Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 950
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozwolę również nieco przypomnieć o sobie... zgodnie z założeniami w 2011 niewiele się działo u mnie na budowie... dom stoi w stanie surowym, przykryty dachem... w tym roku zamówiłem oczyszczalnie ścieków (montaż za 3 tygodnie) oraz czekam na przesyłkę okien dachowych (Fakro ProSky, rozm. 180x78 ). Ponadto pomalowałem deski na poddaszu oraz na zewnątrz (zabezpieczone przed korozja biologiczna).

Zimą zastanowię się jaką strategie obrać na kolejne miesiące ;) Póki co kalkuluję co wsadzić pomiędzy krokwie, żeby mieć energooszczędnie... na ścianie będzie 20cm styro... zaś na poddaszu chyba 15+10 wełny (albo szklanej albo skalnej - mam dylemat..).

 

Cały czas odwiedzam wszystkie dzienniki i z ogromną checia podziwiam jak budynki się zmieniają - tym samym zachęcam do ich aktualizacji :)

 

Pozdrawiam wszystkich!!

 

BTW. Dorzuciłem kilka fotek do mojego dziennika :)

Edytowane przez SideInfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mala aktualizacja pojawila się u mnie w dzienniku: udalo się zakupic i od razu zrealizowac oczyszczalnie sciekow.

 

Podczas ostatniego weekendu na pomorzu tak mocno wialo, ze garaz (blaszak) mi zdmuchnelo... choc bylem pewien, ze jest doskonale przymocowany do podloza...

Cale szczescie, ze nie ma za duzo szkod - jedynie pogiety garaz.

Dach faworyta jest solidnie polozony - nic sie nie stalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie...

 

Czasu brak na wyczerpujące wpisy, ale zamieszczam zdjęcie tego, co udało się dotąd wybudować.

Nasz Faworyt odbiega nieco od wersji standardowej, ale nie żałujemy jak dotąd zmian, które wprowadziliśmy.

Dom się wprawdzie rozrósł po wszystkich modyfikacjach do 200 m2:), ale chyba tak miało być.

Na razie zdjęcie z zewnątrz (mam nadzieję, że się doda).

 

 

 

pozdrawiam

Kamil

IMAG0111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku,

nic nie mów... kasa już wypływa strumieniami:(

Nie planujemy jednak wykańczać góry od razu.

 

Plan minimum to zamieszkać na koniec września na dole.

W tym roku zostało jeszcze (niestety jeszcze) dokończyć przykrycie dachy i do wiosny spokój.

Przez zimę będę planował z kumplem instalacje.

Człowiek po Polibudzie z papierami budowlańca, świeżo po budowie swojego domu - coś pewnie doradzi:)

 

Oczywiście zapraszam do siebie.

Najlepsza na odwiedziny jest wiosna, bo dom stoi koło lasu i robi się super przyjemnie w okolicy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich forumowiczów. Na początek chciałbym życzyć wszystkim, aby te Święta były niezapomnianym czasem, spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Aby odbyły się w spokoju, radości wśród rodziny i przyjaciół oraz wszystkich bliskich osób. Życzę w nadchodzącym Nowym Roku wielu postępów w budowie swoich domków i jak najszybszego zamieszkania w nich.

Ja naszego faworyta wybudowałem sam! Obecnie jesteśmy w trakcie krycia dachu. Więźba jest już zestawiona,a tuż po świętach przychodzi ekipa do dalszych prac. Mamy nadzieję, że na Sylwestra dach będzie ukończony!!! Kryty będzie dachówką Rupceramika Syriusz 13, kolor naturalny (ceglasty). Pierwsza połowa lutego - OKNA !!!! Zdecydowaliśmy się na Platinum Evolution z OKNOPLASTA. W zimowej promocji wyszły cenowo całkiem nieźle. Chętnych zapraszamy na naszą budowę do obejrzenia postępów. Jak znajdę więcej czasu to wrzucę fotki na fotosika i podam link. Zima jednak w tym roku jest bardzo łaskawa i cały czas coś robię na budowie, dlatego najczęściej brakuje mi czasu na wiele rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

W temacie wełny bo poddasze już (sam) ociepliłem.

Kupcie sobie rolkę rockwoola toprock(taką stosowałem) i wełnę szklaną np. Isover. Ta pierwsza pyli, jest upierdliwa w układaniu, można ją kształtować. Ma tyle wysokości ile podał producent. Jest mięsista, ciężka - super, prawdziwa wełna. Ta druga (Isover) jest super w układaniu bo nie pyli, ładnie się kroi (w przeciwieństwie do rockwoola gdzie musiałem ciągle ostrzyć nóż), rośnie w oczach ale nie trzyma deklarowanych wysokości, podobno osiada z czasem i z tym bym się zgodził, gorzej się ją kształtuje w zakamarkach. Spytajcie się wykonawców co preferują. To co dobre dla wykonawcy nie jest niekiedy dobre dla inwestora. Polecam rockwoola toprock (megarock jest gorsza) i w rolkach pomiędzy i pod krokwiami (profile CD układa się co 40cm).

Po drugie. Układajcie wełnę sami, z pomocą lub odbierajcie każdą warstwę. Pomiędzy płytą a wełną nie powinno być zbyt dużo wolnej przestrzeni powietrznej.

Edytowane przez phans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@phanks: dziekuje za cenne uwagi. Mysle, ze nigdy za wiele takich rad!

Mozesz jeszcze sie pochwalic jak dokladnie wyszy okna z oknoplastu? Ja mam wycene wlasnie z OKNOPLASTU za:

- Okna Platinium Evolution (3 szyby): 18459,57PLN

- rolety: 11494PLN

- montaz cieply w murze: 4900PLN (:/)

- montaz cieply w ociepleniu 7900PLN

 

BTW. Niestety watek nieco przycichl... podobnie wyglada sprawa dziennikow - nieco zaniedbane, szkoda, bo z mila checia obserwowalem jak investorzy realizuja swoje marzenia :)

Edytowane przez SideInfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas okna z oknoplastu wyszły 17800 brutto platinium evolution trzy szyby ciepła ramka podwójny kolor oprócz łazienki i pokoju nad garażem gdzie jest jednokolor a w garażu i kotłowni jest rubin 2 szyby jednokolor razem jest 15 okien w tym jest 5 podwójnych drzwi balkonowych montaż ok 15 lutego cena montażu 1500zł, co do wełny to też zakupiona isover uni mata 20cm o współczynniku 0,39 cena za m2 19,22 i 5 cm cena za m2 4,95 chyba raczej zdecydowała cena i jakość produktu a dziś zakupiliśmy drzwi zewnętrzne z firmy cal dębowe okrągłe za 3500zł są to drzwi z wystawki w zasadzie bez skazy a cena super, teraz na tapecie podłogówka jakie rury tece czy może wavin i wentylacja z reku czekamy na wycenę to tyle do usłyszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wełny to mogę jak najbardziej potwierdzić, rockwool toprock i superrock u mnie szła - faktycznie pyli i nie jest to miłe, dla wykonawcy z pewnością lepsza będzie szklana. Do krojenia wełny polecam nóż który można dostać w Leroyu taki który z jednej strony ma ząbki drobne ( to do styropianu ) a z drugiej zęby długie - coś jak w nożu kuchennym do chleba, bardzo skutecznie i równo kroi się tym wełnę, wykonawca u mnie na początku się krzywił ( ja układałem styropian w podłogi kiedy ekipa męczyła poddasze ) kiedy zaproponowałem żeby spróbowali jednak wełnę tym moim gadżetem kroić ( a normalnie kroili płatnicą ) i przyznali że jest łatwiej i nie pyli się tak bardzo nożem... Budujcie ludzie, budujcie :) fajnie było kiedy człowiek siedział wieczorami i po nocach na dłubaniu - teraz mi się nic nie chce a jeszcze huk roboty zostało ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze sie pochwalic jak dokladnie wyszy okna z oknoplastu? Ja mam wycene wlasnie z OKNOPLASTU za:

- Okna Platinium Evolution (3 szyby): 18459,57PLN

- rolety: 11494PLN

- montaz cieply w murze: 4900PLN (:/)

- montaz cieply w ociepleniu 7900PLN

Ja mam z MS 3 szybowe. Warto teraz w styczniu/lutym zamawiać. Wyszło taniej z bajerkami. Montaż ciepły w murze/ociepleniu nie jest opłacalny ekonomicznie. Chyba że chcesz dawać dużo ocieplenia od zewnątrz. Ja dałem 15cm.

Rolety? Pod względem bezpieczeństwa mało co dają. Tą kasę lepiej przeznaczyć na ochronę + ubezpieczenie domu.

Edytowane przez phans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż ciepły za 8 klocków, ło matko ;) to ja za wszystkie okna z oknoplastu dałem coś około 16 tysięcy jakby mi wykonawca za ciepły montaż zaśpiewał tyle kasy to bym wniknął skąd mu się taka suma uzbierała. Rozumiem że to wymaga więcej dłubania i dodatkowych materiałów ale żeby od razu tyle kasy... Dyble ze złota ? Fakt że u mnie jest mniej okien ale nie mogę się nadziwić jak można za robotę na jeden dzień dla sprawnej ekipy ( u mnie montowało trzech ludzi ) wyciągnąć z Klienta 8 tysięcy po tym jak mu się sprzedało okna za ciężki grosz.

 

A co do profilu Platinium ( o mały włos bym taki wybrał ) radzę się dokładnie dowiedzieć co ludziska na ten temat sądzą w wątkach okiennych.Były z tym problemy kiedy ja kupowałem i wybrałem starszy profil.

Co do rolet - ja zrezygnowałem na rzecz porządnego alarmu i monitoringu ale to już każdy sobie rzepkę skrobie :) pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...