Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
[[Template core/front/global/userBar is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

Recommended Posts

Jak wykonać taras na wysokości ok. 0,5 m nad ziemią przylegający do ściany fundamentowej domu? Jak, z czego, gdzie i jakie izolacje, itd., itp.? Albo w którym "Muratorze" to można znależć? Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak wykonać taras na wysokości ok. 0,5 m nad ziemią przylegający do ściany fundamentowej domu? Jak, z czego, gdzie i jakie izolacje, itd., itp.? Albo w którym "Muratorze" to można znależć? Z góry dziękuję za pomoc.

Zastanow sie nad tarasem ukladanym na zageszczanej ziemi a nie na plycie betonowej. Ja zrobilem plyte betonowa i bardzo zaluje. Trzeba to obkleic plytkami i zawsze jest ryzyko ze beda odchodzic.

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie nad tarasem ukladanym na zageszczanej ziemi a nie na plycie betonowej.

Nie będzie osiadać?

 

Ale chciałem tak krok po kroku. Jak wykonać ścianki takiego tarasu: piasek, chudziak, beton, bloczki (jak ściana fundamentu) czy inaczej? Jak odizolować i zdylatować taras od domu? Itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Usuń ziemię roślinną aż do tzw. martwicy- pod całym obrysem.

2. Wykonaj wykopy pod ścianki i wzdłuż styku z domem do głębokości przemarzania, ułóż pionowo izolację termiczną na ścianie domu (jeżeli nie jest to ść. z izol. wewnętrzną = 3w).

3. Wykonaj fundament pod ścianki = ich grubości i same ścianki, z materiału nie nasiąkliwego.

4. Odsłonięty grunt nośny wyprofiluj ze spadkiem od budynku (wykorzystaj grunt z wykopów pod ścianki). Rozważ, ile zaoszczędzisz, stosując murki z prefabrykatów ogrodowych, płycej posadowione, zamiast sztywnych murków betonowych, wymagających posad. pod głęb. przemarzania. Wykonaj podsypki, zagęść, wykonaj kolejne w-wy wg woli. Jeżeli betonowe, to podziel na bezpieczne pola o boku do 4 m.

5. Wykonaj murki. Pozostaw otworki w murkach sztywnych- odwodnieniowe (w ogrodowych powstają same).

6. Wykończ wybraną nawierzchnią, zawsze ze spadkiem od budynku. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wykonać taras 0,9 m na ziemią?

Poradżcie proszę...czy na filarach, czy kopać fundament dookoła i murować ścianki. Przyszły wykonawca radzi na filarach. Taras...30m.kw. dobudowywany do domu.

50 zł za m.kw. .....tyle liczy za wykonanie takiego tarasu na filarach. Bardzo proszę o radę ! :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmurka, 50 zł za 1m kw. płytowego tarasu (ze zbrojeniem) i na odpowiednio głęboko fundamentowanych filarkach to rewelacja - ja bym za tę kwotę nie chciał tego wykonywać. Ino sprawdź, jak mówią na wsi, czy nie ma w tej ofercie jakiegoś kruczka, np. za małe i zbyt rzadko rozstawione filarki poprzebijają się przez płytę, beton będzie wymagał extra zabezpieczeń itp. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie nad tarasem ukladanym na zageszczanej ziemi a nie na plycie betonowej.

Nie będzie osiadać?

 

Ale chciałem tak krok po kroku. Jak wykonać ścianki takiego tarasu: piasek, chudziak, beton, bloczki (jak ściana fundamentu) czy inaczej? Jak odizolować i zdylatować taras od domu? Itd...

 

Oczywiscie podklad trzeba zagescic. A nawet gdyby troszeczke siadlo to co za problem wyjac plyte i podsypac troche piasku. Natomiast jak plyta betonowa peka lub odklejaja sie plytki to jest problem.

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjuszu, bardzo dziękuję za odpowiedż!

 

Nie omawiałam szczegółowo sposobu wykonania tarasu, ale na pewno ze zbrojeniem. Mnie tez wydaje się tanio, jak na prawdziwego fachowca, który"z tego żyje"...jak sam mówi.

Widzę, że muszę dokładnie wiedzieć co i jak :o ,

Czy mogę jeszcze spytać...jakie powinny byc filarki, żeby było ok?

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepr. za opóźnienie, ale nie miałem czasu na włączanie "telewizora"!

Wstępnie, bez projektu, załóż, że słupki będą co 3 m, z betonu zbrojonego, o przekroju 25x25, zagłębione w grunt na głęb. przemarzania i oparte na stopach fund. 60x60 cm, płyta zbrojona 10 cm z bet. min. B20 - taki układ b. trudno żle wykonać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...