Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy w Nowym Roku.

U nas póki co cisza i powolne przygotowania do tegorocznego rozpoczęcia inwestycji. Póki co sprawdzamy ceny w hurtowniach budowalanych, gdzieś w międzyczasie projektuje się przyłacze gazowe i wodne. Myślę, że im bliżej wiosny, tym bardziej forum się będzie rozwijało.

 

My będziemy budowali Faworyta w wersji C183a, adaptacja projektu była przeprowadzana tak dawno, że trudno teraz wszystko spamiętać, ale z pewnościa wsród zmian znalazły się:

- zmiana kąta nachylenia dachu do 40 stopni. Te 35 wydało nam się ciut za mało, a wizyta na budowie u Olyva utwierdziła nas tylko w tym przekonaniu, że 40 stopni to jest to, co Tygryski lubią najbardziej :-)

- zmiany otworów okiennych, głównie na poddaszu, ale także zwężenie okna w wiatrołapie, niewielkie przesunięcie drzwi wejściowych w prawo; zmiana okien w garażu i kotłowni. Na " garażowej" ścianie parteru znajdą się wysoko trzy okna 120 x 60; być może także zmiana otworu okiennego przy wyjściu na taras, ale to jeszcze się zobaczy na roboczo.

- tak jak wielu Faworytowych inwestorów dodaliśmy drzwi zewnętrzne w kotłowni/pomieszczeniu gospodarczym;

- przesunięcie schodów kosztem toalety na dole, w tym także poszerzenie schodów do 110 cm. W wyniku tej zmiany powstało wielkie pomieszczenie wiatrołapowe, w którym najprawdopodobniej zostanie wydzielona garderoba na odzież wierzchnią;

- komin od kominka zostanie wmurowany w ścianę, by oszczędzić nieco miejsca;

- zlikwidowany jeden komin wetylacyjny poprzez przesunięcie komina spalinowego i wentylacji łazienki. Obydwa kominy zostały do siebie zbliżone.

- w wyniku przesunięcia schodów, na poddaszu w miejscu oryginalnej łazienki znajdzie sie miejsce na pokój gospodarza, umownie nazywany pokojem radiowym

- górna łazienka znajdzie się po drugiej stronie od strony północnej w miejscu pokoju nr 1.5, jej powierzchnia > 1,9 m to cos kolo 14 m kw.

- pokój 1.4 został zlikwidowany, dzieki czemu nieco powiększy się nasza sypialnia (nr 1.3) , a poza tym zyskamy garderobę dostępna z sypialni, oraz pralnię/ suszarnię dostępną z łazienki;

- pokój nad garażem to będzie królestwo naszej córki, byc może tam tez jej wydzielimy garderobę.

 

Cały czas mamy dylemat, co ze spiżarnią. Wolałabym, żeby była jako taka, bo jednak warto mieć pod ręką zapasy napojów, czy tez słoiki z przetrworami, a także rzadziej używany drobny sprzęt AGD. Może więc zrobimy ja w miejscu oryginalnie projektowanycm, ale nieco krótszą, bo pomieszczenie o szerokości 90 cm i ponad 3 metrów długości, wydaje mi się nieporęczne.

 

Nasza ekipa budowlana twierdzi jednak, że ściny działowe często podlegają korekcie po wybudowaniu konstrukcji budynku, bo dopiero gdy coś juz widać w realu, człowiek zaczyna czuć ten dom i jego przestrzeń., i wówczas dopracowuje jego fukcjonalność.

 

Miałam plan zamieścić nasze zmiany w formie rysunku, ale chyba nie opanowałam fukcjonalności forum i nie umiem wklejać jpg-ów do wiadomości :-(

 

Nasz Faworyt budowany będzie z Porothermu, ocieplenie styropian (20 cm lub moze 15 grafit, to decyzje na daleka jeszcze przyszłośc). Plan na rok 2011 to SSO + dach, moze tylko papa, a może także dachówka, wszystko zależy od tego, jak przedstawiać się będzie nasz "cash flow".

 

Rozpoczęcie inwestycji - prawdopodobnie późna wiosna/wczesne lato, więc jeszcze duuuużo czasu przed nami, ale bedziemy się starać być w stałym kontakcie z Faworytowym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 950
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pewnie forum zaraz się ruszy porządnie, o tej porze to można w zasadzie tylko wykończeniówkę dłubać to i nic dziwnego że cisza się zrobiła. Życzę wszystkim dobrej pogody w tym roku i żeby się wszystko udało zaplanować i wykonać a nawet więcej ;)

 

U mnie gruntowanie ciąg dalszy, wczoraj gabinet i spiżarka. Chłopaki kończą wreszcie z gisami, pokój drugiego dziecka opłytowany i czeka na szpachlę. Sypialnia dzisiaj będzie skończona pod malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guard pamiętaj o obniżeniu poziomu stropu w loggi aby docelowy poziom loggi był niżej niż pomieszczen mieszkalnych - niestety to jest babol [projektowy]. Ja specjalnie zmieniałem w tym celu strop z lanego na terriva a dla loggi została płyta gr. 10cm.

Ja cały hol na poddaszu doświetliłem oknem balkonowym od strony frontowej loggi - super to wygląda i bardzo ładnie doświetla.

Komin od kominka można spróbować postawić na stropie a na dole z wnęką w ścianie w której ma być dostawiony kominek.

Co do kąta nachylenia dachu z 35 na 40 st. to zyskujesz dodatkowe 15cm wysokości na 1 metrze w poziomie. Ja wolałem podnieść ściankę kolankową niż zmieniać kąt dachu. W ogóle domu z małym kątem nachylenia dachu bardziej mi się podobają ale to kwestia gustu. Tzn. jak się patrzy na dom to ten dach tak bardzo nie przytłacza. Cóż nie ma ideałów, chociaż dla mnie takim jest dom [nowoczesny] piętrowy.

 

Polecam program do obliczeń mocy grzejników

http://regulus.com.pl/program/dobor-grzejnikow.html

Edytowane przez phans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzięki, co do kominka to dałem dupy trochę, rozpaliłem na maksa , niestety bez zamontowanych kratek wentylacyjnych i się rama trochę zapaliła. Zdarłem lakier i fornir się nie spalił, trzeba będzie lakierować raz jeszcze. Ale to już za parę dni. Ekipa kończy łazienkę na górze i mam nadzieję że w następnym tygodniu zejdzie na parter.

Wrażenia z palenia w kominku bez wentylacji cokolwiek traumatyczne, tynk odstrzelił po jakichś 20 minutach palenia. Pali sobie człowiek a tu "JEB" , na szczęście nie miałem zaszpachlowanych płyt na obudowie i mogłem sobie odkręcić, od temperatury odstrzelił tynk pod obudową, myślę że około 1 m2 tynku odpadło za jednym zamachem, i jak walnęło to myślałem że zawaliła się ścianka z szamotki, ale na szczęście to tylko tynk. Teraz trochę śmierdzi spalenizną w chałupie. Ale już przyszły kratki do obudowy i się zrobi po weekendzie. Ekipa wreszcie skończyła zabudowę poddasza. Trwało to miesiąc z hakiem - ekipa młoda i poprawiali co chwilę. Ale to już za mną. Aktualnie maluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy Monia ;)

 

Zazdraszczam, ale mam nadzieję że już niedługo i my będziemy u siebie.

U mnie wreszcie ekipa skończyła zabudowę poddasza, dwa pokoje mam już skończone, łazienka na górze już też - zostało zafugować.

Jutro kolejny pokój będzie w panelach zrobiony. Dorzuciłem fotki do dziennika, grzebanina z tym fotosikiem...

Edytowane przez jacekh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek obejrzałam sobie nowe fotki w dzienniku. Idziecie jak burza .....

A u nas coż, fajnie sie mieszka ale pył budowlany jest nie do opanowania. Co wieczorem posprzątam to po powrocie z pracy znowu wszystko zapylone :( Zaczeli juz kłaść panele na gorze, czekam jak na zbawienie na panele w pokoju na parterze.

Dzisiaj kończą nam robić schody. Od poniedziałku mają zacząć robic gorna łazienkę.

Zdjęcia pstrykam, pstrykam ........ jutro będę w mieszkaniu gdzie mamy net więc wrzucę do dziennika.

 

Jacek jesli fotosik cie denerwuje to polecam picasa web album jesli masz konto na googlach. A jesli nie masz to mozesz zawsze założyć :)

Albumy robi się prosto, jak zainstalujesz picassa na kompie do przegladania zdjęć to wrzucanie zdjęć do albumu to dwa kliknięcia :)

Nie ma większych ograniczeń, na forum wrzuca sie zdjęcia z albumu bardzo łatwo przekopiowując link zdjęcia. Ja mam tam albumy i polecam takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wam fajnie...

 

Podglądam Wasze postępy i podziwiam. Sam chwilowo utknąłem ze wszystkim.

Z bankami zabawy niemało. A trąbią w mediach, że kredyty wręcz rozdają:)

 

Mam jednak nadzieję, że na wiosnę jeszcze ze wszystkim ruszę i wtedy... milion pytań będę miał do Was na forum:)

Trzymajcie się, bo już na początku drogi widzę, że spore wyzwanie przed każdym, kto podjął się budowy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mogę się doczekać kiedy pierwszy raz prześpię się na swoim...

Są szanse że to już niedługo, dzisiaj np ekipa przewierciła wannę na wylot niechcący... dobrze że przed zamontowaniem to jeszcze zdążą odkupić...ładna była...

Kamil - dacie radę, przypomnij sobie co widziałeś u mnie na budowie a co jest dzisiaj. Tyle że to faktycznie wyzwanie. Jak się tak zastanowię to najwięcej czasu zmarnowałem na poszukiwanie ekip i zaopatrzenie. Sama praca to już pikuś. Trzymam kciuki, kiedyś walniemy browara już po wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

A ja też na jakiś browar się z Wami załapię ????

 

Budowa to wielkie wyzwanie i jak straszą mnie znajomi najczęsciej kończy się rozwodem :( Jak tylko mowie komuś ze się buduję, to od razu tekst słyszę " ... moi znajomi tez sie budowali, ciezka robota, wykończyli się psychicznie a teraz się rozwodzą ......"

Mam nadzieję że my będziemy wyjątkami od tej niechlubnej reguły.

 

Zaktualizowałam dziennik o nowe zdjęcia, testujemy przez 3 dni blueconnect i korzystam z okazji aby na forum zawitać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają loggie polecam wątek dot. ocieplenia tarasu (aby zamiast wylewki cementowej na styropianie dać więcej ocieplenia a pod płytki specjalną płytę).

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170638-co-zamiast-wylewki-na-balkonie-tarasie

 

A co do rozwodów to rozwiązaniem jest wybudować dom przed zawarciem związku małżeńskiego :-) - tylko, że ja takich nie znam.

Edytowane przez phans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

z tym rozwodem to dobre:)

W przypadku moich znajomych na szczęście obyło się bez rozwodów, ale każdy wspomina czas budowy... z kwaśną miną.

 

Jacek, co do browarów to ja zawsze jestem za:)

 

Jak zrobi się cieplej to zadzwonię do Ciebie.

Chętnie zerknę jak wygląda Faworyt po kilku miesiącach prac.

Zawsze człowiek coś podpatrzy, podpyta, będzie trochę łatwiej.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia :) dawaj na browarka na wiosnę ;)

to już niedługo bo u mnie tulipany powychodziły z ziemi :)

Ja sobie powoli wykańczam, dzisiaj odmalowałem ostatni pokój na górze, jutro będzie wypanelowany i zostanie tylko listwy dać przy podłodze i zamontować gniazdka i żyrandole. Dolna łazienka się kończy, płytki w spiżarce położone, czekają na fugę. Sufit w salonie się "gładzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Chciałbym Państwa szanownych posiadaczy lub budujących Faworyta zapytać ponownie jakie pompy ciepła posiadacie/planujecie. Wentylację upatrzoną już mam Brink Renovent Large, lecz co do pompy ciepła waham się jaką moc powinna posiadać. Dom ma być raczej dobrze ocieplony (20 cm). Ewentualnie jeżeli ktoś posiada, to jak się sprawuje. Drugie pytanie: pustak poryzowany czy ytong? Jakie są wasze opinie w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia :) dawaj na browarka na wiosnę ;)

to już niedługo bo u mnie tulipany powychodziły z ziemi :)

Ja sobie powoli wykańczam, dzisiaj odmalowałem ostatni pokój na górze, jutro będzie wypanelowany i zostanie tylko listwy dać przy podłodze i zamontować gniazdka i żyrandole. Dolna łazienka się kończy, płytki w spiżarce położone, czekają na fugę. Sufit w salonie się "gładzi".

 

Dziekuję za zaproszenie i żebys się nie zdziwił jak wiosną lub latem do Ciebie wpadnę.

Jak już pojadę do siostry do Wawy to w okolice Lublina mam niedaleko :) U mnie jeszcze śnieg leży a u Ciebie już tulipany kiełkują, no proszę....

 

U nas nadal pracowicie, w zeszly week meblowalismy gabinet i pokoje dziewczy n na poddaszu. Glazurnicy kończą łazienkę dziewczyn i w następnym tygodniu zabierają sie za naszą. Hip, hip, hurra

łazieneczka dziewczyn wygląda tak (wiecej w dzienniku)

Budowa_1730.JPG

Jest cudnie mimo że okna zakurzone, podłogi zakurzone, wszedzie pył i kartony :)

 

W&M My postawilismy na silkę. Myslelismy jeszcze o ytongu bo cieplejszy od silki ale ostatecznie wygrała silka. "Przykrylismy ją" szarym styropianem :) I musze Ci powiedzieć że kwiaty mimo że w pyle wyglądają lepiej niż w bloku, wszystkie puszczają nowe liscie wiec klimat im odpowiada.

Chwaliłam sie juz Wam moim świadectwem energetycznym ? :! Czekam na świadectwo Jackah i SideInfo bo to to będą dopiero domy ze świadectwami że Ho, HO, HO.

Szkoda że Maciejka sie nie odzywa ciekawe jak jej sie mieszka w Faworycie , hm .

Pozdrawiam

Monika

Edytowane przez Monika_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za zaproszenie i żebys się nie zdziwił jak wiosną lub latem do Ciebie wpadnę.

Jak już pojadę do siostry do Wawy to w okolice Lublina mam niedaleko :) U mnie jeszcze śnieg leży a u Ciebie już tulipany kiełkują, no proszę....

 

U nas nadal pracowicie, w zeszly week meblowalismy gabinet i pokoje dziewczy n na poddaszu. Glazurnicy kończą łazienkę dziewczyn i w następnym tygodniu zabierają sie za naszą. Hip, hip, hurra

łazieneczka dziewczyn wygląda tak (wiecej w dzienniku)

Budowa_1730.JPG

Jest cudnie mimo że okna zakurzone, podłogi zakurzone, wszedzie pył i kartony :)

 

W&M My postawilismy na silkę. Myslelismy jeszcze o ytongu bo cieplejszy od silki ale ostatecznie wygrała silka. "Przykrylismy ją" szarym styropianem :) I musze Ci powiedzieć że kwiaty mimo że w pyle wyglądają lepiej niż w bloku, wszystkie puszczają nowe liscie wiec klimat im odpowiada.

Chwaliłam sie juz Wam moim świadectwem energetycznym ? :! Czekam na świadectwo Jackah i SideInfo bo to to będą dopiero domy ze świadectwami że Ho, HO, HO.

Szkoda że Maciejka sie nie odzywa ciekawe jak jej sie mieszka w Faworycie , hm .

Pozdrawiam

Monika

 

Czekamy ;) w

 

kwietniu nasza rodzinka się powiększa to będzie można opić :)

 

U nas powoli kończy się płytkowanie itp , dzisiaj z bratem zakładaliśmy listwy przopodłogowe, jeszcze malowanie ( dużo tego ale w tydzień prawdopodobnie skończę po godzinach )

dzisiaj przyjechały panele na parter. Ciemne jak diabli, próbki były jaśniejsze a wszystko pod to dobrane wrrr..... Podobno jaśnieje z czasem, zobaczymy.

 

Płytki na wiatrołap trafiły się beznadziejne, pokrzywione ( a są rektyfikowane i kalibrowane ) i do tego jedna paczka zamieniona w środku na inne ( miały być szare a są jakieś takie a'la drewno nawet ładne tylko dlaczego dopiero teraz ) , myślałem że zwątpię. Zostało jeszcze dwa paski do ułożenia a tu taka kaszanka. Jakoś na początku budowy to takie rzeczy mnie wk***iały, ale teraz to już nie robi to na mnie wrażenia ;)

Piwko wiosną albo raczej skrzynkę się obali to wszystkie drobne porażki będą wynagrodzone

Zaraz się zabieram za świadectwo, zobaczymy, sam jestem ciekaw jak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Maciejka sie nie odzywa ciekawe jak jej sie mieszka w Faworycie , hm .

 

 

no to melduję się :) zaglądam tu czasami, ale sami wiecie, praca, dom, dzieci, ogródek i milion nieskończonych rzeczy w domu i na nic nie ma czasu :)

melduję,że w FAWORYCIE mieszka nam się dobrze, nawet bardzo dobrze :) w dalszym ciągu jestem zadowolona z wyboru projektu, niedawno nawet oglądałam nowe projekty muratora i nadal wybrałabym faworyta :)

fajnie tak oglądać Wasze dzienniki, patrzeć, jak pnie sie wszystko do góry, my dawno mamy to za sobą, chociaż...tak jak pisałam na początku zostało trochę rzeczy "na potem" tylko to potem nie może nadejść...ale pomału wszystko skończymy...

 

Pozdrawiam bardzo serdecznie całą grupę miłośników i budujących Faworyta

Magda

 

p.s. a ja ciekawa jestem jak się mieszka marban'owi :) wzywam niedalekiego sąsiada do zameldowania się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie trzeba czekać, przybywamy na wezwanie Maciejko. Często zaglądamy do dziennika podziwiając postępy budujących Faworyta. W szkieletowym Faworycie mieszkamy od czerwca. Dom jest funkcjonalny, wygodny jednym słowem SUPEREK. Wentylacja mechaniczna sprawuje się wyśmienicie, powietrze świeże i podgrzane. Domek nie potrzebuje zbyt wiele energii do ogrzewania. Z perspektywy czasu i pojawiających się nowych domów na naszym osiedlu nadal twierdzimy, że Faworyt to najlepszy wybór. :)

A tutaj nasz Faworyt + balustrada wykonana z drewna egzotycznego, dechy takie jak na tarasy.

 

http://images49.fotosik.pl/725/3af3a7922da4a03fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...