Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile trwa budowa domu?


helga0

Recommended Posts

Też wynajmowaliśmy mieszkanie. Dom z silikatu ocieplony steropianem, parterowy wybudowaliśmy w jeden sezon. Już mieszkamyod miesiąca, a budowę zaczęliśmy w listopadzie 2002. Jest jeszcze sporo do zrobienia, ale jesteśmy u siebie. W końcu widzę moja pensję, bo wcześniej szła na wynajem. Nie słuchajcie tych, co nie rozumieją, bo maja mieszkanie lub mieszkają przy rodzicach. Jeśli jest solidna ekipa i wszystko dobrze zrobione, to nie ma prawa nic zlego się dziać. Jeśli jest coś spieprzone to i dwa sezony nie pomogą. Trzymam za was kciuki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze z tym budowaniem w 2 sezony, chodzi bardziej o zachowanie przerw technologicznych, mysle tez ze duzo zalezy od stanu twoich finansow (w 1 sezon musisz miec wiekszosc od razu), nakladu czasu jaki poswiecisz na budowe (1 sezon non-stop) i materialow budowlanych ktore muisz kupowac na juz, nieczekajac na jakies tansze miesiace, dom najlepiej jest tynkowac po 1 sezonie (z tym mozesz wiec poczekac na nastpeny, juz mieszkajac), ukladac parkiet rowniez (po 1 sezonie grzewczym) ale zawsze mozesz mieszkac z wykladzina poki co.

Odpowiedz sobie przede wszystkim na pytanie o kase i czas, ktory poswiecisz budowie, no i szybkosc podejmowania decyzji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego - no własnie dlatego odsyłam do szukania na Forum. Jakoś nie wyobrażam sobie rozpoczynania budowy w listopadzie. Na każdym mat. budowlanym są zalecenia co do m.in. temp. podczas budowy - trafić ze wszystkim w jeden sezon jest o wiele trudniej niż w dwa, to jasne. Najlepiej niech wypowiedzą sie jednosezonowi inwestorzy-domownicy z doświadczeniem , a nie zaraz po wprowadzeniu, bo wtedy zawsze jest OK. Sąsiadowi stolarz nie chciał montować schodów, a panelarz panelów (gwarancja), bo twierdzili, że jest za wilgotno, choć na oko wszystko było cacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka osób które wykańczały pośpiesznie domy by wigilię spędzić w nowym domu. Tynki i wylewki wykonane były w październiku i listopadzie a rezultatem tego pospiechu były b. wysokie rachunki za ogrzewanie, wypaczone podłogi, wilgoć na szybach i ścianach oraz przenikliwy chłód w pomieszczeniach. Kolejna zima była już OK. Ale ta pierwsza wigilia była naprawdę niezapomniana ..... . Moim zdaniem dom powinien być przesezonowany przed zasiedleniem. Tynki i wylewki winny być suche a ściany "na dzień dobry" powinny już mieć zakumulowane ciepło.

Rozważając wszystkie za i przeciw szybkiej lub wolniejszej budowy wziąć pod uwagę i ten aspekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem się po 13 miesiącach od wbicia łopaty.

Start - lipiec 2001

stop - lipcowa powódź (opady) 2001 rozmyły mi wykop. Jeden miesiąc do tyłu.

Pażdziernik 2001 - pod dachówką, stan surowy otwarty

listopad2001-marzec 2002 - wietrzenie i suszenie (okna tylko przesłonięte ażurem)

Marzec 2002 - wrzesień 2002 - wykończeniówka. 11. września 2002 - wprowadzenie się.

Dom ca 100 m2 w parterze, drugie tyle na poddaszu. Ściany Porotherm 44 P+W, dachówka ceramiczna.

Minusów w zasadzie nie było, poza jednym - Duży skurcz wylewek pokazał się po zasiedleniu, i pociągnął za sobą scianki na poddaszu. Widoczne to jest zwłaszcza przy schodach, gdzie damy jakąś listwę maskującą pęknięcie. Posadzki osiadły o ok. 2-3 mm, jest szczelina pomiędzy cokolikami a płytkami - do wypełnienia. Innych negatywów (poza skurczowymi) - nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdecydowanie odradzam budowę zimą. To musi być horror dla pracowników (-15 na zew. trafiło się już w Listopadzie) jak również inwestora. W warunkach zimowych wszystko idzie oporniej i trudniej o zapał do pracy, dokładność i sprawność. Należy również uwzględnić nie bagatelne koszty ogrzewania i oświetlenia (krótki dzień), które mogą nawet przekroczyć zyski z pozasezonowej obiżki cen usług. Ja bym drugi raz nie budował zimą.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Ściany - Październik, więźba dachowa Październik/Listopad, Pokrycie dachu Listopad/Grudzień, reszta wewnątrz Grudzień do Marzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wypadki to:

jesień fundamenty - do wiosny siadły

od wiosny następnego roku do jesieni satn surowy zamknięty

zimą mordowałem się z elektryką, ale to horror tak jak Gość pisał dzień krótki zimno ...

od wiosny tynki wewnętrzne, zewnetrzne posadzki ocieplenia ... móglbym się wprowadzić gdyby źródełko nie wysychało :( Ale może.

Sąsiad postawił dom w jeden sezon. Nie ma co zazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start 20 sierpnia, do 6 września wykonano wszystkie fundamenty, piwnicę, strop nad piwnicą, stan zero domu gospodarczego, prad i wodę, drenaż wokół domu, I wieniec na poziomie stropu piwnicy.

Przerwa między 6 a 16 września.

II Start 16 września. Do 18 wrześnie wymurowano całość domu do poziomu wieńca parteru.

W przyszłym tygodniu planowane jest zalanie stropu na parterem za 2 tyg. wymurowanie poddasza i ostatni wieniec.

Przed listopadem planowane jest wykonanie więźby i pokrycie dachu dachówkami, łącznie z jego wewnętrznym ociepleniem. Czyli stan surowy otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy tak:

październik tego roku - stan "zero"

kwiecień 2004 - ściany parteru, strop, ściany poddasza

maj 2004 - dach

czerwiec, lipiec - instalacje, tynki wewnętrzne i wylewki

sierpień - miesiąc przerwy na schnięcie (i wakacje :wink:)

wrzesień - listopad - okna, wykończeniówka (kafelki, łazienki, podłogi, malowanie)

grudzień - przeprowadzka

Jak myślicie, czy ten harmonogram jest w porządku? Czy może któryś etap źle szacuję jesli chodzi o potrzebny czas? Proszę o uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...