną masą akrylową w kolorze drewna.

Jakoś to nawet wygląda. Połączenie było po łuku i odpowiednie dobranie listwy (przynajmniej jego zdaniem) było by dość kłopotliwe, a korek raczej zbyt widoczny (inna barwa niż drewno a płytki b jasne). Poza tym (zdaniem parkieciarza) korek to jednak nie jest idealnie szczelnym połączeniem i w te szparki, strukturę korka mógłby się dostać brud i potem taka ciemna rysa była by widoczna na połączeniu. A tak mam tą masę zalakierowaną razem z parkietem i nic tam się nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecam sposób, który mnie się baaardzo spodobał: są dostępne takie listwy aluminiowe w kształcie litery T- hmmm - jak to obrazowo opisać? - daszek kłądzie sie pod płytki i pod drewno( na łączeniu) a podstawa tej literki T "wystaje" do góry (oczywiscie jej wysokosć jest dokąłdnei na grubość podłogi). Efekt jest taki, że na łaczeniu jest ceiniuteńki (moze 2mmm) pasek aluminiowy.

Jakby ktos mi powiedziął jak sie wstawia zdjecie (albo mogłąbym komuś wysać, zeby wstawił ) to chętnie pokażę jak to wyglada.

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...