Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Myślę że warto się czasem wyluzować a nie walić od razu z armaty...

Przykro się czyta takie teksty, nawet jeśli są zasadne co do tego że ostatnio tutaj niewielu ludzi się wypowiada. Wyciąganie wniosków że jesteś jedynym budującym własnymi rękami a reszta budujących nie ma pojęcia o detalach jest poniżej krytyki. Zbrojenia przed wylaniem betonu powinien zawsze obejrzeć kierbud i nawet często się zdarza że zmienia on przekroje czy ilość prętów w miejscach które uzna za słuszne. Nawet jeśli jest typem "pieczątkowca", za to bierze kasę żeby takie pytania jak Twoje mu zadać.

Życzę niezawodnej intuicji.

Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 950
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszytskich!!

 

Wraz z koncem kwietnia ostro ruszylem do przodu. Na dzien dzisiejszy mam wyrownana działkę, wstawione okna (połaciowe również, wybór okien w rozmiarze 180x78 był strzałem w 10), brama garażowa, zainstalowany alarm, polożoną elektryke, pociągnientą wentylację (rury), dogadane CO, dogadane posadzki, dogadane tynki i gładzie. Wszystko znajdziecie w dzienniku :)

 

Serdecznie pozdrawiam Faworytowiczów!

Edytowane przez SideInfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...
Witam wszystkich budujących "Faworyty".Bardzo żałuję,że wątek tak nagle się urwał.Z przyjemnością czytałam zmagania budujących.Zamieszczane zdjęcia utwierdziły mnie w przekonaniu,że Faworyt jest jednym z ciekawszych projektów z kolekcji Muratora.Dołączam do grona budujących.Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego.Nie mam niestety zbyt wiele czasu na śledzenie codziennie forum,ale zajrzę tu od czasu do czasu i postaram się wkrótce zamieścić kilka zdjęć.Pozdrawiam Was wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Hej, od około miesiąca przeglądam wasze archiwalne wpisy dotyczące budowy Faworyta w wersji I oraz II. Cieszy mnie bardzo, że tyle informacji można tutaj znaleźć.

Ja chciałbym wybudować faworyta w wersji II jednak waham się jednak jeszcze troszkę.

Wcześniej brałem pod uwagę projekt o nazwie „syntia II”, który jest bardzo podobny bryłą do faworyta II. Jednak wielkość salonu w faworycie stawia go na zwycięskiej pozycji :)

 

To, co jeszcze muszę przemyśleć przed samym wyborem projektu to:

 

1. Czy otwierać kuchnie na salon. Marzy mi się wyspa w kuchni. Zastanawiam się jak to zrobić, aby wyspę nie zasłonić stołem jadalnianym, który będzie pomiędzy kuchnią i salonem.

2. Czy przedłużać salon pod zacienienie.

3. Przeczytałem, że część z was poszerzała schody i to teraz także zaprząta to mą głowę.

4. Gdzie umieścić łazienkę na górze? Pomieszczeni nr 16 jest dla mnie troszkę mało ustawne, ponieważ chciałbym w łazience mieć wannę oraz prysznic nie wspominając o pozostałych elementach. Także raczej pod nr 16 wyląduje pralnio suszarnia a łazienka gdzieś indziej. A gdzie to kwestia jeszcze otwarta. Może jakieś podpowiedzi jak to u was jest zrobione?

5. Od „jacekh” dowiedziałem się już, że obowiązkowo poszerzać garaż. Więc tak uczynię ;)

6. Pokój nad garażem podzielę na sypialnię i garderobę. Dość sporę wyjdą.

 

 

Ambitny plan jest taki, aby w tym roku w okolicach czerwca rozpocząć budowę i zrobić stan zamknięty. Przez zimę podłubać instalację a w nowym roku sprzedać mieszkanie i wykończyć cały dom.

 

Pytałem już „Jacekh” o możliwość obejrzenia domu. Oczywiście na wiosnę jest to u niego możliwe jednak ja mieszkam w Poznaniu i odległości nas dzielące są naprawdę sporę. Czy ktoś poza nim byłby w stanie w lutym pokazać mi swój domek abym mógł podjąć decyzję? W domku nie musi być mebli, bo one mnie nie interesują bardziej zależy mi na pochodzenie po domu i obejrzenie go wizualnie i stwierdzenie naocznie jak te wielkości kuchnia-salon się prezentują. Jak wyglądają optycznie te skosy na górze. Czy szerokość schodów jest odpowiednia itd.

 

Aha małżonka męczy mnie o piwnicę, jednak ja troszkę boje się kosztów. Czy ktoś mógłby zdradzić ile go ona kosztowała?

Mój mail na potrzeby projektu dom to: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już „Jacekh” o możliwość obejrzenia domu. Oczywiście na wiosnę jest to u niego możliwe jednak ja mieszkam w Poznaniu i odległości nas dzielące są naprawdę sporę. Czy ktoś poza nim byłby w stanie w lutym pokazać mi swój domek abym mógł podjąć decyzję? W domku nie musi być mebli, bo one mnie nie interesują bardziej zależy mi na pochodzenie po domu i obejrzenie go wizualnie i stwierdzenie naocznie jak te wielkości kuchnia-salon się prezentują. Jak wyglądają optycznie te skosy na górze. Czy szerokość schodów jest odpowiednia itd.

 

 

 

 

 

dimitri4, ja moge udostpemnic dom w lutym (mieszkam pod Bydgoszcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

JAcekh widzę że wy cały czas powoli do przodu. Taras drewniany rewelacja :)

My na razie jestesmy na etapie elewacji.

 

dimitri4 ja mam kuchnie otwartą z wyspa na środku (nie wiem czy dobrze w dzienniku widać), stół z krzesłami stoi między kuchnia i salonem i w niczym nie przeszkadza ta nasza wyspa na środku.

My rowniez poszerzalismy garaz i pokój nad garazem podzielilismy na nasza sypialnię, garderobę i łazienkę (w dzienniku ta czerwona :) ).

Co do łazienki w pomieszczeniu 16 to my tam mamy wannę, ubikację i dwie umywalki (w moim dzienniku to ta zielona łazienka opisywana jako łazienka dziewczyn). Nie jest to aż tak małe powieszczenie jak myślisz :)

My na dole łączyliśmy pomieszczenie 8 i 9 w jedną łazienkę i trochę zmieniejszylismy jak dobrze pamiętam (i tak jest duża) dodając troche metrażu do pokoju za nimi.

Z tego co pamiętam nic ze schodami nie robiliśmy (nie poszerzalismy) i są wygodne.

 

To, co jeszcze muszę przemyśleć przed samym wyborem projektu to:

 

1. Czy otwierać kuchnie na salon. Marzy mi się wyspa w kuchni. Zastanawiam się jak to zrobić, aby wyspę nie zasłonić stołem jadalnianym, który będzie pomiędzy kuchnią i salonem.

2. Czy przedłużać salon pod zacienienie.

3. Przeczytałem, że część z was poszerzała schody i to teraz także zaprząta to mą głowę.

4. Gdzie umieścić łazienkę na górze? Pomieszczeni nr 16 jest dla mnie troszkę mało ustawne, ponieważ chciałbym w łazience mieć wannę oraz prysznic nie wspominając o pozostałych elementach. Także raczej pod nr 16 wyląduje pralnio suszarnia a łazienka gdzieś indziej. A gdzie to kwestia jeszcze otwarta. Może jakieś podpowiedzi jak to u was jest zrobione?

5. Od „jacekh” dowiedziałem się już, że obowiązkowo poszerzać garaż. Więc tak uczynię ;)

6. Pokój nad garażem podzielę na sypialnię i garderobę. Dość sporę wyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

JAcekh widzę że wy cały czas powoli do przodu. Taras drewniany rewelacja :)

My na razie jestesmy na etapie elewacji.

 

dimitri4 ja mam kuchnie otwartą z wyspa na środku (nie wiem czy dobrze w dzienniku widać), stół z krzesłami stoi między kuchnia i salonem i w niczym nie przeszkadza ta nasza wyspa na środku.

My rowniez poszerzalismy garaz i pokój nad garazem podzielilismy na nasza sypialnię, garderobę i łazienkę (w dzienniku ta czerwona :) ).

Co do łazienki w pomieszczeniu 16 to my tam mamy wannę, ubikację i dwie umywalki (w moim dzienniku to ta zielona łazienka opisywana jako łazienka dziewczyn). Nie jest to aż tak małe powieszczenie jak myślisz :)

My na dole łączyliśmy pomieszczenie 8 i 9 w jedną łazienkę i trochę zmieniejszylismy jak dobrze pamiętam (i tak jest duża) dodając troche metrażu do pokoju za nimi.

Z tego co pamiętam nic ze schodami nie robiliśmy (nie poszerzalismy) i są wygodne.

 

 

Hej, a wydłużaliście garaż czy tylko go poszerzaliście. Bo ja oprócz poszerzenia które na 100% zrobię rozważam również jego wydłużenie.

Jeśli nie wydłużaliście waszego garażu i ma on standardową długość to jak się go użytkuje ? można się przecisnąć pomiędzy drzwiami garażowymi lub swobodnie dojść do kotłowni?

 

A masz może jakieś zdjęcie lub ktoś inny pokazujące jak wygląda otwarta kuchnia ze stołem jadalnianym pomiędzy kuchnią a salonem. Mnie bardzo marzy się wyspa ale boje się że jak postawie pomiędzy kuchnią i salonem stół jadalniany to ją zasłonie i straci ona urok.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "SideInfo" za pokazanie domu. Po tej szybkiej wycieczce mogę bez kozery powiedzieć, że podróże kształcą:)

Masz naprawdę kilka fajnych pomysłów zaimplementowanych które będę chciał zrobić u siebie :)

 

Nadal szukam kogoś, kto pokaże mi wersję "II" domku :)

 

Marcin

Edytowane przez dimitri4
błędy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

okna dachowe : Roto 140cm x 114cm -- wystarczające w zupełności. duża przestrzeń szkła w takim oknie i podstawowa sprawa - nie ma słupka środkowego.

ścianę kolankową podnieśliśmy o 1 pustak, a ponadto w środku skosy mamy wykorzystywane do samego końca - nie jak w projekcie ścięte 1m wcześniej. Teraz jestem na etapie montowania zabudowy meblowej tych skosów - wchodzi tam szafka głęboka na 60-80cm, od czoła wysoka 100-120cm, z tyłu 57cm (w pokojach zastosowaliśmy różną głębokość tych szafek).

 

acha - te "pokoiki" to mają po podłodze - ok.4,4m x 3,8m - po zabudowaniu skosów 4,4 x 3m. co do okien - dachowe daliśmy dość wysoko - chodziło głównie o jak najlepsze wykorzystanie światła - nie można przez nie zbyt dużo obejrzeć - ale one służą głównie do naświetlania - do oglądania zewnątrz są tarasy.

 

na górze mamy: 2 pokoje "bliźniacze" z tarasami, jak w projekcie, łazienkę główną, na przeciw łazienki (tej obok schodów, z oknem patrzącym na taras) nie robiliśmy pokoju, tylko zostawiliśmy dużą otwartą przestrzeń - taki salon na górze - i dalej - zlikwidowaliśmy 3 taras (nad garażem) robiąc tam 2 pokoje, garderobę i mała łazienkę przy naszej sypialni.

 

teraz czekamy na meble do sypialni, montujemy pozostałe meble, lampki, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na chwilę obecną stan zero ale po wielkanocy ruszamy i do konca wakacji chcemy miec surowy otwarty.

Wprowadziliśmy parę zmian do c183a

faworyt po zmianach.jpg

 

faworyt po zmianach2.jpg

 

na górze zmiana z tą łazienką taka z ostatniej chwili i nie wiem czy tak będzie, poprostu nie chcemy żeby można było zajrzeć z balkonu do łazienki i przy okazji ją zwiększyć.

Z okien dachowych na początku zrezygnowaliśmy całkowicie ale wydaje mi się że tak duży dach bez okna wygląda słabo i w zależności od ustawienia domu względem stron świata niektóre pokoje mogą być niedoświetlone, dlatego najprawdopodobniej będzie po jednym oknie tam gdzie w projekcie są dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to życzę powodzenia i cierpliwości - jak do pewnego momentu nie miałem problemu z "fachowcami" tak jak się zaczęły to lawinowo - hydraulik gamoń, a może raczej cwaniak, tak robił instalację, żeby każdy punkt później przerabiać - oczywiście za dodatkową opłatą, a im dalej w budowie tym kwoty miał wyższe - rozstaliśmy się.

elektrycy - po awanturze telefonicznej - łaskawie zjawili się i zabezpieczyli kable na zewnątrz (po wprowadzeniu się codziennie wybijało nam główne bezpieczniki - okazało sie, że na zewnątrz są gołe końcówki kabli i robi się zwarcie - ups.). itd. itd. gehenna.

ale mieszka się fajnie. domek bardzo funkcjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...