Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Moniki i Andrzeja


Recommended Posts

Iza, mój projekt kuchni wygląda tak, że ciężka zabudowa z lodówką, piekarnikiem i mikro będzie po prawej stronie,natomiast płyta indukcyjna i okap po lewej(spiżarki nie ma), pod oknami blat roboczy na całej długości. Teraz żałuję,że nie wzięłam okna okrągłego otwieranego ale przy wersji ze spiżarką wydawało mi się to niepotrzebne, natomiast teraz kiedy płyta będzie zaledwie 60cm od okna mogłoby być bardziej funkcjonalne gdyby było otwierane. Żadnej wyspy czy półwyspu narazie nie robimy,zamierzam odgrodzić kuchnię od salonu stołem, ostatecznie zobaczymy jak już wszystko będzie zamontowane. Kuchnia w kolorze czerń + cappucino, fronty lakierowane. Widziałam taką w salonie, jest przepiękna, tylko czy ten mój fachowiec będzie w stanie mi taką zrobić???

Przyglądam się Twoim zmaganiom z opaskami, my też o tym już myślimy,tylko,że u nas utrudnieniem są jeszcze rolety zewnętrzne, zwłaszcza te okna od pomieszczenia gospod. i łazienki dolnej z roletami zewn. będą sprawiały problem ( to samo powtórzenie rozkładu okien mamy również nad garażem). Ale poprzyglądam się Tobie, może będzie mi potem lżej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to widzę Monika, że bardzo podobnie kuchnia jak ja planuję. TYlko że u nas lustrzane odbicie Waszego granata.

Ja planuję tak jak w tej pierwotnej wersji zamieszczonej w moim dzienniku, czyli płyta i piekarnik po prawej, lodówka ale nie w zabudowie bo marzy nam się taka: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=307361.

No i małe zmiany jeśli chodzi o górne szafki, w stosunku do tego projektu, który zamieściłam.

Moja koleżanka ma kuchnię czarno-wenge też lakierowane fronty ale tylko czarne. Wygląda nieźle. A cappucino jeszcze trochę rozjaśni tę czerń i powinno wyglądać super. Masz może jakieś zdjęcia z tego salonu?

Opaski wokół okien są fajne, ale nasi fachowcy musieli je poprawiać, bo niezbyt równo im wyszły.

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, nie mam żadnych zdjęć z tego salonu, nawet nie pytałam czy można zrobić bo wydaje mi się,że nie pozwolono by na to. Ja tą kuchnię widziałam już jakiś czas temu, ale wczoraj pojechałam specjalnie do Szczecina(150km od naszego miejsca zamieszkania),żeby przyjrzeć się jej jeszcze raz dokładnie. Planowałam w kolorze czerń + brąz ale nie widziałam takiego zestawienia w realu i bałam się,żeby nie wyszło za ciemne. Natomiast kolorki kuchni czerń + cappucino pasują mi idealnie,ponieważ salon będzie w kolorach czerń z brązem. To są kuchnie z niemieckich materiałów, boję się czy nasz fachowiec będzie w stanie zrobić moją kuchnię. Pani w salonie wyliczyła nam koszt kuchni na 30tys. To sporo kasy i taka cena zdecydowanie mi nie odpowiada. Zobaczymy co ustali nasz fachowiec. Oby nie wystraszył się moich pomysłów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście do salonu jest szerokie, chcieliśmy powiększyć ten salon optycznie jeszcze o przedpokój. A na dole wbiliśmy się w tynki ręczne żeby było taniej, ale czas nas zaczął gonić(dziś sprzedaliśmy mieszkanie), trafiła się okazyjnie ekipa do tynków maszynowych i zgarnęliśmy ich do góry. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, myślę, że Monika nie ma tej ściany gdzie ja mam kominek a ma tę ścianę gdzie ja jej nie mam.... :D :D :D

rzeczywiście brak ściany ( czy to jedenj czy drugiej ) optycznie powieksza salon. U nas chcieliśmy wyeksponować schody. Monika bedzie miała schody schowane za ścianą ale nie będzie miała.......no właśnie.....Monika czy Wy nie bedziecie mieli kominka? A może daliście komin w innym miejscu a ja nie zauważyłam na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Nino, dobrze myślisz. Ściana której Ty nie masz - u mnie jest(schody będą schowane), natomiast nie ma ściany na której też nie ma kominka.

Zaglądam tu dopiero teraz, bo ciężki weekend za nami. Całe dwa dni pakowaliśmy swoje rzeczy, wyprowadzka w piątek, ale oczywiście na stancję. Ciężko nam się zebrać i trochę smutno. Inaczej by było gdybyśmy wyprowadzali się już do naszego domku. Ale tak już musi być, jakoś przeżyjemy te 3-4miesiące a później będziemy się cieszyć jeszcze bardziej naszym domeczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...
iwett27 witam serdecznie w moim dzienniku. Schody kosztowały 14500netto,w rzeczywistości wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach.Jestem z nich bardzo zadowolona a odwiedzającym nas gościom bardzo się podobają. Podczas chodzenia odczuwa się nieznaczne drgania ale ponoć to normalne przy takiej konstrukcji. Generalnie-polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Monika brak mi słów :lol: :lol: :lol:

Od zawsze jestem fanką twojego dziennika... a to dlatego,że mamy baaaaardzo zbliżone gusta. Nawet kiedyś pisałam jakie kolory łazienek planuję i w ogóle co i jak a ty napisałaś,że sama masz podobne i jesteś z nich zadowolona :p

Dla mnie łazienki bomba... kuchnia super, schody też są ekstra. Łazienkę dolną będę miała podobną, z tym,że będzie w niej więcej czarnych kafli z wzorem i srebrnych :) A tak przy okazji to chciałam zapytać, jakie proponujesz na podłogę... czarne czy białe? które są bardziej praktyczne. Tylko weź pod uwagę to,że ja nie mam na dole prysznica, także nie będzie się chlapać!! :p :p

 

Co do górnej łazienki, to ja marzę o tych płytkach co ty czyli metalic ale po podliczeniu wszystkich kosztów doszliśmy do wniosku,że musimy kupić tańsze :cry: na początku planowałam futuro grafit i cream ale doszłam do wniosku,że nie chcę dwóch łazienek czarno-biało- szarych (czy też srebrnych) i zmieniłam koncepcje na brąz i beż ale również futuro :D też są piękne :p

 

W każdym razie jakoś na pewno będą się nam różnić domki :lol: co prawda też mamy odbicie lustrzane tak jak ty, ale my mamy kominek i kuchnia będzie zabudowana częściowo tą ścianką...ale spiżarki nie mamy i okna okrągłego też nie :p A gdzie wy wybudowaliście?? Może kiedyś w przyszłości dalekiej lub nie dalekiej uda się nam spotkać :oops:

pozdrawiam cieplutko i jeszcze raz gratulacje !!

ps. ja w poniedz. jadę do polski więc będę miala nowe zdjęcia... postaram się dodać jak najszybciej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.My czekamy dopiero na pozwolenie na budowe Granacika i też jesteśmy z zachodniopomorskiego,bardzo podobaja mi sie wasze wnętrza,i jestem ciekawa jak rozwiązaliście kwestie komina w łazience,akurat tej ściany nie widać na zdjęciach w łazience :D Troszke małe wydaja się pokoiki na górze,czy to tylko tak wygląda na zdjęciach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emi-zapewniam, że pokoiki na górze są wystarczających romiarów, być może na zdjęciach nie wyglądają na spore ale to chyba kwestia zrobienia innych ujęć. Z kominem w łazience wygląda tak,że znajduje się on prawie na środku ściany, u nas dosyć sporo zabudowany, ponieważ planowaliśmy umieszczenie pisuaru na tej ścianie i pociągnęliśmy hydraulikę, a później okazalo się, że jest to droga sprawa i stwierdziliśmy,że jakoś się pogodzimy, korzystając wspólnie z kibelka.

Kasia- dziękuję za słowa uznania. To prawda, gusta mamy podobne. Co do kafli na podłogę powiem Ci tak: białe ciągle brudne,myje ktoś ręce, nachlapie wodą na podłogę,później w to wdepnie i cała lazienka brudna, tak jest w przypadku moich dzieci a ja ciągle latam z mopem. Poza tym uważam,że w dolnej łazience jednak podłoga powinna być ciemniejsza,ponieważ w momencie kiedy robimy imprezę grilową na dworze i naszym gościom zachce się skorzystać z łazienki, powinni do niej wejść bez obaw i nie przejmować się,że zabrudzili łazienkę. No ale cóż, tak chciała Pani domu i teraz lata ciągle ze ścierą.Jeśli chodzi o czarne kafle, uważam podobnie, może nie widać na nich brudu, ale za to kurz napewno. Ja zastanawiałam się nad czarnymi kaflami do salonu o strukturze kamienia ale mąż wybił mi z głowy, bo zobaczyliśmy jak w jednym z ekskluzywnych sklepów kurz królował na całej powierzchni. Kasiu, pamietaj o tym,że dolna łazienka jest mała, i zbyt dużo ciemnych kafli może ją przytłoczyć. Z racji rozmiarów moim zdaniem powinna być jak jaśniejsza, natomiast taka podloga jest niepraktyczna. Ale ja mam tak w całym domu, także ciągle sprzątam, codziennie zamywam podłogi, oj trochę to czasu zajmuje. Pozdrawiam i czekam na świeże zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika masz rację :) zbyt ciemne kafle jeszcze bardziej zmniejszą małą łazienkę.... a moja i tak jest jeszcze pomniejszona hihi... ja nie planuję dużo ciemnych kafli... tylko zastanawiam się nad podłogą i czarno srebrną płytkę na blat pod umywalkę... no ewentualnie biało-srebrną na blat. Zobaczymy. Muszę wytężyć moją wyobraźnię i jakoś sobie to poukładać hihi...

Ale dzięki za pomoc :lol:

mam nadzieję,że niedługo doczekamy się nowych zdjęć... tym razem troszkę większych :p

pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zamieszczeniem większych zdjęć bo nie wiem za bardzo jak to zrobić. Jak uda mi się to rozszyfrować to napewno zamieszczę. Dziś oddaliśmy do reklamacjii fronty kuchenne i nie ma już mojej kuchni. prawdopodobnie potrwa to ok 2 m-cy i wszstkie kuchenne przedmioty stoją teraz na pólłkach na wierzchu i wygląda to paskudnie.

Kasia,pamiętaj jeszcze o doborze fugi. Ja w wększości przypadków mam fugę w kolorze szarym (kilka odcieni). Pamiętaj,że na podłodze nie może być zbyt jasna, zwłaszcza w dolnej łazience bo się zaszorujesz. Jak wybierałam fugę to latałam z wzornikami ze sklepu i na budowę jak oszalała.A potem okazywało się,że na ścianie wychodził inny odcien niż we wzorniku. Nauczyłam się jednak,że najpierw robimy próbę na małym kawałku a potem dopiero resztę.

Ja teraz jestem na etapie składania reklamacji i walczenia z producentami. Jak pisałam wyżej, zlożyłam reklamację frontów kuchennych, do tego dołączył jeszcze piec i do datkowo łożko które kupiliśmy do pokju syna. Boże, kiedy to się skończy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Witaj tofee!

Wanna firmy Ravak, model Sonata 180/80. Zależało nam szczególnie na długiej, ponieważ jesteśmy wysoką rodziną. Do wanny dokupuje się oddzielnie zagłówek oraz uchwyty a także standardowo stelaż. Koszt ok 1800zł. Kupowałam przez internet w sklepie AGMA z Jarocina (najkorzystniejsza cena). Nie sprawdzałam jak aktualnie kształtuje się cena, ja dokonywałam zakupu na początku stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...