Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Moniki i Andrzeja


Recommended Posts

Zapraszam wszystkich do pisemnej wymiany doświadczeń z placu budowy. Chętnie przyjmę wszelkie uwagi i rady. Może ktoś z Was buduje dom zgodnie z projektem GRANAT? Chętnie zobaczyłabym zdjęcia domu zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz w końcowym etapie budowy. Może ktoś z Was wybudował taki dom na terenie województwa zachodniopomorskiego? Byłabym wdzięczna za możliwość zobaczenia Granata "na żywo" w całej okazałości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
Monika, głowa do góry.... :D :D :D to dopiero pierwsze zmęczenie budową...... a jeszcze ich trochę będziesz miała.... :) :) :) No cóż, nikt nie mówił, że budowa będzie łatwa....chociaż i tak muszę Was pochwalić, bo idziecie jak burza i bez przygód takich jak u mnie na przykład....i bardzo dobrze.....takich przygód jak najmniej..... :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Entuzjazm już mi powrócił, wybawiłam się na imprezie, jeszcze tylko dwa dni w pracy i dwa tygodnie urlopu. Budowa rzeczywiście idzie jak po maśle,zero zgrzytów, ekipa budowlana super. Pierwszy raz mogę powiedzieć,że nie stresuję się przy budowlańcach.Zawsze trafialiśmy na jakiś obiboków-kombinatorków nie mających pojęcia o robocie za którą sie biorą, a teraz jest zupełnie odmiennie. Moje nerwy są związane ze sprzedażą naszego mieszkania.Chciałabym, żeby już było po wszystkim i mam nadzieję, że to nas nie zblokuje z postępem prac na budowie. Dzięki wasiek za wsparcie. Ja również bacznie obserwuję postępy u Ciebie i uczę się, uczę. Wyobraź sobie, że też upatrzyłam sobie takie same drzwi wejściowe i trochę mnie zmartwiłaś,że coś tam puściło. Ile Cię one kosztowały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej, cieszę się, że entuzjazm już wrócił... :D :D :D tym bardziej, że tak naprawdę to przy takiej ekipie, gdzie wszystko idzie jak w zegarku, nie powinniscie mieć żadnych stresów.... :wink: :wink: :wink:

Co do drzwi to zakupiłam je w Stobrawie i kosztowały 3700 zł. Ale, teraz już wiem, że robi je firma ART-TOM i u nich można kupic te drzwi za 2900zł. Tak słyszałam. Poszukaj ich stronki i zobacz czy to prawda. Drzwi są bardzo ładne i solidne a przy tym okropnie ciężkie. Z zabezpieczeniami znaczy się takimi stalowymi....wewnątrz drewna ale są też bardzo miękkie. U mnie zaraz po założeniu porysowały się przy zawiasach jak mąż otworzył je szeroko i dotknęły niewykonczonej opaski drzwiowej....

Generalnie polecam, bo są ładne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
Iza, nie dam rady sama rozrysować projektu kuchni, a niestety Pani projektant z salonu nie mogła nam go udostępnić (opłata800zł). W ogóle przygotowała na nasze spotkanie dwie wersje projektu,które całkowicie nam nie pasowały i siedzieliśmy z nią 2,5godz i tak naprawdę to sami zaplanowaliśmy rozmieszczenie szafek. Mogę Ci opisać. Narazie skłaniamy się do wersji kuchni powiększonej o spiżarnię i bez żadnych dodatkowych ścianek, więc zupełna odwrotność tego co widać u nas na zdjęciach(ale wszystko może ulec jeszcze zmianie). Ponieważ na ścianie z oknem mamy jeszcze okienko okrągłe, tu szafki górne w ogóle nie wchodzą w grę, myślimy aby zamiast szafek nadać tej gołej ścianie jakiś wyraz nie do końca wiem jaki: może będzie to ściana w szkle a pod nią tapeta? Natomiast jeśli chodzi o zagospodarowanie dołu to tu napewno zlew pod oknem i zmywarka. Na ścianie łączącej się z salonem będzie stała poczynając od strony salonu napewno w zabudowie lodówka(60),piekarnik i mikro(60),szafa gospodarcza(60)-to będzie stanowiło jedną całość i na blacie pod oknem jako ostatnia będzie szafka zamykana roletą.Długość zabudowy na tej ścianie to 2,45. Natomiast na ścianie graniczącej z wiatrołapem będą podwieszane szafki i dolne i górne oraz płyta z okapem. Mamy w planie jeszcze wyspę ale pod znakiem zapytania i zastanawiam się nad przeniesieniem płyty grzewczej na wyspę. Iza, nie wiem czy cokolwiek z tego zrozumiesz, bo trochę ciężko będzie Ci to sobie wyobrazić zwłaszcza,że nie potrafię tego tak dokładnie opisać. Wszystko jeszcze w fazie projektowania, na sobotę jestem umówiona z kolejną Panią która ma przygotować projekt i chciałabym aby mnie zaskoczyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika zrozumiałam dokładnie o jakie ustawienie chodzi. To jak właśnie planuję taką drugą wersję zbliżona do Twojej. Na ścianie z salonem lodówka potem w zabudowie piekarnik i dalej albo szafka dolna i górna, albo tak jak piszesz szafka zakończona roletą. I dokładnie ta zabudowa to u nas w granicach 2,20 - 2,40 cm. Z tą różnicą że ja zlewu nie chcę pod oknem i dlatego przenoszę go po prawej stronie okna. Płyta najbardziej pasuje mi za tą ścianką od kominka, czyli na ścianie z wiatrołapem.

A co masz na myśli pisząc podwieszane szafki dolne? Czy coś źle zrozumiałam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, ja też mam kocioł. U nas elektryk również od dziś a ja nadal nie wiem jakie będzie rozmieszczenie sprzętów.Postaram się wysłać Ci coś na P.W.Jutro znowu jadę na spotkanie z Panią projektant, uwierz,że mi również kuchnia spędza sen z oczu. Nadal nie wiem czy wersja z czy bez spiżarki. No i do tego jeszcze ceny tych mebli :o .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, ja dokładnie mam takie same przemyślenia. Mój projekt Granatu to odbicie lustrzane. Zaproponowałam projektantce żeby na kolejne spotkanie przygotowała odbicie lustrzane układu mebli i sprzętu( przy wersji bez spiżarni). Jutro jedziemy na spotkanie z nią. Dam Ci znać jaką nową aranżacją nas zaskoczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...